Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам 55 инча телевизор ЛЕД дисплей и отзад имам светещи лампички на смия тв забравих как се казват, та въпроса ми е, искам да си сложа един wallpaper и да ми свети да кажем от рода на 10 часа на деня. Та въпроса е, казаха ми, че не е хубаво да се оставя на пауза, демек на 1 и съща картина без да се мърда филма, следователно и wallpapera няма да се мърда, лошо ли е това, ако го направя, или няма разлика дали ще работи на телевизия или ще си сложа картинка и да ми седи така, или другия вариант е да намеря нещо движещо се от тубата, като скринсейвър клип абстрактен и да върви.... Проблем ли е да сложа картинка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това отзад лампичките се вика подсветка! Ambient Light. Телевизорите имат скрийнсейвър, макар и глупав. Търси го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай картинка. От прегаряне на пиксели страдат OLED екрани вследствие на статични картинки. Вашият едва ли е такъв, предполагам е обикновен LCD. През годините притежавах поредица телефони на samsung. SG2, SG4 , SG5, SG7, SG9+. В един момент имах едновремено два SG7 - черен и златист. Златистия ползвах активно и на него му прегоря лентата с иконки. При вас може да се очаква друг ефект. Бързо изсъхване на електролитни кондензатори. Предполагам е бюджетен, а там схемотехниката е икономия по максимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Profruit написа:

Вашият едва ли е такъв, предполагам е обикновен LCD.

Така като чета, всички монитори си патят от burn-in

Ето един LCD на 2 години от Макдоналдс. :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показваш пример от 2008г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екранът/мониторът са светлинни източници и каквито и да са технологиите (CRT, TFT, LCD, LED, OLED, жичка, инфрачервени или рентгенови лазери, светулки) - остаряват и излъчването им с времето на работа намалява.

И Слънцето даже остарява. Я кво силно беше ено време... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този ефект на изгаряне трудно ще се получи при по-новите екрани, да не казвам, че е невъзможно. Може да се получи ако всички настройки са на максимум - осветление, яркост и подсветка и това изображение стои на екрана много дни непрекъснато. Не е добра идеята да ти работи толкова дълго телевизора без прекъсване, по-добре го изключвай. Хем ще спестиш електроенергия, хем ще му удължиш живота, още повече, че самата подсветка има определен живот и се изхабява един вид. Същото се получава и когато телевизора се ползва продължително време на максимално ниво на яркост и подсветка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една картинка 10 часа!Ще омръзне на всеки.По добре слайдшоу,където да се сменяват през една или повече минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OLED и плазми прогарят картината. Т.е. при неподвижна се "отпечатва" лого и други елементи. Случва се дори и на кинескопи, ползвани за служебна ингормация над 10 години (дисплеи на машини, охранителни камери).

Проблемът ти идва в подсветката (диодите "лампички" зад матрицата) - опича се от непрекъсната работа. Конструирани са за няколко часа нормално гледане, а не денонощно. Дали има картина или не няма значение, както и дали се движи или цвета.

А бе защо си съсипваш телевизора с глупости? Има и по-евтини нощни лампи или светещи реклами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...