Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

bubolin

XAMP+openSuse малко помощ

Препоръчан отговор

Имам опенсусе без графична среда. Достъпвам го мрежата.Ползвам го само за самба. имам рутер Микторик и мрежа от 20 компютъра и т.н.

Само обучавам се като цяло. Инсталирах XAMPP на сусето. Всичко мина успешно. Просто искам да си създам някакъв веб сайт за тестове. WEB като цяло не ме влече. Намерих индекс файла и го едитнах , просто следвах , някои стъпки , но като напиша адреса на сървъра 192.168.88.88 ми си се отваря страницата на XAMPP Apache + MariaDB + PHP + Perl. 

Признавам си още съм супер начинаещ в тези неща , може ли малко помощ от ваша страна , къде да погледна какво да променя , за да си виждам страницата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bubolin написа:

Имам опенсусе без графична среда. Достъпвам го мрежата.Ползвам го само за самба. имам рутер Микторик и мрежа от 20 компютъра и т.н.

Само обучавам се като цяло. Инсталирах XAMPP на сусето. Всичко мина успешно. Просто искам да си създам някакъв веб сайт за тестове. WEB като цяло не ме влече. Намерих индекс файла и го едитнах , просто следвах , някои стъпки , но като напиша адреса на сървъра 192.168.88.88 ми си се отваря страницата на XAMPP Apache + MariaDB + PHP + Perl. 

Признавам си още съм супер начинаещ в тези неща , може ли малко помощ от ваша страна , къде да погледна какво да променя , за да си виждам страницата. 

Ми, като цяло като не те влече, к'во дириш там? То, явно и лавина да ти заринем -няма да помогне. Сега, не разбрах (не само аз, вярвай ми) каво си направил и каква ти е целта. Само SMB сървър ли, Web сървър с база данни и на php ли... Целта ти са безплатни уроци ли? При все че изглежда написаното от мен в прав текст, пак ми повярвай -не е. Сумати хора ще платят само за да ни четат "творенията". Привидно форумът изглежда като "отдушник" на тема ИТ, ама не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е точно така. искам да направя някакъв примерен сайт за да имам да тествам, като цяло изучавам мрежи но искам да си имам един работещ сървър просто за тестове. Там ще качвам големи файлове и т.н. В Линукс съм още доста бос. Оказва се обаче че той ще ми е много важен относно мрежови въпроси. 

Както и да е ако е много общо зададен въпроса просто закрийте темата. Конкретното ми питане е къде да погледна , как да тествам функционионира ли XAMPP, защото от това което гледах в тубата , и при мен нещата не се случват или не са точно за моя случай (openSuse  без графична среда.) Сигурен съм че с Убунту , може би ще се получат нещата, там подкарах и cacti. но при сусето, пак ударих  на дърво. Просто някакви насоки или литература , а може и други  стъпки , които да следвам изцяло и да създам просто web сайт в моя случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей я си тури един докер и си тествай на воля че с тоя ХАМПП дсмо ядове ще имаш

Иначе сайтовете се добавят в Апач директорията уклу се създава своя директория и се достъпва през браузъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някога това наистина беше ИТ форум за взаимопомощ. както и да е, лирично отклонение...

@bubolin, a защо XAMPP? Защо не си инсталираш нормалните Apache, MariaDB, PHP, което е сравнително по-добрата опция, а не да са в пакет. Каква е идеята на това нещо с XAMPP? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...