Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Не разбирам и бъкел от компютри и за това се нуждая спешно от вашата помощ.

След няколко дни Малката става на 10г. и решихме да и вземем лаптоп.

Искам да помоля за съвет, кой да избера?

На ясно съм, че няма да взимам нов защото с парите с който разполагам не мога да си позволя нещо което да и върши работа.

Машината ще се ползва ветоятно за интернет, предимно гледане на клипчета, сваляне на музика и филми и такива алаа бала неща.

Предполагам, че може би ще да иска и игри да играе, но игрите за 10г едва ли са толкова тежки.

Та в заключение: търся лаптоп около 400лв, втора ръка който да е запазен.

Ето и няколко модела които набелязах:

1. LENOVO THINKPAD T430 

2.  HP ELITEBOOK 820 G2

Вторият има място за съхранение което е само 120GB? Не съм на ясно много ама ако тръгне да запаметява филми и песни то тва е за никъде.

Всъщност какво е предимството на ССД-то?

Ще ме прощавате ама като съм бос по темата гупави въпроси питам!!!

В общи линии ме разбрахте :)

А да и е важно да кажа, че ще пазарувам в Пловдив и ми е важно да видя физически Лаптопа преди да го купя.

Този магазин от който са линковете, бе посетен от жена ми днес и ме увериха, че в събота работят до 4. 

Ако е възможно да ми препоръчате модел конкретно от този магазин, защото трябва именно до ореченият ден да стане покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземете и стационарна машина. Там може да се повреди клавиатура или мишка, които са по 10 лева. Ако се повреди нещо по лаптопа просто трябва да се вземе нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб, но уви не става.

Трябва да може да го носи от едната в другата стая лесно (Има причина за това, но не ми се влиза в подробности), също така доста често я командироваме в северна България при баба и дядо и трябва лесно да се пренася.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, a40mainata написа:

Съгласен съм с теб, но уви не става.

Трябва да може да го носи от едната в другата стая лесно (Има причина за това, но не ми се влиза в подробности), също така доста често я командироваме в северна България при баба и дядо и трябва лесно да се пренася.

Тогава всеки лаптоп ще ви върши работа, но бъдете готов за подмяната му с нов. Вярно, че не всички деца са еднакви, но на тази възраст нямат умения да пазят. Едно тръскаме, изпускане, заливане и с лаптопа е свършено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по въпроса с ссд-то, кое ще е по удачно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, a40mainata написа:

А по въпроса с ссд-то, кое ще е по удачно ?

SSD e хубаво да се сложи, защото е по-бързо от HDD, по-здраво и съответно вече поевтиня като цена. Вече в зависимост от лаптопа  може да се монтира допълнително или пък го има вече сложено в неговата конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточнете какъв размер и с какво тегло лаптоп се търси!

Как ще се ползва лаптопа:

- на маса/бюро

- в леглото, на пода и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че няма бюро, но вероятно, ще се въргаля с него навсякъде.

14-ка  ще и е удобен, щатото сега от време на време краде или моя или служебният на майка си и е свикнала с тази големина,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, a40mainata написа:

Не че няма бюро, но вероятно, ще се въргаля с него навсякъде.

В леглото и вечер върху завивката ще го слага ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вариант е стандартния механичен диск да се замени със SSD, щом лаптопа ще се разнася. Така дори и да го изтърве, това ще е последното нещо, което ще се повреди от удар. И все пак за дете не мисля, че това е добър вариант. Щом ще се ползва по легла и ще се разнася, риска от изтърване и механична повреда на машината е много голям. Най-сигурно е някой десктоп, на който да си седи на бюрото като иска да го ползва. В леглото може да ползва таблет или телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ice_lion__01 написа:

В леглото и вечер върху завивката ще го слага ли?

Според теб дали ще го слага?

Нямам си никаква идея :)

преди 3 минути, Raze написа:

Добър вариант е стандартния механичен диск да се замени със SSD, щом лаптопа ще се разнася. Така дори и да го изтърве, това ще е последното нещо, което ще се повреди от удар. И все пак за дете не мисля, че това е добър вариант. Щом ще се ползва по легла и ще се разнася, риска от изтърване и механична повреда на машината е много голям. Най-сигурно е някой десктоп, на който да си седи на бюрото като иска да го ползва. В леглото може да ползва таблет или телефон.

По горе обясних, че няма как да е Десктоп машина, то ако е така ще и дам моя стар комп дето ще кърти с него. 

Трябва да е лап топ и това е...

И все пак, някой ще ми предложи ли конкретен модел?

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това на мен лично ми харесва.

Днес жаната като е ходила е харесала, поне визуално DELL LATITUDE E5440

Но като че ли този който ти препоръча последно е по добре!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много добри лаптопи

https://www.izotcomputers.com/collections/за-дома-и-офиса/products/fujitsu-lifebook-e744-1

тук обаче трябва да се прецени дали да се вземе нещо по-евтино (лаптопа който да счупи преди да получи добра машина) или да се заложи на машина която с малко подобрения във времето да и върши работа дълги години.

