Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, нямам опит с настройването на рутери, така че разчитам на вашата помощ да ми кажете как да го направя. Включил съм го, влезнал съм  в 192.168.0.1 и там вече не знам какво да правя..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време каква е връзката с оператора - PPPoE, статичен адрес или DHCP?

Как ползваш интернет в момента на компютъра си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако преди това кабелът е бил свързан към компютър, трябва да клонираш МАС адреса му в рутера. А връзката е

преди 5 минути, street racer написа:

DHCP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

Може и да не е от компютъра му, а от телефона на mobile data, примерно. Или пък от компа, ама към околните безплатни WiFi.

На първо време, как ти идва сигналът от Булсат? Имаш ли тяхно устройство вкъщи, ако да - какво? Ако нямаш, какъв кабел са ти предоставили? Ако е неопределен вид 8 жичен с RJ45 буксичка, то някаква информация да са ти предоставяли (като IP, физически адрес). В договора ти има ли информация за това как ще се осъществява услугата? Имай в пред вид, че сега искаш помощ на грешното място и много хора ще платят не само за да ти я предоставят, мо дори само да четат написаното. Най-добре се обърни към доставчика ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, street racer написа:

На първо време каква е връзката с оператора - PPPoE, статичен адрес или DHCP?

Ползвам домашен модем с оптичен кабел. Мисля че ip ми е статичен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако настройките не се получават автоматично от оператора ще трябва да се въведат от вас ако ги имате налични, в протвен случай се обадете на булсатком да дойдат да въведат каквото е нужно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, respekt86 написа:

Тоест - схемата е FTTH ....какво е устройството, което ти е предоставил операятора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, respekt86 написа:

Свържете се Булсат. Потресаващо е наличието на модем в оптична връзка и "преобразувана" към RJ45 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Ако настройките не се получават автоматично от оператора ще трябва да се въведат от вас ако ги имате налични, в протвен случай се обадете на булсатком да дойдат да въведат каквото е нужно. 

Имам: физически адрес, IPv4 адрес, IPv4 маска на подмрежа, IPv4 шлюз по подразбиране, IPv4 DHCP сървър, IPv4 DNS сървърIPv4 WINS сървър и локален за връзка IPv6 адрес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, respekt86 написа:

Имам: физически адрес, IPv4 адрес, IPv4 маска на подмрежа, IPv4 шлюз по подразбиране, IPv4 DHCP сървър, IPv4 DNS сървърIPv4 WINS сървър и локален за връзка IPv6 адрес

От quick setup раздела следвате стъпките и ги въвеждате 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, respekt86 написа:

Хайде отново: Какъв кабел влиза във вас - оптика или UTP? Каква марка/модел е устройството, което ти е дал оператора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, street racer написа:

Хайде отново: Какъв кабел влиза във вас - оптика или UTP? Каква марка/модел е устройството, което ти е дал оператора

Кабелът е оптипен, а устройството е EPON ONU Model: 1GE (H)

преди 13 минути, Masakra написа:

Свържете се Булсат. Потресаващо е наличието на модем в оптична връзка и "преобразувана" към RJ45 .

Може ли малко разяснение като за начинаещи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, respekt86 написа:

Кабелът е оптипен, а устройството е EPON ONU Model: 1GE (H)

Ако ONU е в bridge mode (най вероятно), тези данни, които ги iмаш от оператора ги въвеждаш във network>WAN секцията на рутера. За WAN Connection Type, задаваш Static IP!

В LAN секцията сменяш (ако искаш) вътрешната мрежа. Отиваш в DHCP  и си настройваш обхвата на DHCP сървъра. Default Gateway е адреса на рутера!

Настройките за WiFi (SSID, парола, криптиране) са във Wireless settings.

Сигурно ще трябва да клонираш и MAC адреса на мрежовата си карта върху WAN интерфейса на рутера.

ПС: Провери първо какъв адрес получаваш в момента на мрежовата карта, защото ONU има и NAT - не знам в какъв режим работи - това зависи от оператора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Булсатком нямат статични адреси, просто много рядко се променят. В секцията WAN трябва да зададеш  DHCP .И доколкото разбирам, досега си бил свързан към компютър. Имаш два варианта- да клонираш MAC адреса на  мрежовата карта на компютъра към рутера или да се обадиш на оператор на Булсатком и той  ще те пренасочи към  MAC адреса на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, lupis написа:

Булсатком нямат статични адреси, просто много рядко се променят. В секцията WAN трябва да зададеш  DHCP .И доколкото разбирам, досега си бил свързан към компютър. Имаш два варианта- да клонираш MAC адреса на  мрежовата карта на компютъра към рутера или да се обадиш на оператор на Булсатком и той  ще те пренасочи към  MAC адреса на рутера.

Искаш да кажеш, че ONU прави NAT? Тогава трябва да се внива с адрес на LAN.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се беше обадил автора на булсатком до сега щеше да има интернет вместо тук да се правим на врачки, кое, как и защо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето настройките на моя рутер (tp link)

rut.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, lupis написа:

Ето настройките на моя рутер (tp link)

rut.jpg

Аха, ясна е схемата им!

Да! WAN порта на Dinamic!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...