Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

diva_s

проблем със свалени файлове

Препоръчан отговор

От няколко дни новите свалени файлове нателефона не ми се отварят, без значение от формата. Името на файла се сменя автоматично с числа. При сваляне отново не се случва нищо по-различно, името на файла остава същото число, променя се само часът на свалянето. Място има. Със старите файлове, които съм сваляла преди да се появи този проблем, всичко е наред.При повторен опит за отваряне на файла -не може да намери приложение, което да извърши отварянето. На лаптопа всичко е ОК. Някой има ли идея как да го поправя? Samsung A5

EpBBU.jpg

69094601_2346441672286358_4230635295860588544_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При сканиране с антивирус намира ли гадини?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, diva_s написа:

...Samsung A5

В кофата и до магазина за нормален телефон.
Как пък не се научихтв че самсунг могат да правят само телевизори?

______________________________________________________________________________________

Ся сериозно - Сканирай да не си прихванала някоя гадина, също важно е с какво се теглят тия файлове, от къде и къде отиват(то не че при надроид има много избор къде да отива изтегленото ама все пак).
Също може да си направиш тест като опиташ да отовриш файловете на друг телефон/таблет или пък на компютъра с някой емулатор на андроид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай с друг браузър... или с промяна на разширението. вероятно заради token-a след линка, браузъра слага грешно разширение или изобщо не слага такова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е какви точно са тези файлове като съдържание и как и защо се свалят, както и през какво приложение? Ясно е, че е нещо през фейсбук, но само до там.

https://security.stackexchange.com/questions/158883/is-this-a-phishing-link

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ESET MOBILE SECURITY съм. Няма вируси, даже самите файлове сканирах поотделно. Файловете са PDF, Doc,Docx, xls. Такива свалям с Диспечера на изтеглянията (Download Manager) в Моите файлове/Изтегляния. Свалям такива файлове отвсякъде в интернет, но само тези от ФБ са така, само на тях имената им се променят в числа и са без разширения. На лаптопа няма този проблем, всичко е ок. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Facebook има много ограничения за качване/сваляне на файлове. Най-добре да ти ги пратят на електронната поща и от там да ги свалиш, Може да пробваш да добавиш разширение на сваления файл, стига да знаеш какво трябва да е, а може и това ESET MOBILE SECURITY да ги трие/преименува. Препоръчвам ти да го разкараш, за андроид антивирусен софтуер не ти е нужен. Там няма как да стартираш/отвориш зловреден файл, без да го инсталираш. Като отваряш файлове през други приложения, няма как да заразиш телефона, освен ако и тези приложения не са заразени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има промяна, сега файлът тръгва да се сваля, но не успява, т.е. изобщо даже вече няма никакъв свален файл. При промяна на разширението на свален преди файл с добавяне на .pdf , файлът се отваря еднократно, но веднага след това изчезва изобщо. Пробвах да дам Изтегляне на  отворен такъв файл, който беше с име 5319.pdf. Запази се под име 5319(1).pdf. Веднага след това 5319.pdf изчезна, но 5319(1).pdf стои и се отваря нормално. Така или иначе вече нищо не се сваля. Пробвах и на друг телефон, също започва да се сваля и изчезва без да е свален. 

Четох за https://lookaside.fbsbx.com , уж е легален домейн.

преди 34 минути, Raze написа:

Facebook има много ограничения за качване/сваляне на файлове. Най-добре да ти ги пратят на електронната поща и от там да ги свалиш, Може да пробваш да добавиш разширение на сваления файл, стига да знаеш какво трябва да е, а може и това ESET MOBILE SECURITY да ги трие/преименува. Препоръчвам ти да го разкараш, за андроид антивирусен софтуер не ти е нужен. Там няма как да стартираш/отвориш зловреден файл, без да го инсталираш. Като отваряш файлове през други приложения, няма как да заразиш телефона, освен ако и тези приложения не са заразени.

Деинсталирах ESET и рестартирах телефона. Няма промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в коя папка е настроено да се свалят файловете. След сваляне на файла, влез в тази папка през файловия мениджър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, diva_s написа:

Пробвах и на друг телефон, също започва да се сваля и изчезва без да е свален. 

Щом проблема е само , като сваляте от тоя сайт на всякакъв телефон явно е засекретено съдържание и иска да си платиш. Едва ли е важен тоя сайт. Моя съвет е да избягвате такъв сайт и да ползвате друг. Може програмистите на фейсбук да са бъгнали приложението. Пробвайте в тела да се логнете във фейсбук през браузъра не през апликацията фейсбук и да свалите с браузъра файла да видим в приложението фейсбук ли е проблема?

Най вероятно са ви хакнали фейсбук паролата и имейла. Тоя сайт не го ползвайте 

https://www.facebook.com/help/community/question/?id=10214698350321487

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Gangosa написа:

Щом проблема е само , като сваляте от тоя сайт на всякакъв телефон явно е засекретено съдържание и иска да си платиш. Едва ли е важен тоя сайт. Моя съвет е да избягвате такъв сайт и да ползвате друг. Може програмистите на фейсбук да са бъгнали приложението. Пробвайте в тела да се логнете във фейсбук през браузъра не през апликацията фейсбук и да свалите с браузъра файла да видим в приложението фейсбук ли е проблема?

Най вероятно са ви хакнали фейсбук паролата и имейла. Тоя сайт не го ползвайте 

https://www.facebook.com/help/community/question/?id=10214698350321487

През браузъра всичко е ок, свалят се нормално файловете. Проблемът явно е в приложението. Така е от няколко дни. Никой в групата не се е оплакал от подобно нещо. Това са споделени файлове от затворени групи, образователни(основно PDF, Doc.- не е нещо платено, доброволно споделени ресурси). От други групи пробвам, пак така.Изглежда, че ФБ променя домейна за файловете, които са записани на уебсайта там. Не съм инсталирала нови приложения напоследък, не знам с какво съм предизвикала това.

Да отбележа, че картинки и снимки се свалят в Галерия без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да с извинение много е наакано приложението. Преди ми даваше да се логвам с браузъра и на мен , но вече не. Явно ми е стара версията на андроид и ми забраниха по едно време от браузъра да влизам. Изобщо много е капризен фейсбук и постоянно правят промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...