Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

koko76bj

SSD и HDD Ще се загуби ли информацията?

Препоръчан отговор

Здравейте

Трябва да инсталирам на един лаптоп Win10 UEFI на SDD,но лаптопа има и HDD който се ползва и има доста информация в него.Въпроса е след инсталацията на HDD ще се вижда ли? Според мен няма да се вижда,но какво може да се направи без да има загуба на информация от HDD?

В момента има инсталиран Win8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам защо да не се вижда!

За твое спокойствие извади твърдия диск, инсталирай ОС-а и тогава го добави.

Важна информация се пази на поне два различни носителя ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам защото сега HDD ще е MBR,а UEFI ще иска да GPT.И аз си мисля да извадя HDD докато се инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем ssd да е на gpt, а hdd да е mbr

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формата няма значение, ако не се вижда диска след един два рестарта ще е заради несъвместимост между диска и ссд-то. Някои НР-та я правят тая мизерия но съм я срещал и в лаптопи на леново. С друг диск работи с тоя на клиента неще, а същата комбинация на друг лаптоп си работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След инсталацията, ако не откриваш механичния диск, влизаш в disk management и ако там се разпознава, му добавяш букви на съответните дялове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно НР е лаптопа. Ще копирам информацията за всеки случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Няма никакъв смисъл от това!
Като те е страх - свали HDD, сложи ssd, инсталирай Win, закачи hdd и стартирай машината. От диспечера на дискове( diskmgmt.msc) можеш да си зададеш желаните букви, ако по някаква причина не ти харесва назначението от Windows.
Букви на дискове можеш да зададеш и с помощта на Drive Letter Changer. Преимуществото му е, че ако някоя буква е заета, а искаш да я ползваш за друг дял инструментът автоматично назначава новия дял, а на стария задава първата свободна буква. Има и други функции, заместващи писането в конзола. Има и български интерфейс
Snap19.jpg

Изтегляне

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.08.2019 г. в 13:33, DarkEdge написа:

Няма никакъв смисъл от това!
Като те е страх - свали HDD, сложи ssd, инсталирай Win, закачи hdd и стартирай машината. От диспечера на дискове( diskmgmt.msc) можеш да си зададеш желаните букви, ако по някаква причина не ти харесва назначението от Windows.
Букви на дискове можеш да зададеш и с помощта на Drive Letter Changer. Преимуществото му е, че ако някоя буква е заета, а искаш да я ползваш за друг дял инструментът автоматично назначава новия дял, а на стария задава първата свободна буква. Има и други функции, заместващи писането в конзола. Има и български интерфейс
Snap19.jpg

Изтегляне

Да бях научил по-рано за това софтуерче . Свикнал съм на C:\  да е сложен джама, а на  D:\  да са личните файлове. Понякога по време на инсталация, джама слага C:\ на скрития дял и става мазало с буквите. Късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

С 2 дяла е песен преназначаването. Виж при мен колко са (на снимката)...
Е, аз ги преназначавам точно както са още в самата инсталация.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

С 2 дяла е песен преназначаването. Виж при мен колко са (на снимката)...
Е, аз ги преназначавам точно както са още в самата инсталация.

В дял D:\ къцах, в папки разбира се, музиката, игрите и даунлоуд-а от нет-а. На C:\ само джама и програмите качвах. Сега свиквам с MacOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Teodora Minkova
      Здравейте. Да започна от там, че почти нищо не разбирам от хардове и памети. Доста четох по въпроса и останах с впечатлението, че най сигурния вариант за съхранение на ценна информация е чрез вътрешен хард диск. Четох за hdd и ssd, и избрах да е hdd поради по предвидимото му скапване и възможност за реакция преди всичко да се е затрило. От тук-там разбрах, че най добре е да е NAS хард, но не знам дали не е ок да е друг тип. Спрях се на https://www.speedcomputers.biz/tvrd-disk-western-digital-caviar-red-pro-2tb-7200rpm-64mb-cache-sata-iii/ но заглеждам и черната им серия, която не е NAS, и не знам кое да избера. Нямам наблюдения към никоя марка и не знам дали WD са добър избор. Смятам в близко бъдеще да закупя и още един вътрешен хард, за бекъп на този. Заедно с харда, който ще закупя ще ми трябва и кутийка, или докинг станция, която да свързвам към лаптопа, но не знам дали си заслужава да взема докинг станция, или една обикновена кутийка би свършила същата работа, с изключение на удобното клониране на дисковете. Гледам из описанията на докинг станциите, че пише boot from disk - това означава ли, че ако на харда има ОС, мога да заредя ОС на лаптопа от харда в докинг станцията ? Изобщо нищо не разбирам...
      Имам и 3 стари харда, от които искам да извлека файлове и снимки, ако изобщо работят... но единия е с AMP изход. Има ли такива кабели или някакъв начин да пробвам дали работи, или изобщо да не се занимавам (нямам спомен какво е имало на него)
      Моля за мнение, съвет, и всякаква друга информация....
      NAS хард ли е по добър избор?
      Коя марка?
      Докинг станция, или кутийка?
      Какво да гледам в описанията на докинг станциите и кутийките?
      Извинете за многото въпроси  

• от render1967
      Привет на всички!
      Става дума за хард диск Тошиба 6ТВ. Наскоро започна да бави много четенето от него, чак целия компютър забавя. Веднъж ми се стори, че проработва като че ли, но беше инцидентно. Първо го преместих в друг компютър – за да сменя дъното/контролера и кабела, а след това направих тестове с HD Tune Pro. Доста бавно ги минава – предполагам, че и големината на диска също оказва влияние; а Disk Monitor – просто не успя да го мине (на скрийншота може да забележите, че съм го изчакал близо 68 часа). Направих му и LLF, но състоянието се запазва същото. Зная, че с Hard Disk Sentinel мога да нулирам грешката Interface CRC Error Count, но когато повторих теста след 4 дни, имаше увеличение. Три дни по-късно направих теста отново – грешката се беше запазила същата от втория път. Ето скрийншотове на всички – искам да чуя мнението и препоръките ви. На първо място – дали има начин да се оправи. 
      [Benchmark - Read]   [Benchmark - Write]   [Info]   [Health]   [Health (4 дни по-късно)]   [Health (още 3 дни по-късно)]   [Error Scan]   [Erase]   [File Benchmark]   [Disk Monitor (Block Size)]   [Disk Monitor (Position)]   [Disk Monitor (Statistics)]   [Random Access - Read]   [Random Access - Write]   [Extra Tests - Read]   [Extra Tests - Write]
    • от Plamen Sedlarski
      Здравейте имам следният проблем моля без хейт и др.глупости моля ми!!!Значи Бях баннат на Фортнайт и четох в различни форуми , че е хард диска и как на други хора като си сменят Харда и се оправя Epic games , но аз си го смених и я инсталирах в новият хард диск и пак същият проблем , че съм баннат нещо драйвери на Харди диска това онова , че е нов трябва ли да се правят и как да реша този проблем!!!
    • от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
  • Дарение

• Добави ново...