Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте колеги, за първи път пиша тук с надежда за помощ... 

Проблема е следния:

Имам доста добър смарт тв Самсунг фул ейч ди 4К който е вързан за саундбар чрез оптичен кабел. 

Връзвам си писито към телевизора чрез hdmi to dvi кабел, пускам филм но няма звук, всички индикатори реагират но звук няма... 

Къде бъркам според вас... 🤔

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...... 

преди 39 минути, Boycho Atanasov написа:

Проблема е следния:

Имам доста добър смарт тв Самсунг фул ейч ди 4К който е вързан за саундбар чрез оптичен кабел. 

Връзвам си писито към телевизора чрез hdmi to dvi кабел...

P.S Може да ти трябва и S/PDF  кабел ако DVI  е от страна на телевизора...а в някои случаи и ако е от страна на компа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Boycho Atanasov написа:

Проблема е следния:

Връзвам си писито към телевизора чрез hdmi to dvi кабел, пускам филм но няма звук, всички индикатори реагират но звук няма... 

Къде бъркам според вас... 🤔

една корекция: няма как кабела ти да е hdm to dvi, a обратното, тоест от dvi на видеокартата към hdmi на телевизора (на практика си е същото, но кабела е завъртян)...

но няма как да има dvi не носи звук (няма такива пинове в него). и при мен е така, но телевизора е full HD 42", както и да е просто се наложи да преместя и тонколоните с компютъра и без това звука е в пъти по добър от колкото през колоните на тв...

странното е, че гигадръв са сложили конектор на видеото: вход spdif и от дъното вкарвам сигнал с кабелче:

5516208_101498148_big.jpg

(белия конектор в горния ляв ъгъл е spdif in), но хардуерно няма как сигнала да излезе през dvi и е странно какво са си мислели от гигадръв (освен, акот гледам че на мястото на средния конектор има място за hdmi и всички елементи по платката са запоени, тоест на теория ако се разпои dvi и се запои hdmi, и се свърже кабелчето за spdif  към дъното (ако то има spdif header), ще тръгне звука при подходящите настройки на звуковата карта... гледах че същата простотия са направили и от msi, явно това е простотия излислена от nvidia в референтната 8600 и всички просто са я копирали... ако изкаш звук, ти трябва видеокарта с hdmi или просто пиеш 1 студена вода...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

преди 1 час, Boycho Atanasov написа:

Къде бъркам според вас...

Не си пуснал аудио кабел от писито към тивито.
Както е написал по-горе @the professor

преди 9 минути, the professor написа:

dvi не носи звук

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

това с аудио кабела няма да работи, при картинa hdmi, тв-то чака звук от там... има телевизори с vga, като се превключи на него, е настрено да получава звук през 3,5мм стерео директно от звуковата карта

преди 2 минути, Boycho Atanasov написа:

Благодаря на синбад за помощта... 

Проблем разрешен... 👍🤗👍

значи си написал грешно че кабела е dvi-hdmi, а е hdmi-hdmi...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, DarkEdge написа:

Съвременните видео карти повечето потдържат опцията sound over DVI to HDMI .. Тоест може да се предава аудио и от изход DVI  на видео картата .. Съответно кабелите също .... 

https://www.cables.com/blog/does-dvi-support-audio/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Sinbad_ написа:

Съвременните видео карти повечето потдържат опцията sound over DVI to HDMI .. Тоест може да се предава аудио и от изход DVI  на видео картата .. Съответно кабелите също .... 

прав си, ще взема и аз да го пробвам, но пак трябва да отварям компа за да вързвам кабела към дъното...

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/2562/~/if-i-am-using-a-dvi-to-hdmi-cable-will-audio-be-transmitted-over-this-cable-to

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Radoslav Karacenov
      Здравейте! Предстой ми да си закупя нов телевизор и понеже не съм много наясно с технологиите на телевизорите,бих искал ако може да дадете мнение 🙂 .

За сега съм се спрял на три телевизора, Сони,Самсунг и ЛГ, ако може да кажете нещо и за операционните системи (смартфона ми е с Андроид,ако има значение).

Ето ги и моделите на който съм се спрял:
      https://www.technomarket.bg/televizor/sony-kd-49xf7596-baep-smart-uhd-led-tv-09165227
      https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-ue-49nu7172-uxxn-uhd-smart-tv-09164650
      https://www.technomarket.bg/televizor/lg-49um7400-smart-uhd-led-tv-09174919

Приемам и други предложения ако има 🙂

• от Angel Palchev
      Предлагат ми два компютъра втора ръка.Единият е:
      Intel pentium g4600
      8gb ram
      1tb hard 
      Rx560 2GB
      390лв
      Или вторият:
      Intel pentium g4600
      8gb ram
      1tb hard 
      Hd7770 1GB
      280лв

• от Dani 01
      Здравейте! Обмислям скоро да закупя телевизор, но понеже не съм много запознат с важните неща на които трябва да се обърне внимание реших да потърся вашата помощ. Телевизора ще е до 32 инча. Държа да има поне един HDMI port понеже мисля да закупя Chromecast с HDMI чрез който да предавам екрана от телефона/лаптопа на телевизора. Та въпроса ми е струва ли си и има ли други подобни устройства за тази цел? Бях го видял някъде за 30лв. Chromecast-а и цената ме устройва. 
      Понеже няма да сключвам договор за кабелна телевизия бих искал телевизора да има вграден тунер и посредством стайна антена да гледам свободните телевизии. Чрез вгадения тунер искам да избегна покупкатя на DVB-T приемник (декодер). Бях чел и за някакви джаджи, които често закупуват от Aliexpress и нещо свързано с KODI.... Чрез тази приставка хващат ли се други телевизизии освен свободните и има ли на българския онлайн пазар такава приставка на достъпна цена?
      Телевизора няма да е за стена... 
      Забравих да спомена че бюджета ми за телевизора е около 300лв.
      Спрял съм се на този - https://www.technomarket.bg/televizor/philips-24pfs5303-fhd-led-tv-09164399
      Какво мислите? 
      Съжалявам за многото въпроси! 
      Благодаря предварително! 
    • от Денислав Цветанов
      Здравейте, от 1 седмица имам този проблем с компютъра.. Значи както си цъках Цс изведнъж компа огасна и от тогава се появи проблема.. Веднага изключих и включих кабела и след като го включа в контакта директно компа се включва без да натискам копчето, обаче няма сигнал с монитора.. пише No signal.. Дори не тръгва и за малко, не знам защо.. Някой имал ли е този проблем?
      С windows 7 е
      Видеокартата е NvidiA, ама не знам какъв модел е
      RAM 2GB

• от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
  • Дарение

• Добави ново...