Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Shreek

Избор на телефон по зададени изисквания. Бюджет 450-500 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте. Няколко пъти се оглеждам за нов телефон. Като цяло почти нямам проблеми със сегашния си. Двата му "проблема" са на моменти лека промяна на цветовете и яркостта на екрана, и твърде дълбоката дупка на куплунга за зареждането, заради която на последния кабел му подрязах леко гумината заливка, за да влиза достатъчно навътре и да прави контакт. Става въпрос за BlackView 8000PRO. 2 сим карти плюс отделен слот за карта памет, 8 ядра, 6 гигабайта РАМ, 64 гигабайта вътрешна памет, плюс водозащита и защита от прах и удари. И батерия 4300 милиамперчаса.

Какъв ми е проблема?

В работата се ползва една апликация на Samfex, която не ще и не ще да се инсталира на телефона ми, а на стария ми Асус се инсталира без проблеми. И заради това сега ходя на работа с два телефона.

Обикновено съм нежен с техниката, така че ударната защита не ми е нужна, но моля за съвет и мнение за телефон при следните изисквания:

- Да може да се инсталира Samfex app. Това ще си го проверявам аз в магазина, ако намеря нещо покриващо останалите изисквания.

- 2 сим карти плюс отделен слот за карта памет.

- 8 ядра, поне 4 гигабайта РАМ и 64 гигабайта вътрешна памет.

- Водозащита. Тук една трета от годината вода хвърчи във всички посоки, включително и от земята нагоре.

- Батерия за предпочитане 5000, но поне 4500 милиамперчаса.

- Добавена - фен съм на Андроид.

Оставам си фен на Асус. Преди, в България, два мои поредни телефона бяха Асус. Първия го дадох на стойността на няколко кафета на една приятелка, колкото да се води продаден, и сега още се ползва. Вторият е тук като резервен, ако нещо стане с Блеквю-то, и на работа го нося с мен, защото той инсталира апликацията без проблем.

Няколкото телефона на Асус, които покриват хардуерните изисквания, и които харесах, се оказаха без никаква водозащита. Нямам възможността да ровя за всеки един телефон поотделно, а как да сортирам само водоустойчивите така и не научих. Навярно има лесен начин, но аз не го открих.

Моля за мнения и препоръки. Ако има модел на Асус, който покрива тези изисквания, посочете го. Бих се радвал да се вместя в бюджета, но ако харесам нещо което е над бюджета може и да го купя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не Ви трябва тухла с 5000mАh батерия. Голямата батерия не означава автоматично, че и автономоността на устройството ще е голяма. Огромно значение има разходът на електроенергия от самото устройство, който пък зависи от ползвания хардуер и добрата софтуерна оптимизация. Ако искате телефонът да държи много, то гледайте процесорът да е изпълнен по възможно най-ниска нанометрова технология, дисплея да е OLED/AMOLED с не особено висока разделителна способност, както и да е с възможно по-чиста ОС. UI на разните производители са, красиви, практични, разширяват възможностите на андроида, но и натоварват повече хардуера, съответно се изразходва повече енергия. Разбира се голямата батерия си е фактор, но далеч не е единствен. Обичано бюджетните китайци с големи батерии не държат много, по простата причина че пир тях стоят големи IPS дисплеи, остарели и енергонеефективни процесори, но най-големия проблем при разни китайчета, като, Umidigi, DOOGEE и подобни е ужасната софтуерна оптимизация. Най-добре разглеждайте доказали се производители, като One Plus , Nokia , Huawei , Samsung и подобни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предишния ми телефон, ASUS_Z010D имаше, ако не се лъжа, пет режима на енергопотребление, и без да играя на него, но с доста говорене, изкарваше поне три денонощия, което предишни мои телефони не са правели. А с малко говорене е изкарвал до 5 дена, и след това съм го зареждал, защото тогава все още нямах пауър банка, и когато падне на 17-18% ви ставаше нервно и го включвах на заряд.

При това работех на средния от режимите на енергопотребление, без да съм си правил труда да подбирам кои апове да бъдат зареждани, и кои да бъдат пропуснати. Ако и това бях направил сигурно още щеше да изкарва между две зареждания.

преди 20 минути, Soviet Soldier написа:

UI на разните производители са, красиви, практични, разширяват възможностите на андроида, но и натоварват повече хардуера, съответно се изразходва повече енергия. Разбира се голямата батерия си е фактор, но далеч не е единствен.

Колко ще издържи батерията не е самоцел. Удобството и практичността също са от значение.

Забелязвам, че Асус не е особено любима марка на пишещите във форума. Прегледах набързо част от темите за препоръка за телефон. Има ли конкретна причина, или мощните рекламни кампании на конкретни марки оказват влияние върху вкусовете на потребителите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Shreek написа:

Забелязвам, че Асус не е особено любима марка на пишещите във форума. Прегледах набързо част от темите за препоръка за телефон. Има ли конкретна причина, или мощните рекламни кампании на конкретни марки оказват влияние върху вкусовете на потребителите?

