Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

winl0k

32 битов Windows или 64 битов Windows?

Препоръчан отговор

Явно 1000+лв за геймърска машина няма да изгреят, задоволи се с това, което имаш и направи малкото, което може да си направиш по-комфортна работата на машината - 4GB DDR3 + 128+GB SSD = ~80-90лв - не е като 1000+ нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвам ви защо не бих дал пари за този компютър, и че не искам нещо кой знае какво, а нормален компютър, който да работи прилично, а не нещо с 16 гб рам памет coffe lake процесори и nVidea RTX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, winl0k написа:

Като гледам не предложихте решение...

А с коя версия на BIOS си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Явно 1000+лв за геймърска машина няма да изгреят, задоволи се с това, което имаш и направи малкото, което може да си направиш по-комфортна работата на машината - 4GB DDR3 + 128+GB SSD = ~80-90лв - не е като 1000+ нали?

Казах около 800 лева PC с някой Rayzen на AMD ще съм напълно задоволен, после да му плащам и слагането на рамта и SSD-то няма смисъл, след няма и 2 години едвали ще го ползвам този компютър. Не виждам смисъл.

Дразня се, че последната 1 година почти нищо не ми върви, само проблеми, никой не си дръжи на думата, много предатели, нямам думи.

преди 4 минути, DarkEdge написа:

А с коя версия на BIOS си?

Момент само да изтегля Speccy.

Дъното е Hewlett-Packard 168B (Socket FS1).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

слагай 8.1 х64 и да се приключва с темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, winl0k написа:

Като гледам не предложихте решение...

А къде е снимката, която ти поисках? Провери ли в BIOS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Raze написа:

А къде е снимката, която ти поисках? Провери ли в BIOS?

За жалост в BIOS-а няма опция за намаляване на споделената рам памет към видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво и как направи за PEA, че не се получи? При мен на една много по-слаба Toshiba същия проблем го оправих точно с това - да аз ползвам W8.1 x86 и има 2х2GB памет.

Провери ли с каква памет си?

Дори да накараш вграденото ти видео да краде по-малко системна памет, това няма да ти оправи глобалния проблем, а именно x86 може да адресира до 4GB обща памет - тоест тук количеството видео памет на външното ти видео играе също роля - колкото повече е то, толкова по-малко системна памет ще виждаш.

Аз съм убеден, че с PEA ще видиш доста повече оперативна памет - няма да ти струва нищо и ще даде все пак положителен ефект върху работата на системата - не е както да поставиш още памет, но е по-добре от сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка съм писал каква за видеокартата. Ако няма опция за намаляване на използваната памет от видеокартата и ти се влагат пари в тази бюджетна антика, която за времето си е била от най-евтините, слагай +4 RAM, друг начин няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, Raze написа:

Снимка съм писал

Ти, пък, кога видя лаптоп на DDR3 с опция за регулиране на споделената памет. И хайде напиши още 20 пъти 

преди 2 часа, Raze написа:

Снимка съм писал

И какво точно ще ти каже определената памет за видеото? Нщо, нали? И аз така си мисля, защото няма как да й конфигурираш размера.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ти като си толкова компетентен защо не реши проблема? Без информация тази памет за какво е заделена точно, как да се даде отговор, пак ли боб ще хвърляме? И искаш ли да ти снимам BIOS на моя лаптоп, който е с DDR3, да видиш, че има опция за регулиране на споделената памет, а и не е единствения подобен DDR3 лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи се проблема ми, преинсталирах си компютъра с 8.1 64 бита и ползвам 3,5 рам памет, остатъка е в видео картата. За сега всичко е добре.

Благодаря за обърнатото внимание!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти и windows 7 x64 да беше инсталирал, пак щеше да ти се реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Без информация тази памет за какво е заделена точно, как да се даде отговор

download.png

Нали си от знаещите?
Има инструмент, който се казва rammap
rammap_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, и това с какво помага? Още повече, че автора си е решил проблема и най-вероятно е бил в ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Още повече, че автора си е решил проблема

И това как го реши?

преди 3 минути, Raze написа:

това с какво помага

Това е инструментът, с който се изследва заемането на паметта.
И не мисля, че е добра идея да замазваме темата в обяснителен режим - ти си експерт, работиш с търсачката, отговаряй си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

И това как го реши?

Това е инструментът, с който се изследва заемането на паметта.
И не мисля, че е добра идея да замазваме темата в обяснителен режим - ти си експерт, работиш с търсачката, отговаряй си.

преди 25 минути, winl0k написа:

Оправи се проблема ми, преинсталирах си компютъра с 8.1 64 бита и ползвам 3,5 рам памет, остатъка е в видео картата. За сега всичко е добре.

Благодаря за обърнатото внимание!

Ей така го реших!

И този инструмент може да помогне на него, не на мен, въпреки че реално няма смисъл, след като стана ясно колко RAM памет е заделена за видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се заяждайте! Всичко е наред. Радвам се, че оправихме проблема. Нещо в ОС-а беше най-веросятно, да така е дори с 7-ца 63 битова щеше да се оправи проблема, но 8.1 е по-добра, според мен, и вие може да кажете мнение, важно, че всичко е наред.

Пожелавам ви всичко хубаво! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...