Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам проблем с текста в базата данни. След като публикувам пост с формата си в базата данни не се показва на български а с такива символи " МоÑта първа новина "
Имам клас Database където съм задал чарсета да е UTF8 , цялата база е UTF8 както и таблиците и продължава да излизат така.
Ето го и самия клас Database

<?php 
class Database {
    private $conn;

private $dbhost = "localhost";
    private $dbuser = "root";
    private $dbpass = "";
    private $dbname = "ecms";
    private $charset = "utf8";
    private $options = [
    \PDO::ATTR_ERRMODE            => \PDO::ERRMODE_EXCEPTION,
    \PDO::ATTR_DEFAULT_FETCH_MODE => \PDO::FETCH_ASSOC,
    \PDO::ATTR_EMULATE_PREPARES   => false,
];

public function dbConn() {
        try {

$this->conn = new PDO(
                "mysql:host=".$this->dbhost.";dbname=".$this->dbname.";charset = ".$this->charset, $this->dbuser, $this->dbpass, $this->options
            );

} catch(PDOException $e) {
            echo $e->getMessage();
        }

return $this->conn;
    }
}

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...