Всеки може да си изтърве лаптоп, телефон и т.н. без да иска, но има личности който просто не пазят - аз не я познавам, вие най-добре може да прецените това.

Колкото до визията - всеки има различен вкус, а и зависи от състоянието на конкретната бройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Има много добри лаптопи

https://www.izotcomputers.com/collections/за-дома-и-офиса/products/fujitsu-lifebook-e744-1

тук обаче трябва да се прецени дали да се вземе нещо по-евтино (лаптопа който да счупи преди да получи добра машина) или да се заложи на машина която с малко подобрения във времето да и върши работа дълги години.

Всеки може да си изтърве лаптоп, телефон и т.н. без да иска, но има личности който просто не пазят - аз не я познавам, вие най-добре може да прецените това.

Колкото до визията - всеки има различен вкус, а и зависи от състоянието на конкретната бройка.

Тя умее да пази, поне за това съм сигурен.

Какво обачи означава подобрения :)

Идеята ми е да кара с този лаптоп 3-4 години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобрения значи, че ако сега го вземеш с 4 памет и механичен диск, след време може да се добави памет и да се смени диска със SSD.

Тогава вече аз бих се загледал за по-добър процесор сега, по-съвременно видео, по-висока резолюция или по-добър екран - такива неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Подобрения значи, че ако сега го вземеш с 4 памет и механичен диск, след време може да се добави памет и да се смени диска със SSD.

Тогава вече аз бих се загледал за по-добър процесор сега, по-съвременно видео, по-висока резолюция или по-добър екран - такива неща.

Добре, предложи ми нещо което ще мога да подобря, за да добият представа кое е процесор ново поколение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледаш серията:

iX-2xxx

iX-3xxx

iX-4xxx

това са ти 2-ро, 3-то и 4- то поколение i, съответно могат да са 3, 5 и7. Има и различни букви зад тях - M, U, H, Q ...

Съответно в сайта на производителя можеш да видиш конкретния модел с какво видео е оборудван.

Примерно процесора в този лаптоп никога не може да ти отеснее https://www.izotcomputers.com/collections/за-дома-и-офиса/products/fujitsu-lifebook-e744-1

, но видеото му е само Intel® HD Graphics 4000

докато този лаптоп https://www.izotcomputers.com/collections/за-дома-и-офиса/products/fujitsu-lifebook-e734

има по слаб като цяло процесор, но по-нов и носи по-бързо видео Intel® HD Graphics 4600.

Все пак споменахте игри, а тя може сега да е на 10, но след 3-4 години .. , а и лаптопа сега е втора употреба, а след 3-4 години ... знае ли се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като чета, разбирам че на първо място е процесора, а другото винаги може да се добави по добро.

Т.е може след време да изпадне от някъде по хубава видео карта или рам, ССД и тнт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рам и твърд диск, видео картата на повечето е вградена в процесора, но дори да е модел с видео карта на слот пак ъпгрейда е почти невъзможен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато дъщеря ми беше на 10г и подарих за ЧРД този асус

не е мръднал все още, единствено съм упгрейднал една 64Гб сд-карта и там записваме игрите, които сваляме.

линка е само за информация, компа е купуван от друг магазин.

Поздрави!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Така като гледам, от всичко което ми препоръча това е най-доброто...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се погледне и този лаптоп https://www.izotservice.com/index.php?id=6854&category=22&page=1&filter=low-price

както и целия сайт.

Това е същия, но трябва да е като нов!

https://www.izotservice.com/index.php?id=6662&category=22&page=1&filter=low-price

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Може да се погледне и този лаптоп https://www.izotservice.com/index.php?id=6854&category=22&page=1&filter=low-price

както и целия сайт.

Това е същия, но трябва да е като нов!

https://www.izotservice.com/index.php?id=6662&category=22&page=1&filter=low-price

Знам къде е магазинчето, но не мога да ида защото съм със същото работно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението на петров_80 относно модела на fujitsu е най-прималиво. Притежавам въпросния модел, за което споделям мнение. Очаквайте слаб акумулатор в рамките на 40мин. Големият минус е отвратителните говорители. Те самата гадост като звучене. И реактивния вентилатор с когото трябва да свикнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Profruit написа:

Предложението на петров_80 относно модела на fujitsu е най-прималиво. Притежавам въпросния модел, за което споделям мнение. Очаквайте слаб акумулатор в рамките на 40мин. Големият минус е отвратителните говорители. Те самата гадост като звучене. И реактивния вентилатор с когото трябва да свикнете.

Кой от двата модела визираш, защото петров_80 постнал два модела.

FUJITSU LIFEBOOK E743 или Fujitsu Lifebook E744  (ето го същият и в другият магазин  FUJITSU LIFEBOOK E744) ?

Аз съм се спрял като, че ли на последният вариант за 379лв, но до кум 5 часа днес приемам предложения, защото след това отивам да пазарувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...