Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Значи преди няколко седмици вече може и месец бях гледал едно клипче за някакви деца убийци. Аз вече съм го гледал де ама ми излезе ама не съм го гледал втори път. От тогава все ми е на главата. Убий майка си, наръгай я и такива. И все като видя нож идва тази мисъл. Тя не излиза или ако излезе пак идва. Какво да правя? Аз не искам да го правя и никога не ми се бе случвало такова нещо. Ходихме в психиатричната клиника във Варна. Дадоха ми Хлорпротиксен. Но.. не мина. Да по спокоен съм но тези мисли не се махат. Примерно вчера 1 ден преди датата на написване на това имахме празник и не мислех за тоящва беше ми добре. След това се махнах всички защото празника свърши и оп.. Пак зачпвна това. Какво да правя вече? 

Какво да правя от тук нататък? 

Диагнозата ми беше натрапливи мисли и умствени предъвквания там в онази психиатрична клиника. 

Ще бъда ли както преди вече или завинаги ще си остана така. Някой път това н еме дразни много примерно сега като го пиша това съм спокоен ама после по едно време започва един голям страх сякаш ще го направя. Какво да правя от тук нататък? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускаш си филма Тексаско клане и то ще си проличи.

Реално какво очакваш ти да получиш тук?

Много сте ми странни първи коментар във форума и то такъв ... работата яко ми намирисва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, zepfiz написа:

Значи преди няколко седмици вече може и месец бях гледал едно клипче за някакви деца убийци. Аз вече съм го гледал де ама ми излезе ама не съм го гледал втори път. От тогава все ми е на главата. Убий майка си, наръгай я и такива. И все като видя нож идва тази мисъл. Тя не излиза или ако излезе пак идва. Какво да правя? Аз не искам да го правя и никога не ми се бе случвало такова нещо. Ходихме в психиатричната клиника във Варна. Дадоха ми Хлорпротиксен. Но.. не мина. Да по спокоен съм но тези мисли не се махат. Примерно вчера 1 ден преди датата на написване на това имахме празник и не мислех за тоящва беше ми добре. След това се махнах всички защото празника свърши и оп.. Пак зачпвна това. Какво да правя вече? 

Какво да правя от тук нататък? 

Диагнозата ми беше натрапливи мисли и умствени предъвквания там в онази психиатрична клиника. 

Ще бъда ли както преди вече или завинаги ще си остана така. Някой път това н еме дразни много примерно сега като го пиша това съм спокоен ама после по едно време започва един голям страх сякаш ще го направя. Какво да правя от тук нататък? 

Ами поинтересувай се и изгледай клипчета и материали на хора, които са затворници и лежат в затвора и да видим дали ще се занимаваш повече с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че къде са тези клипове? Странно защо на мен не са ми излизали никога подобни глупости за болни мозъци...То само като им видиш заглавията и е ясно.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей да циклиш над това. Колкото повече го мислиш, толкова повече ще го мислиш. С времето ще изчезнат тея мисли. Хубаво е, че си го споделил с вашите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако решиш можеш да влезнеш в системата на психично болните, които цял живот пият хапове и ако не са в кондиция не излизат и от тях.

ако решиш се стягаш в кръста и се оправяш сам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всякакви мисли може да имаш, но ако правиш разлика между редно и нередно нямаш проблем. Тоест всичко зависи от това как как разбираш дадена мисъл или което си гледал в клипа. Аз за себе си ще кажа тъй като и аз го гледах цитирания клип тези дни, освен потрес не изпитах друго, потрес защото деца са извършили таква брутални неща. Като в основата е лошо възпитание според мен, но влизаме в друга тема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си хоби или друго занимание, което да измести тези мисли ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, zepfiz написа:

....бях гледал едно клипче за някакви деца убийци.... Убий майка си, наръгай я и такива. И все като видя нож идва тази мисъл.....

Ходихме в психиатричната клиника във Варна. Дадоха ми Хлорпротиксен. Но.. не мина...

Представям си как е реагирала майка ти и колко шамара си изял/а преди да отидете в психиатрията. Хората не ходят ей така в психиатрията защото са гледали "едно клипче".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

Много сте ми странни първи коментар във форума и то такъв ... работата яко ми намирисва.

Първи и най- вероятно последен - конкретно този раздел е пълен с такива теми: на профили, чието участие се изчерпва с 2-3 коментара. Пък тази е една от най- абсурдните, бил гледал един клип и след една седмица стигнал до психиатрична клиника - че това, ако е вярно от тази клиника няма да излезе; егати и лабилната психика братче, от един клип медикаментозно лечение, брейййй да му се не види, как въобще е оцелял до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Daylight Dancer написа:

ако решиш можеш да влезнеш в системата на психично болните, които цял живот пият хапове и ако не са в кондиция не излизат и от тях.

По лични причини (натраплив страх от Лъжливи овчарчета) няма да се намесвам в темата с конкретности, но ще поставя въпроса Можем ли да предложим по- добра идея от лекар, който е учил продължително, има опит, разговарял е и е огледал пациента и неговите близки, знае въздействието на медикаментите и психотерапията? Моето мнение е, че отиването на лекар е най- добрата стъпка. Ако натрапливостите започнат да пречат съществено в живота, да се потърси столичен ПСИХИАТЪР (пиша го с главни букви за да подчертая- не психолог. За самопомощ мисля, че е подходяща заместваща, ангажираща дейност "хващай здраво лопатата", както писа съфорумец. Руснаците смятат друго

Цитат

Психотерапия

Самый эффективный психотерапевтический подход при ОКР — когнитивно-поведенческая психотерапия[26]. Идею лечения ОКР когнитивно-поведенческой терапией продвигает американский психиатр Джеффри Шварц. Разработанная им методика позволяет пациенту сопротивляться ОКР, изменяя или упрощая процедуру «ритуалов», сводя её к минимуму. Основа методики — осознание пациентом болезни и пошаговое сопротивление её симптомам.

