Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте пичове, искам да попитам как се изключва въпросната VACS система на Sony RG495 питам понеже си мисля ,че от там идва проблема понеже тонколоните вадят много повече бас от самият субуфер - субуфера се усеща едвам , разгледах из manual но пак не успях да разбера, благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Благодаря ти! 

Но нещо пак ми се губи субуферчето смисъл такъв самите тонколони прикриват звука с бас а суб-а едвам едвам се усеща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ровиш в настройките...
Но е добре първо да си разучиш техниката като трябва. Има доста възможности.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Тайфун Веиз написа:

Но нещо пак ми се губи субуферчето смисъл такъв самите тонколони прикриват звука с бас а суб-а едвам едвам се усеща...

Субуферчето ще го усетиш,но само когато има звуци с най-ниска честота на баса.Не е задължително да се чува силно през цялото време,защото филтърът му пропуска само най- ниските честоти.Ако слушаш записи,с по слабо качество,където ниските са орязани,няма как да свири бас,който в записа е намален или го няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Субуферчето ще го усетиш,но само когато има звуци с най-ниска честота на баса.Не е задължително да се чува силно през цялото време,защото филтърът му пропуска само най- ниските честоти.Ако слушаш записи,с по слабо качество,където ниските са орязани,няма как да свири бас,който в записа е намален или го няма.

Слушам нормална музика LOW е на +6 колонките се късат от бас а субуфера бута само колкото да не е без хич..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези аудио системи свират в режим на цяла честотна лента за стерео тонколоните, а субуфера на каква честота е срязан само създаделя и знае. Някой от тея сонита имаха ниво на субуфера, това не знам дали е такова, ако има усили субуфера и ще се чува по - добре. Като знам с какви крайни стъпала работи не мисля че трабва да очакваш много. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова си може усилвателя, има и друг момент в тези аудио системи изхода и  е умишлено лимитиран за да издържат говорителите когато е усилена до край, именно за това режат долната граница на честотната лента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самите тонколони те са RG595 като пусна от 80 херца на долу без Groove до 1 Херц слизат.. а субуфера до 65 макс и спира да мърда говорителя, може ли по някакъв начин да се даде повече сила на субуфера ако трябва да се смени STK-то знам ли.... Аз очаквах да е обратното субуфера да слиза до 30 поне а колонките да не се зорят и да слизат до 70-80, предишната ми система беше RG440 и всичко беше страхотно относно субуфера слизаше доооста по-ниско от тази система... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При субуфер крайното стъпало на тази аудио система не е проблема в STK чипа, а в активния филтър който лимитира долната граница за да не счупиш високоговорителя. Реално по - ниско от 35Hz не е нужно, няма какво да чуеш по- надолу. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AAUUXX написа:

При субуфер крайното стъпало на тази аудио система не е проблема в STK чипа, а в активния филтър който лимитира долната граница за да не счупиш високоговорителя. Реално по ниско от 35Hz не е нужно, няма какво да чуеш по надолу. 

Да слизаше поне до 35 нямаше да пускам темата ... А може ли по някакъв начин да се регулира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Тайфун Веиз написа:

Да слизаше поне до 35 нямаше да пускам темата ... А може ли по някакъв начин да се регулира

Мисля че неможе да се направи нищо, а и не трябва да се прави защото няма да издържи говорителя след като е предвиден така. Има доста модели нискобюджетни домашни кина където също са с долна граница от 80Hz за субуфера. Какво налага да слизат ниските до 35Hz? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушам басова музика с честоти от 40-45 херца затова отвътре ме кара да си оправя нещата със субуфера и да не зоря тонколоните..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BA 4558 е ОУ за субуфера, но каквото и да се предприеме ще е глупаво и най - вероятно безсмислено. Има много фактори които са причина за това което е направено в момента, както вече писах е говорителя, най- важния е захранването, ако свалиш честотната лента на субуфера захранването ще бъде недостатъчно по ток да се справи и ще изгори трансформатора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е бюджетна уредба. Тя, не само е орязана откъм бас, но и другите честоти и липсват. Каквото и да правиш толкова си може.

Ако искаш качество за 2.1 аудио система, си вземаш читав стерео усилвател + чифт hi-fi тонколони (може и букшелф , ако не стигнат кинтите за подови)  +  активен субуфер от 8 инча нагоре (щом се кефиш на Bass-a)

И си ти.

Но със малък бюджет няма да стане работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумници ,направо ще пиша в тази тема вместо да направя нова... Имам колонка Jbl Xtreme проблема е в зареждането , последния път си издържа перфектно 12 часа сега като я включа на зарядно започват да премигват лампите все едно уж се зарежда премигва първата премигва втората след това и край остава си на втора мигаща ,и не иска да се зареди ,оставих я до сутринта да се зарежда пак нищо не се получи, рестартирах я поне 20 пъти все едно и също , викам си щом премигва втората лампичка ще изкара един час но... 5 минути на половина звук и гасне.. ето видео за какво говоря -- https://dox.abv.bg/download?id=6fb9a1fa29#

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова батерия и ще се оправи, ако има от къде да се купи такава батерия разбира се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Нова батерия и ще се оправи, ако има от къде да се купи такава батерия разбира се. 

Дали ще е от батерията понеже си държеше стабилно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Тайфун Веиз написа:

Дали ще е от батерията понеже си държеше стабилно?

Така предполагам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България едва ли ще намеря такава батерия , а от чужбина нямам си на идея как стават нещата с доставките , дали няма алтернатива с 4 батерии 3,7 волта 3000mAh да получа 7,4 волта 6000mAh? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая работа не става както я мислиш, намираш батерия оригинална и не се занимаваш с глупости или нова колонка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България едва ли ще намеря такава батерия....

Мога ли по някакъв друг начин да заредя батерията да я изкарам от самата колонка и да пробвам някакъв вариант? Искам да съм сигурен,че е батерията....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с друго зарядно у-во да заредиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам едно друго зарядно от лаптоп 19волта ще пробвам да видя какво ще стане... А идеята ми беше да изкарам батерията и да пробвам на волтаж,който Вие ми кажете, тоест да няма нищо общо с колонката а само батерия и зарядно.

Няма проблем да ми се смеете за неграмотността в електрониката :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...