Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Последните години в България много нашумяха книгите за личностно развитие, нали от типа   ,,Как да влияем на хората,,   ,,Как да станем богати,,   ,,Как да трупаме приятели,,  разбрах,че тия книги в България много се продават.Харче ли се като бананите за нова година по Татово време.Аз още като чух за тези книги,ме напуши жесток смях, понеже тия житейски нива, с които гръмко са озаглавени,звучат като някаква готварска книга с готови рецепти примерно как да направиш ,,Боб на тиган,, Нали там сваряваш боба с чушка,лук и домат,мяташ го в един тиган с олио,малко пипер,малко доматено пюре ,оставяш го малко да покъкри,после слагаш джожен нали и вече си богат и влиятелен с много приятели.Което е пълна безумица според мен, и реално никога не съм се интересувал от тези книги.Но днес както си цъкам в тубата и попаднах на няколко видеа на тоя палячо,който се оказва един от създателите на тези книги,чак и семинари провеждал в тая насока.От любопиство реших да изгледам няколко негови видеа,даже последното не го и изгледах до края, като го слушам какви глупости брощолеви и общи приказки от пазара се отказах.Клише след клише ,обаче така оформени,че да се продават като готова формула за успех на бедните и отчаяни хора.Чак 300 лева му струвала книгата.Като гледам какви измъчени лица имат хората,които са дошли на семинара му,явно поредния шарлатанин изкарващ пари на гърба на бедните хора.Някой, ако мисли,че от тези книги може да се научи нещо полезно или има наистина някаква формула за успех, нека да ме опровергае.Може пък наистина да е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тез "книги", са да обогатяват "писателите" им и издателите, а ефекта за четящите ги е...хомеопатичен за малък процент, за останалите и такъв не е и само им ощетява личните финанси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено избиване на чивия, чрез външна форма, поради липса на вътрешна увереност!

Ей това мисля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Бай Тошо написа:

Чак 300 лева му струвала книгата.

За книгата му не знам, ала един час лафче с пича е 1200лв. 🤣 - тоз зема по- скъпо и от адвокатите деба. Формулата за успеха е достатъчно скъпа, че да си я позволят вече успелите. Къде ги тез стотици хиляди българи, на които бил помогнал, че и интернет пространството бил превзел, аз сефте го чувам. От каквото разгледах набързо, съвсем с нищо не ме впечатли - един тарикат с аудитория баламурки, туй видях.

И изобщо книгите тип "личностно развитие" са шир- потреба предназначени за читатели, които се чудят с какво да си запълнят свободното време м/у сериалките. Само с едно не съм на твоето мнение - туй явление иде от запада, ние тука сме все още изостанали от модните псевдофилософски течения, продаващи нищо срещу скромните суми от порядъка 1200лв на час :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мене не ми стана ясно това https://www.youtube.com/watch?v=HNtX90VS8HM това рекламен клип ли е с публика от статисти на които им е платено да се правят , че много им е интересно. Или е реален запис на хора които са си платили да слушат тая словесна помия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, аз съм се убедил,че в България е пълно с баламурници и наивници, нали които мечтаят нещата да случат бързо без много напъни,нали и ако може и някой да му го снесе на готово как става.Колко пъти съм го чувал от нашенци ,,Намери ми работа,,   Този лаладжия явно е напипал тази наша язва, и го е превърнал в ниша за бизнес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Бай Тошо написа:

Този лаладжия явно е напипал тази наша язва, и го е превърнал в ниша за бизнес.

Не е луд тоя дет яде баницата, а този дет му я дава!
Като има кой да му дава защо не!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продавачи на Надежда ........лекарство за болни Души ! :nono:

......още в Библията е писано - Вяра , Надежда и Любов !.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Meri Meri написа:

Като има кой да му дава защо не!?

Защото е тъпо да продаваш надежди на отчаяни хора.Този за мен по-нищо не се различава от телефонните измамници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ined написа:

Мене не ми стана ясно това https://www.youtube.com/watch?v=HNtX90VS8HM това рекламен клип ли е с публика от статисти на които им е платено да се правят , че много им е интересно. Или е реален запис на хора които са си платили да слушат тая словесна помия.

