Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с HDD & SSD

Препоръчан отговор

Здравейте, имам някакъв странен проблем. Тръгнах да си преинсталирам лаптопа, но не ми позволява да форматирам HDD-то, защото можело да има нещо важно на него, а когато го сложа на мястото в самия лаптоп той не искам да го разчита. Разчита го само, когато е поставен на мястото за SSD(DVD записвачката).

Пробвах се да оправя старо HDD и след като разбрах, че просто е изгоряло се отказах. Реших да си върна всичко, както си беше, но тогава не ми четеше нито един от дисковете, докато не им размених местата.

image.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш важна информация изтрий всички дялове. Изгледай този клип, един симпатичен младеж обяснява как става:

или виж тук:

https://www.easeus.com/partition-master/fix-windows-could-not-format-a-partition-on-disk-0.html

и тук:

https://support.microsoft.com/bg-bg/help/2476568/error-0x80070057-when-you-format-a-hard-disk-drive-to-install-windows

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че проработи.

Отново не мога да инсталирам системата на него.

image.jpg

Дори, когато вече съм го създал и съм го преместил при DVD-то той разчита само SSD-то

28176E0D-9C03-473E-B369-8EF1CE6DBAA6.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква ОС точно опитваш да инсталираш - версия/билд? x86/64? Как записа USB? На снимката има "show details" долу-дясно надписа, там какво казва? Виж и това:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 10 PRO x64. Флашката я записах с програмата на windows boot. Според мен не е от флашката или операционната система, защото SDD-то си работи без проблем, когато е на мястото на HDD-то, но когато го сложа в 2nd HDD Frame през DVD-то не работи нито то нито HDD-то.

HDD-то го разчита, когато си го сложа на мястото в лаптопа, но пък не иска да запише никакъв windows на него. Мога вече да си създавам дискове от него, но те пак не са активни(снимката по-горе, която се вижда)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално, ако лаптопа е по-стар или в BIOS не е активирано UEFI, а е настроено CSM, няма как да инсталираш на GPT дял. Направи каквто съм ти казал и ще стане, другия вариант е да активираш UEFI, стига машината да позволява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да правя не мога да видя нито един диск през second frame. Също така и флашката ми нещо ѝ стана. Не ми позволява дори да я форматирам, но я разчита. Не ми позволява дори да я отворя. Просто я дава като флашка, но без памет и без нищо други.. Ако знаеш как да оправя поне флашката ще съм много благодарен. За твърдия диск ще ходя на специалист. Този път няма да се справя сам явно. 

Благодаря ти за цялата тази помощ до сега. :))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да се е повредила, случва се понякога. Тествай и на друг компютър, ако не може да се записва по нея, значи е за гаранционна замяна или за боклука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване