Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ето разликите между двете най-популярни тротинетки в момента на пазара. 

https://www.gearbest.com/electric-scooters/pp_3004166453410536.html?wid=2000001&lkid=44317247

M365ProvsM365.jpg

Много добра алтернатива е и следното: 

https://www.aliexpress.com/item/2046180511.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.6732321eJG2PEY&mp=1 

Не съм сигурен дали обаче като пристигне това от Полша, няма да ме накарат да плащам разни данъци, мита и т.н. Уж не би трябвало, но у нас знае ли се? 

Винаги има и вариант за ел. колело, но са по-скъпи. За сметка на това на мен лично ми се струват някак си по-сигурни и по удобни колелата като цяло. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ostavime написа:

Не съм сигурен дали обаче като пристигне това от Полша, няма да ме накарат да плащам разни данъци, мита и т.н. Уж не би трябвало, но у нас знае ли се?

Много правилна насока имаш, изумително! ОБАЧЕ!

Поръчката от Али Експрес на 100% ще ти излезе с мито и ще гледат да ти го изкарат през носа, ще платиш много повече от очакваната такса за данък и мито, ще начисляват комисионна и върху куриерска такса. Обърни внимание, че доставката е безплатна за Американците, пише го. Което означава, че е презконтинентално и ще плащаш за мито. Аз също си търсих специална джаджа, за която да съм сигурен по свидетелски показания, че работи в съвместимост, но се оказа че всички свидетели на Йехова са си купували от Америка! А щом видиш Америка в регистрите трябва да бягаш като дявол от тамян. Дори да използваш посредник, стоката до България ще излезе на тройна цена! Митото ти е вързано, но щом могат да правят доставка до България, ще можеш да отхвърлиш този кошмар за посредническа фирма и ще минеш на по-малкия кошмар.

преди 2 часа, ostavime написа:

Винаги има и вариант за ел. колело, но са по-скъпи. За сметка на това на мен лично ми се струват някак си по-сигурни и по удобни колелата като цяло. 

Колелата са най-лошия сценарий! Те са и по-тежки от велосипеда! Доближават до мотопед и не можеш да ги скатаваш, а това за мен е най-голямото значение на една тротинетка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 часа, ostavime написа:

Много добра алтернатива е и следното: 

https://www.aliexpress.com/item/2046180511.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.6732321eJG2PEY&mp=1 

Не съм сигурен дали обаче като пристигне това от Полша

Ти, пък си го хареса баш като вдигнали цената - на 30. дек'18 е била $610, сега е $733.
ДДС гаранция ще платиш, мито - според зависи - дали ще го броят транспортно средство или електроуред.
Упс, от юли миналата година има евро антридъмп мита.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ще се плати мито и ДДС, зависи от това с кой доставчик ще дойде пратката!

Аз така се прецаках веднъж като исках доставка с DHL!И от тогава, никога DHL!По-бавно идва но излиза по-евтино с чайнапост или какъвто и да е там някакъв пост!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера влязох в Техномаркет. Там продават някакви Segway es2, които ми изглеждаха малко по-масивни от Xiaomi. Лично на мен това ми се струва предимство. 

Ето това: https://www.citytel.bg/ninebot-by-segway-kickscooter-es2 

Гледам, че в OLX ги има и за по 799 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ostavime написа:

някакви Segway

• Преодоляване на наклон до 10 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, DarkEdge написа:
  • Преодоляване на наклон до 10 градуса

Имаш предвид, че е малко ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ще има места, които няма да можеш да качваш, возейки се. Пример - мостове/надлези с по-голям наклон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Да, ще има места, които няма да можеш да качваш, возейки се. Пример - мостове/надлези с по-голям наклон

Според мен 10 градуса не е толкова малко. Не мога да преценя всъщност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, че се опитваш да ми го пресъздадеш, но няма как да получа представа. 

А и може би ди другите тротинетки ще имат същия "проблем" с такива наклони. Как мислиш? Те вариантите като цяло са 2-3 основно за тия пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тези градуси зависят от теглото на пътника и колко са заредени батериите.Може би тези градуси се отнасят за водач с максималното тегло указано в инструкцията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах ревюта. То се оказва, че производителя един и същ :) 

Взимам Segway es2. Хубаво е, че може да се добави батерия. Хем увеличава пробега при необходимост, хем може и скоростта да вдигне, което не мисля да правя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живота на батерията колко цикъла е? И колко аджеба струва тази батерия? 500 лв.?  Чувал съм, че живота им е максимум 500 цикъла. За 2 години ще търсиш батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Бонбон с катран! написа:

Живота на батерията колко цикъла е? И колко аджеба струва тази батерия? 500 лв.?  Чувал съм, че живота им е максимум 500 цикъла. За 2 години ще търсиш батерия.

Батерията струва 300 лв. и изкарва около 1000 цикъла, като между 500 и 1000 цикъла производителността пада с около 15% Това е някаква статистика, която четох. 

А и 500 цикъла не са 2 години, поради простата причина, че зимата няма да се кача на тротинетка. Така като гледам, това се кара от март до ноември някъде. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Да, тук в България ги има за около 300 лв., което е почти същото. Но се отказах да поръчвам от китайците, защото не е изяснена ситуацията с мито, данък и т.н. На места казват, че няма да платя нищо, на други места не е съвсем ясно... не мога да разбера. Естествено, няма и от къде да получа нужната информация с точност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли тротинетка ще си купуваш? Ше те утепат в София като маче. Стой си с колата, че ще бера притеснения за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, ostavime написа:

А и 500 цикъла не са 2 години, поради простата причина, че зимата няма да се кача на тротинетка. Така като гледам, това се кара от март до ноември някъде. 

Не знам с какво са те лъгали при рекламни трикове, но ТУК пише 300-500 цикъла! Не знам кога реално изтича цикъла, понеже ги дават, че се самозареждат при спускане. Дефакто на ден ще я яздиш и зареждаш по няколко пъти, не да смяташ дните на лятото.

А тук има един отзив при необходимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти вярваш на това, а не на онова написно. :))) И каква е разликата в това къде го пише?

Нищо де, все тая. Вече я взех. 2 години да изкара е перфектно. 

Segway es2

Редактирано от ostavime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ostavime написа:

Нищо де, все тая. Вече я взех. 2 години да изкара е перфектно. 

Със здраве да си я ползваш, дълго и безаварийно!

Аз тези с разни такива возила в Плевен ги мразя!Движат се където си искат и като пешеходци и като МПС!Понеже бързо набират скорост, като се появи един такъв на пешеходна пътека почти няма време за реакция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, ivan_pop написа:

Със здраве да си я ползваш, дълго и безаварийно!

Аз тези с разни такива возила в Плевен ги мразя!Движат се където си искат и като пешеходци и като МПС!Понеже бързо набират скорост, като се появи един такъв на пешеходна пътека почти няма време за реакция!

Благодаря. Прав си, за това много трябва да се внимава и от двете страни. И като караш такова и като трябва да ги пазиш. Опасно си е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не е зле да се кара с предпазни средства. Силно препоръчително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагам каска винаги. Друго не, но каска - да. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе добре е и поне налакътници да имаш, че тия на 4 хич не евават тия на 2.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...