Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Ще си купувам лаптоп на който да се уча на уеб програмиране - PHP, JavaScript, MySQL. Още съм начинаещ и едва ли ще се налага да пускам по няколко виртуалки примерно, затова повече от 1000 лв не ми се дават, намират се лаптопчета с SSD NVMe и 8 GB RAM за тия пари, което мисля е достатъчно. Процесора не ми е много важен, но поне Ryzen 3 или Core i3, разни Пентиуми и Селерони мисля са прекалено спрели. Видео карта даже по-добре да няма - само ще ми харчи тока. Все още не съм решил дали ще е с Linux или Windows, но все с едното от двете ще работи.

Харесал съм си този:

https://ardes.bg/product/hp-15-db1001nu-7jy13ea-145833

И този:

https://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-dell-inspiron-3585.html

Има ли смисъл от четириядрен процесор? Дали ще усетя разлика? Повече от XAMPP, браузър с 10 таба и Sublime text или Visual Studio Code едва ли ще имам отворено наведнъж. Ако няма чувствителна разлика, ще взема по-евтиното HP и ще се почерпя с 240-те лева.

Отворен съм и към други предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата ще ти свършат работа, вземи който искаш. Даже, може да вземеш по-евтиния и да си купиш един лиценз за PhpStorm, щом ще пишеш на PHP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, La Miami написа:

...

Ще си купувам лаптоп на който да се уча на уеб програмиране - PHP, JavaScript, MySQL. Още съм начинаещ и едва ли ще се налага да пускам по няколко виртуалки примерно, затова повече от 1000 лв не ми се дават

...

Има ли смисъл от четириядрен процесор? Дали ще усетя разлика? Повече от XAMPP, браузър с 10 таба и Sublime text или Visual Studio Code едва ли ще имам отворено наведнъж. Ако няма чувствителна разлика, ще взема по-евтиното HP и ще се почерпя с 240-те лева.

Ти не си начинаещ. Ти си сляп!
XAMPP и виртуалки - кой даун ти внуши, че ще ти трябват за PHP, JavaScript, MySQL подобни изгъзици. Всеки PIII с 512MB ram  става за целта, а всичко над него е добре дошло. Sublime text е стойностен редактор, но не е в целта. Visual Studio Code - това пък изобщо.

Купи си машина с хубав екран. Процесор, рам, диск не го мисли дори за следващите 10 години.

дерзай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми гледам, че хората пускат виртуалки със среда същата като на сървъра, за да тестват приложението, но в следващия момент си казвам - нали си има служебни компютри за тая работа, затова като за начало не мисля да се изхвърлям много, то ако ще ставаш програмист или можеш или не, мощния компютър няма да ти напише кода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо виртуалки.
Инсталираш Apache, после PHP7, после MySQL/MariaDB и точка. Вдигаш браузър и се обръщаш към localhost. Това е всичко. Но, най-важното е да не мажеш LAMP под Windows. Изпускаш идеята за R-W-X. Някое Linux-дистро и NetBeans, или макбук 2-ра ръка.  Няма WEB-програмист, чийто лаптоп да е един вагон ядра на процесора с не знам си колко рам , особено геймърска видеокарта. Това е имбецилизъм в бранша. Залагащ на батерия и стойностен екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем с Линуксчето. Даже по-добре, че по-малко място заема и по-малко рам.

Колкото до екрана - мисля направо да свържа лаптопа към телевизора с hdmi кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.08.2019 г. в 22:36, Profruit написа:

Ти не си начинаещ. Ти си сляп!
XAMPP и виртуалки - кой даун ти внуши, че ще ти трябват за PHP, JavaScript, MySQL подобни изгъзици. Всеки PIII с 512MB ram  става за целта, а всичко над него е добре дошло. Sublime text е стойностен редактор, но не е в целта. Visual Studio Code - това пък изобщо.

Купи си машина с хубав екран. Процесор, рам, диск не го мисли дори за следващите 10 години.

дерзай!

Да разлаем кучките ...

И защо не XAMPP? Какво му е?

Няма да ми отговорите, нали?

... любимият ви сайт и форум ...

... и винаги другият е виновен, нали - вие никога.

Повръща ми се Profruit ... ("бях бременна", но абортирах при вида на това, което сте сторил).

Чудя се само коя ли ще е "щастливката" ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...