Нали твърдите, че сте чел темите и въз основа на това смятате че потребителите тук са с негативно мнение. Предполагам в тези теми потребителите са се аргументирали, какво точно не им харесва. Моето лично отношение към Asus е неутрално, по простата причина, че около мен не се сещам някой да ползва телефон от този бранд. Може и да правят прилични телефони, просто не са познати на българските потребители толкова добре. Същата работа е и с Meizu. 

Разкажете за софтуерната поддръжка на Asus, получават ли всеки месец пакети за сигурност, и колко години са поддържани софтуерно. Какви и колко версии Андроид са получили устройствата ви? Случвало ли се е да пуснат актуализация с осезаем софтуерен проблем? Ако да, колко време им отне да отстранят дадения проблем, и изобщо отстраниха ли го, ако е имало такъв?

Аз примерно ползвам сравнително бюджетна Nokia 5 от 2017 година. Абсолютно всеки месец до ден днешен получавам пакети за сигурност, получавам последните версии Андроид, почна се от 7, мина се през 8 и в момента е с 9-ка. Софтуерни проблеми, които са ми се набивали на очи са 2:
- Веднъж при пълно изтощаване на батерията ми се изтриваха отпечатъците и трябваше при включване да ме сканира на ново.
- Първата версия на Андроид 9 дойде със софтуерен проблем свързан с автономността. От самото начало при средно интензивно ползване с постоянно включен мобилен нет телефонът държеше към 2 пълни дни. След получаване на проблемната 9-ка добутваше до 1 ден, или иначе казано автономността му се съкрати двойно. За радост на следващия месец заедно с пакета за сигурност дойде и софтуерен пакет, след който въпросните проблеми бяха отстранени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.08.2019 г. в 2:49, Soviet Soldier написа:

Нали твърдите, че сте чел темите и въз основа на това смятате че потребителите тук са с негативно мнение.

Такива думи не съм писал. С малка промяна на думите ми променяте много сериозно смисъла им.

Не искам да звуча заядливо, дошъл съм да питам за помощ все пак, но не намирам за нормално като обикновен протребител, избирайки си телефон, да проверявам нанометричната технология на процесора, технологиите на другите чипове, да следя ъпдейтите, за които говорите.

Предишните ми два Асус не са ми създавали абсолютно никакви проблеми. Нито нещо подобно на това, което описвате, нито нещо друго. Втория от тях го смених защото ми трябваха осем ядра и повече оперативна памет.

Сега ми трябват осем ядра, оперативна памет поне 4 гига, водоустойчив, и с голяма батерия. Две сим карти и отделен слот за карта памет. Ако ми обясните как да настроя търсачката да ми изкара водозащитените модели на Асус с осем ядра и голяма батерия, останалото ще си го прегледам едно по едно. Няма да са са сто телефона в списъка. Сама по себе си филтрацията на батерията над 4500 mAh достатъчно намалява бройките за преглед.

Специалист в технологиите на телефоните не искам да ставам. Искам само да си намеря телефон за следващите някоя и друга години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Shreek написа:

Такива думи не съм писал. С малка промяна на думите ми променяте много сериозно смисъла им.

Не искам да звуча заядливо, дошъл съм да питам за помощ все пак, но не намирам за нормално като обикновен протребител, избирайки си телефон, да проверявам нанометричната технология на процесора, технологиите на другите чипове, да следя ъпдейтите, за които говорите.

Предишните ми два Асус не са ми създавали абсолютно никакви проблеми. Нито нещо подобно на това, което описвате, нито нещо друго. Втория от тях го смених защото ми трябваха осем ядра и повече оперативна памет.

Сега ми трябват осем ядра, оперативна памет поне 4 гига, водоустойчив, и с голяма батерия. Две сим карти и отделен слот за карта памет. Ако ми обясните как да настроя търсачката да ми изкара водозащитените модели на Асус с осем ядра и голяма батерия, останалото ще си го прегледам едно по едно. Няма да са са сто телефона в списъка. Сама по себе си филтрацията на батерията над 4500 mAh достатъчно намалява бройките за преглед.

Специалист в технологиите на телефоните не искам да ставам. Искам само да си намеря телефон за следващите някоя и друга години.

Ето линк с въведените характеристики, които желаете: 
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/f:kapacitet-na-akumulatora=5,android,8-procesorni-qdra,vodoustojchiv-da,64-gb,4-gb-ram/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех си Motorola ONE,после пуснаха ONE Vision,естествено прецаках се.

Но е хубав телефона.

Търсих арр за отключване с лице като на айфон,ама май това е невъзможно... :D

Има някакъв SmartLock пак с лице,но трябва да натиснеш бутона за вкл/изкл.

И не винаги работи :D

Трябваше да си взема айфон,ама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...