Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 часа, a40mainata написа:

Кой от двата модела визираш, защото петров_80 постнал два модела

Нито единия.

Това е подходящата конфигурация: https://www.izotcomputers.com/collections/лаптопи/products/fujitsu-lifebook-e744-2

8GB рам е задължително , ССД не е но почти е задължително.

Имай предвид че тези машини нямат кирилица и клавиатурата е немска или скандинавска подредба.  Ако това е проблем може да пратите машината на фирма Дата Ин или подобна да ви премахне/замени немските символи и да сложат кирилица 36лв. е услугата ако клавиатурата не е светеща - даже е за предпочитане да изисквате не светеща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Can Oa написа:

Нито единия.

Това е подходящата конфигурация: https://www.izotcomputers.com/collections/лаптопи/products/fujitsu-lifebook-e744-2

8GB рам е задължително , ССД не е но почти е задължително.

Имай предвид че тези машини нямат кирилица и клавиатурата е немска или скандинавска подредба.  Ако това е проблем може да пратите машината на фирма Дата Ин или подобна да ви премахне/замени немските символи и да сложат кирилица 36лв. е услугата ако клавиатурата не е светеща - даже е за предпочитане да изисквате не светеща.

Така като гледам разликата между FUJITSU LIFEBOOK E744 SSD  и FUJITSU LIFEBOOK E744 HDD е във видът на сиска единият е SSD a другият HDD. 

Разбрах вече, че SSD било по-доброто, но ми се визда малко мястото му 128ГБ в сравнение със 500ГБ при вторият модел.

Аз лично намирам това за минус, или греша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, a40mainata написа:

Така като гледам разликата между FUJITSU LIFEBOOK E744 SSD  и FUJITSU LIFEBOOK E744 HDD е във видът на сиска единият е SSD a другият HDD. 

Разбрах вече, че SSD било по-доброто, но ми се визда малко мястото му 128ГБ в сравнение със 500ГБ при вторият модел.

Аз лично намирам това за минус, или греша?

Вие си решавате , за мен компютъра трябва да работи бързо а колко място има за съхранение е последното което ме интересува. Има си алтернативи за съхранение на информация но за скорост няма. Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Can Oa написа:

Вие си решавате , за мен компютъра трябва да работи бързо а колко място има за съхранение е последното което ме интересува. Има си алтернативи за съхранение на информация но за скорост няма. Успех

Не грешите за диска. Затова ви предлагам да помолите продавача да свали SSD диска (120 гига) и да ви продаде лаптопа без диск. За до 150 лева ще си купите един нов SSD диск 500 гигабайта. Отивате да ви направят инсталация и го разделяте на 2 дяла - един за операционнаста система и инсталирания софтуер  100 гигабайта - това ще ви е диск С и остатъка от 400 гигабайта (D) за архив за филми, музика и друго. Ако не се съгласят, си тръгвате, като само след секунди ще ви върнат и ще са съгласни. Предложих ви като вариант тази идея. Ако направите така, направо в магазина за един нов SSD диск и на майстора за инсталация на операционната система. Предложението на  Can Oa е много добро. Пожелавам Ви успех и приятни почивни дни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Колев60 написа:

Не грешите за диска. Затова ви предлагам да помолите продавача да свали SSD диска (120 гига) и да ви продаде лаптопа без диск. За до 150 лева ще си купите един нов SSD диск 500 гигабайта. Отивате да ви направят инсталация и го разделяте на 2 дяла - един за операционнаста система и инсталирания софтуер  100 гигабайта - това ще ви е диск С и остатъка от 400 гигабайта (D) за архив за филми, музика и друго. Ако не се съгласят, си тръгвате, като само след секунди ще ви върнат и ще са съгласни. Предложих ви като вариант тази идея. Ако направите така, направо в магазина за един нов SSD диск и на майстора за инсталация на операционната система. Предложението на  Can Oa е много добро. Пожелавам Ви успех и приятни почивни дни!

Последен въпрос, ако взема в крайна сметка лаптопа със HDD, мога ли в последствие да му сложа SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, a40mainata написа:

Последен въпрос, ако взема в крайна сметка лаптопа със HDD, мога ли в последствие да му сложа SSD?

Може да, но за мен не си заслужава . HDD - то му от 500 гига ще е 5400 оборота и употребяван, който ще е сравнително много бавен спрямо SSD -то. Защо не опитате варианта, който ви предложих?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, a40mainata написа:

Принципно всичко подлежи на промяна! Ако лаптопа има 2,5" SATA интерфейс можете да сложите HDD, SHDD, SSD и дори нещо ново ако измислят и го направят с този интерфейс.

Гледам няма оптика лаптопа - на нейно място също може да се постави диск с помощта на Caddy.

Според мен начина на изпълнение на задачата е грешен - трябваше лаптопа да го вземете предварително, да го подготвите и готов да се подари, сега като го вземете ще е просто предмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Колев60 написа:

Може да, но за мен не си заслужава . HDD - то му от 500 гига ще е 5400 оборота и употребяван, който ще е сравнително много бавен спрямо SSD -то.

Благодаря.

Т.е по добре по малък диск SDD от колколто по голям HDD!!!

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Според мен начина на изпълнение на задачата е грешен - трябваше лаптопа да го вземете предварително, да го подготвите и готов да се подари, сега като го вземете ще е просто предмет.

Да прав си, но е предмет на който ще се зарадват много :)

Пък и едва вчера изникнаха финанси в излиък...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, a40mainata написа:

Благодаря.

Написал съм предложение приятелю! Възползвайте се. Нали ще ви отбият от цената за Диска! Сложен такъв от тях SSD е в рамките на 35-40 лева. Излъган си - ВЕДНАГА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, a40mainata написа:

Благодаря.

Според мен си зависи от:

1. тя как го пази - механичния диск не обича сътресения, докато SSD то няма този проблем

2. колко информация искам да имам - ако ще има много музика, снимки, филми, игри - обема има значение, ако нещата ще се теглят и трият без да се складират чистия обем губи смисъла си.

Все пак зависи коя ОС ще се ползва, какво други програми ще се инсталират и съответно колко място ще запълни всичко това. Също така на 128 ССД къде да му направиш системен дял и дял на който да е бекъп-а на цялата ОС, но това са си неща който ние няма как да знаем.

Тъй като явно магазина за пазаруване ще е един - прегледайте отново наличните лаптопи! Знаейки вече всичко което е говорено. Ако трябва обадете им се и ги питайте какво става ако искате даден лаптоп за му се замени диска, да му се добави памет и т.н. Помислете и за ОС-а - ще вземате ли лиценз от тях. Питайте ги и как ще тествате машините когато отидете с дъщеря ви - все пак тя е на 10, не е като аз да ида да избирам.

Задължително се спрете на поне 3 различни лаптопа - не е ясно какво им е техническото състояние, добре гледайте матрицата, доста често има забележки, а забравят да ги споменат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...