Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте

Става въпрос за TURBO-X и по-конкретно за  Turbo-X LED TV TXV-U5570SMT . Продават се от Plesio и са тяхна търговска марка. Не намерих в google подробности освен обичайните технически спецификации. Питането ми е коя е истинската причина за такива ниски цени. То е ясно, че е правен компромис с качеството на компонентите и някои функции, ама чак пък да е наполовина, че и повече, в сравнение с аналогични "по-истински марки"🤔 

П.П. Ако има собственици на тази марка телевизори, моля да споделят впечатления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, s_d_d написа:

П.П. Ако има собственици на тази марка телевизори, моля да споделят впечатления

Aко си нямаш проблеми и искаш да имаш си купуваш един такъв без значение отпред какво са му лепнали като име.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комшията ми си взе преди няколко месеца същия (65 in варианта) за барбекюто......

Какво да ти кажа....."смарт" функциите му се изчерпват до няколко приложения и един некадърен браузър. Като картина и динамика на изображението е ОК (за парите си). Дори през деня, навън се вижда сравнително добре. Player-a, oт "флашка" чете почти всички видео кодеци (формати), но трябва да са с по нисък битрейт - при full HD mkv се дъни яко. За работа с ДУ е добре да си тренирал спортна стрелба :) Има една настройка за субтитрите (за кирилицата), дето е навряна зад 5 подменюта и ако му пуснеш интерфейса на бг, няма оправия - превода е ужасно неясен!

Бе, като цяло, за 1000 лв става да изкара едно лято навън :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истинските марки телевизори предлагани в БГ се броят на пръстите на едната ръка: LG, Samsung, Panasonic, Sony.

Останалото са китайски и турски сглобки, (обикновенно по стари чаркаляци/сглобки, използвани от истинските марки преди няколко години) с различни имена, на които проблемите са повече.

Важен момент при избора на нов телевизор е следното :

Колкото е по-висока серията на даден телевизор (например Samsung UE55RU8002, където  модела  е 8002, а годината е RU: 2019), толкова е по качествен.

Но и цената е по висока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

Бе, като цяло, за 1000 лв става да изкара едно лято навън :)

Не бих вкарал в дома си подобен боклук и като подарък, а да не говорим да им дам и пари....ъпсурт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

възможно е да са останали последни бройки

и да  идва смяна с по-нови модели

или да имат някакъв скрит дефект 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pig написа:

Не бих вкарал в дома си подобен боклук и като подарък, а да не говорим да им дам и пари....ъпсурт

Ние затова го държим навън - при барбекюто - колкото да гледаме Formula1и MotoGP на теферич:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

Ние затова го държим навън - при барбекюто - колкото да гледаме Formula1и MotoGP на теферич:lol6:

Нищо не може да оправдае такъв сбирток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите и на street racer за споделените впечатления 🙂. Ясно е, че за тия пари няма как да е нещо читаво, но все пак бюджетът ми не е много голям (800-1000лв) и гледам да намеря нещо като за тия пари. 

Разгледах и това SONY. Бихте ли дали мнение за него, пък и за нещо, което според вас си заслужава в този ценови клас.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, s_d_d написа:

Разгледах и това SONY. Бихте ли дали мнение за него, пък и за нещо, което според вас си заслужава в този ценови клас.

Размера е голям а телевизора е 50Hz и ще маже

Toзи е по добре а има и Андроид

https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/sony/bravia-kd-49xf7596-p408167713/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Pig написа:

Размера е голям а телевизора е 50Hz и ще маже

Дават му  Motionflow XR 400 Hz в спецификацията или това е допълнителна функция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, s_d_d написа:

Дават му  Motionflow XR 400 Hz в спецификацията

Това не го гледай.

Телевизорите се делят на 50Hz и 100Hz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Pig написа:

Това не го гледай.

Телевизорите се делят на 50Hz и 100Hz

Ок, благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мислиш да гледаш на телевизора и от какво разстояние?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, halek написа:

Какво мислиш да гледаш на телевизора и от какво разстояние?

Филми и телевизия основно и игри понякога. Разстоянието е около 3м. Смарт функциите му не са от голямо значение. По-важно е качеството на картината, тунера, медиа плеъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, s_d_d написа:

Смарт функциите му не са от голямо значение. По-важно е качеството на картината, тунера, медиа плеъра.

С андроид ако е тв може да си инсталираш който искаш видео плеар, Коди за филми, приложения за безплатна телевизия.

Ако нямаш Андроид или Андроид бокс определено губиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък напук. За цената си турбото е перфе. Знам, че манията да се правим на велики, щото видите ли сме си купили само от най-най супер-дупер наложените марки и то от по-така моделите които предлагат, вдига самочувствието и морковчето, ама не всички хора си бършат дирниците със столевки. Останалите вземат това, което им е по джоба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За парите си има избор между това да си купи истински тв и такъв който е реплика.

Не е хубаво да се дават подобни съвети.

преди 51 минути, sliderum написа:

За цената си турбото е перфе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом става въпрос за техника(каквато и да е),не си правя експерименти с незнайни марки.Ако не ми стигат парите,не купувам,събирам още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, bojoviki написа:

Щом става въпрос за техника(каквато и да е),не си правя експерименти с незнайни марки.Ако не ми стигат парите,не купувам,събирам още.

Имало е времена и "знайните" сега марки не са били такива. Дай ние бъзливците да плашим хората, че ония ми ти били неизвестни, или еди какво си и така да работим в полза на наложилите се марки и във вреда на конкуренцията. Всички си спомнят как при смартфоните, никому неизвестни китайски( основно, но не само) брандове, които такива като теб не щяха и да видят, пораснаха и станаха желани и дори предпочитане. Защото има хора, които не са сноби и темерути.

преди 43 минути, bojoviki написа:

Дам, пък ако със събиране не стигат, се загробваш с заем към лихвари...налЕ? Така ли ще посъветваш автора на темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.08.2019 г. в 19:47, sliderum написа:

Имало е времена и "знайните" сега марки не са били такива. Дай ние бъзливците да плашим хората, че ония ми ти били неизвестни, или еди какво си и така да работим в полза на наложилите се марки и във вреда на конкуренцията. Всички си спомнят как при смартфоните, никому неизвестни китайски( основно, но не само) брандове, които такива като теб не щяха и да видят, пораснаха и станаха желани и дори предпочитане. Защото има хора, които не са сноби и темерути.

Дам, пък ако със събиране не стигат, се загробваш с заем към лихвари...налЕ? Така ли ще посъветваш автора на темата?

Да разбирам,че ме наричаш сноб и темерут???Значи си много зле с определенията.Какво общо има темерута тук,не разбрах.И въобще не си ме разбрал.И не съм споменавал абсолютно всякакъв вид техника.И се чудя къде ти е желязната логика да дадеш двойно повече пари за някакъв боклук,като го закупиш два пъти или да го ремонтираш всяка година срещу това  да си купиш нещо читаво и да изкара доста повече време без да го мислиш.Като за всяко нещо си има изключение.Ама ти от голямото добро утро сигурно го знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено (но не винаги) качеството е съответно на цената. Но принципно не може да очакваш много високо в ниския ценови сегмент. Искате да купувате евтино - получавате съответно качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...