Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, мами! 

Следните грешки: Media test failure, check cable и error 1962 no operating system found ми пречат вече втори ден да си използвам компютъра. Ясно е, че е свързано с твърдия диск или връзката HDD-MB, но интересното е, че продължава да дава грешките, дори след смяна на самият диск и кабела. Пробвах във всички портове - без успех. BIOS отчита, че има вързан хард, дори го изкарва като буут опция. Досега съм пробвал:

- инсталация на чисто копие на Уиндоус.

- смяна на хард диск

- смяна на кабел 

- смяна на CMOS батерия

Ако някой има други идеи, преди да съм го хвърлил, бих бил благодарен да чуя.

Конфигурацията е Thinkcentre M58 с Pentium E5500, но не мисля, че това е от огромно значение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази стара машина много вероятно да има раздут/изсъхнал елекртолитен кондензарор /и из дъното или някакъв проблем с BIOS. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Тази стара машина много вероятно да има раздут/изсъхнал елекртолитен кондензарор /и из дъното или някакъв проблем с BIOS. 

Ясно, и аз реших, че е нещо тънко, щом не се оправи с всичко приложено до момента. Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво става при чиста инсталация?

Ресет на биоса?

С коя OS е пробвано? Какъв е нейния произход?

Какво казват SMART статусите на дисковете?

Как се стигна до това състояние?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

И какво става при чиста инсталация?

Ресет на биоса?

С коя OS е пробвано? Какъв е нейния произход?

Какво казват SMART статусите на дисковете?

Как се стигна до това състояние?

При чиста инсталация - нищо. След рестарта още при инсталацията, пак не намира ОС. Пробвах Уиндоус 7 и 8. Рисет на БИОС правих два пъти. И двата диска са в добро състояние според CrystalDiskInfo. Как се е стигнало - не знам. Беше захвърлен дълго време без да се ползва и това бе резултата от първия опит за пускане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върни фабрични настройки на биос-а, разкарай оптика (ако има и ако нея ползваш за инсталацията), прегледай внимателно какви са последователностите за зареждане, задай ако трябва по-голям интервал за изчакване, ако не успява да завърти диска толкова бързо. Прегледай дали не иска потвърждение за направени промени по системата (DeLL - мрънка ако смениш памет диск и т.н., HP също). След влизане в биос-а запиши промените! изга си го от контакта и после провери дали ги помни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, David Mitev написа:

Здравейте, мами! 

Следните грешки: Media test failure, check cable и error 1962 no operating system found ми пречат вече втори ден да си използвам компютъра. Ясно е, че е свързано с твърдия диск или връзката HDD-MB, но интересното е, че продължава да дава грешките, дори след смяна на самият диск и кабела. Пробвах във всички портове - без успех. BIOS отчита, че има вързан хард, дори го изкарва като буут опция. Досега съм пробвал:

- инсталация на чисто копие на Уиндоус.

- смяна на хард диск

- смяна на кабел 

- смяна на CMOS батерия

Ако някой има други идеи, преди да съм го хвърлил, бих бил благодарен да чуя.

Конфигурацията е Thinkcentre M58 с Pentium E5500, но не мисля, че това е от огромно значение. 

Здрасти майка хубаво пробваш уиндоус да сложиш, но първо инсталирай линукс , като позволиш да форматира всичко и да инсталира линукса на целия хард диск. Хвани за ушите , който линукс ти кефне.  Интересува ме дали може линукс да се инсталира и след рестарт дали помни да зареди линукса.

Media test failure, check cable това мисля ,че е грешка на двд -то или греша. С инсталационен диск ли се мъчите да инсталирате или с флашка (юсб)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 11 часа, David Mitev написа:

Media test failure, check cable

е грешка на PXE boot
Влез в BIOS (F1) и от меню Startup, подменю Startup Sequence задай ред на зареждане на устройствата. Виж DVD или USB HDD да са в списъка с изключени устройства. Изключи от списъка с разрешени устройства ненужните (с клавиш Х)
Задай на 1. позиция необходимото устройство (примерно USB HDD, след него AHCI HDD,...)
Запази промените

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как от това ...

преди 15 часа, David Mitev написа:

... пречат вече втори ден да си използвам компютъра.

... се е стигнало до това?

преди 15 часа, David Mitev написа:

Беше захвърлен дълго време без да се ползва и това бе резултата от първия опит за пускане.

Последно работил ли е преди да започне да дава тези грешки или не? И какво е имало преди това на него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...