Честно казано и аз това се запитах - един път, че българите сме пословично скептични и недоверчиви; и втори път, че на този, дори театралниченето му е повече от шаблонно. Отделно, че всъщност тези неща, къде ги говори са непоследователни и ужасно зле - само, за да не казвам, че им липсва напълно - откъм обосновка. Фокуса дрън дрън фокуса дрън дрън фокуса и в крайна сметка баш фокуса никакъв го няма: само прескача от идея на идея в стил "глей ма как разпъвам локуми", без контекст, безцелно, ей тъй все едно бабички на пейка. Като попрегледах набързо и отзивите, също изглеждат доста наглесени - толкова много им помогнал, как само от една среща се били променили и бля бля, ала какво, как, що някаква била тя и минимална конкретика не виждам, само някакви възможно най- общи приказки. Без значение в каква област и по отношение на какво, ако някой ти е съдействал и помогнал - още повече в чак такава степен - то е съвсем естествена реакция, да споменеш поне с две- три думи за какво иде реч, а не само да кажеш "много ми помогна". А като гледам и колко са коментиращите под видеата му в тубата ..... какви стотици хиляди българи, откъде се взе толкоз народ в тази зала, нещо много яко ми намирисва цялата работа.

преди 4 минути, Бай Тошо написа:

Защото е тъпо да продаваш надежди на отчаяни хора.Този за мен по-нищо не се различава от телефонните измамници.

въйййййй много добра аналогия направи - все съм търсил подходящо съпоставяне, но с телефонните измамници е точно в целта!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Бай Тошо написа:

Така е, но, като е регистрирано и законно, ай направи нещо де. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Meri Meri написа:

Така е, но, като е регистрирано

А дали е така? Специално за тия лапнишаранските книги, като за всеки продукт би следвало да са минали някаква регистрация и т.н. Ама от би следвало до направено, има бая бюрократ разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

А дали е така? Специално за тия лапнишаранските книги, като за всеки продукт би следвало да са минали някаква регистрация и т.н. Ама от би следвало до направено, има бая бюрократ разлика.

Надявам се! Макар, че у нас все оставят вратички някакви. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мисля ли? Книги за балъци! Котират се добре в България? Нормално- в България е пълно с балъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Радуил написа:

Какво мисля ли? Книги за балъци! Котират се добре в България? Нормално- в България е пълно с балъци.

Може да са ги регистрирали като хранителна добавка и затова да ги продават без жълта книжка. Пардон, без зелена рецепта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Радуил написа:

Пълно е с балъци, ама голяма част от тези балъци не четат книги, по-скоро ще си купят от билетчетата за търкане отколкото книга.

Като  гледам колко милиони раздават да се чудиш как в България не са останали само милионери

https://7777.bg/lottery_tickets/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ined написа:

Пълно е с балъци, ама голяма част от тези балъци не четат книги, по-скоро ще си купят от билетчетата за търкане отколкото книга.

Тия с билетчетата са предимно пенсионери. Там личностното израстване и как се стартира успешен бизнес, отдавна не са на дневен ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро отчаяни хора.За което не можеш да ги обвиняваш.Човек като стигне на ръба на отчаянието, е готов на всяка една опция за да се измъкне.Аз по-скоро недоумявам, защо бедния и отчаян,на всяка цена искат да е успял и богат със собствен бизнес.Защо да не си бай Пешо доумправитела,нали ,който бачка като жичкаджия за хиляда лева за някоя фирма,но пък за сметка на това, е готин забавен,човек с авторитет,защото винаги е обективен,честен, почтен.Имах между другото в бегето такъв комшия домуоправител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Радуил написа:

Тия с билетчетата са предимно пенсионери. Там личностното израстване и как се стартира успешен бизнес, отдавна не са на дневен ред.

Ммм, роми са предимно и пазарят отвсякъде, най-много от "Лафка", лично наблюдение. А колкото до пенсионерите и те не са малко, особено от тези, които си получават пенсиите кеш в Български пощи. Не е тайна, че гишетата на същите се превърнаха в битпазар, където служителите заработват допълнително и продават какво ли не, в това число и талони за лотариите, които са всичко друго освен национални. Дори и тези които са с такъв "издател". То тия гишефтари докараха пенсионерите до положението на кучето на Павлов, канейки ги при всяко изплащане на пенсиите да си вземат и талони. Останалите хора, които не са роми и не са пенсионери, са чак на трето място, които може и да приближава като похарчена сума тази от пенсионерите, а може и да я надвишава, но купувачите са по-малко на брой...а сумата е по-голяма, щото има някои, на които хазартната страст не е в "трупа"-та, а баш в талоните на лотарията и харчат сериозни суми именно за този си порок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично обичам да чета такъв вид книги и наистина някой си струват да бъдат прочетени 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.09.2019 г. в 15:40, Звездичка написа:

Аз лично обичам да чета такъв вид книгИ и наистина някой(?) си струват да бъдат прочетени 

Така е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...