По методике четырёх шагов Джеффри Шварца необходимо объяснить больному, какие из его опасений оправданы, а какие вызваны ОКР. Следует провести между ними грань и объяснив больному, как в той или иной ситуации повёл бы себя здоровый человек (лучше, если примером послужит человек, представляющий авторитет для пациента)[60]. Как дополнительный приём может использоваться метод «остановки мысли»[61][62].

По мнению некоторых авторов, наиболее эффективная форма поведенческой терапии при ОКР — метод экспозиции и предупреждения. Экспозиция заключается в помещении пациента в ситуацию, которая провоцирует дискомфорт, связанный с обсессиями. Одновременно пациенту даётся инструкция, как сопротивляться выполнению компульсивных ритуалов — предупреждение реакции[63]. По данным многих исследователей, большинство пациентов после этой формы терапии достигают стойкого клинического улучшения. Рандомизированные контролируемые исследования показали, что данная форма терапии превосходит целый ряд других видов вмешательств, включая препараты плацебо, релаксацию и тренинг навыков управления тревогой[64].

В отличие от медикаментозной терапии, после отмены которой симптоматика обсессивно-компульсивного расстройства часто обостряется, достигаемый поведенческой психотерапией эффект сохраняется в течение нескольких месяцев и даже лет. Компульсии обычно лучше поддаются психотерапии, чем обсессии. Общая эффективность поведенческой психотерапии примерно сопоставима с медикаментозной терапией и составляет 50—60 %, однако многие пациенты отказываются от участия в ней из-за боязни усиления тревоги[59].

Применяются также групповая, рациональная, психообразовательная (обучение пациента отвлекаться на другие стимулы, облегчающие тревогу), аверсивная (использование болезненных стимулов при появлении навязчивостей), семейная и некоторые другие методы психотерапии[59].

Психоаналитическая психотерапия может помочь с некоторыми аспектами расстройства. Некоторые психологи и психиатры считают, что психодинамическая терапия, психоаналитическая терапия, гипнотерапия или транзакционный анализ бесполезны для лечения ОКР[65].

Терапия психотропными средствами[править | править код]

Среди всех классов психотропных средств наибольшую эффективность при ОКР обнаружили антидепрессанты, в особенности трициклический антидепрессант кломипрамин, который эффективен при навязчивостях вне зависимости от их нозологическойпринадлежности: как при навязчивостях, сочетающихся с депрессией, так и в рамках невроза или при шизофрении. Показали свою эффективность и антидепрессанты из группы селективных ингибиторов обратного захвата серотонина (сертралин, пароксетин, флуоксетин, флувоксамин, циталопрам, эсциталопрам), а также антидепрессант группы НаССА миртазапин[59].

При наличии выраженной тревоги в первые дни фармакотерапии целесообразно назначение бензодиазепиновых транквилизаторов (клоназепам, алпразолам, гидазепам, диазепам, феназепам). При хронических формах ОКР, не поддающихся лечению антидепрессантамигруппы ингибиторов обратного захвата серотонина (около 40 % пациентов), всё чаще применяют атипичные антипсихотики (рисперидон, кветиапин)[66][67][68][69].

По данным многочисленных исследований, применение бензодиазепинов и нейролептиков оказывает в основном симптоматический (анксиолитический) эффект, но не влияет на ядерную обсессивную симптоматику. Более того, экстрапирамидные побочные эффектыклассических (типичных) нейролептиков могут привести к усилению навязчивостей[59].

Есть также данные, что некоторые из атипичных антипсихотиков (обладающие антисеротонинергическим действием — клозапин, оланзапин[70][71], рисперидон[63]) могут вызывать и усиливать обсессивно-компульсивные симптомы[63][70][71]. Выявляется прямая зависимость между выраженностью такой симптоматики и дозами/продолжительностью применения этих препаратов[71].

Для усиления действия антидепрессантов можно использовать также нормотимики(препараты лития, вальпроевая кислота, топирамат), L-триптофан, клоназепам, буспирон, тразодон, гонадотропин-рилизинг-гормон, рилузол, мемантин, ципротерон, N-ацетилцистеин[59].

Биологическая терапия[править | править код]

Её используют только при тяжёлом течении ОКР, рефрактерном к другим типам лечения. В СССР в таких случаях применяли атропинокоматозную терапию[10].

На Западе в данных случаях используют электросудорожную терапию[72]. Однако в странах СНГ к ней показания значительно более узкие, и при данном неврозе она не применяется.

Физиотерапия[править | править код]

По данным за 1905 год, для лечения обсессивно-компульсивного расстройства в дореволюционной России применяли:

1. Тёплые ванны (35 °С) длительностью 15—20 минут с прохладным компрессом на голове в хорошо проветренной комнате 2—3 раза в неделю с постепенным снижением температуры воды в форме обтираний и обливаний[17].
  2. Обтирания и обливания водой от 31 °С до 23—25 °С[17].
  3. Купание в речной или морской воде[17].

англоговорящите- също Тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...