Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! От какъв носител (DVD, USB) зареждате компютъра за инсталиране? Настроили сте в BIOS първо зареждащо устройство?  Каква е била предходната операционна система? Windows 7 или по-стара, или по-нова? Кой режим е избран в BIOS - UEFI или Legacy? Ако е Legacy, изключен ли е Secure Boot? Можете ли отново да заредите компютъра от инсталационния носител (DVD, USB)?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще инсталирам "WINDOWS.7.SP1.UPDATED.NOVEMBER.2017.BG.&.EN.OEM" като .iso фаил , дъното е  "ASROCK Z390 Phantom Gaming 6"+"SAMSUNG M.2 SSD 970 EVO Plus 500GB" предпочитам от DVD , под UEFI с GPT.Може би ще си инсталирам и "XP SP3 32bit".SSD е единствен включен ,после ще прибавя 2TB Baracuda.

Някакви препоръки или съвети?Има ли нещо специфично?

Не съм ползвал по-"високи" версии от "win xp" 32.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти успешно инсталиране на Win7 на тази платформа и още повече успех и за инсталирането на WinXP, а като ти писне да се мъчиш, Пишеш в гугъл Download windows 10 и от сайта на майкрософт си сваляш инсталатор за него, който ти прави инсталационна флашка. Гледай флашката да е 8гб поне. А драйвери за win10 си имаш или на диска с дъното или си сваляш последните от сайта на asrock.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, killcho написа:

под UEFI с GPT

А имаш ли идея как става това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

А имаш ли идея как става това?

Ако имаш предвид ,че не съм се изразил коректно - може и да си прав.

Дъното е със спецификация UEFI на BIOS https://www.asrock.com/mb/Intel/Z390 Phantom Gaming 6/index.asp#Specification .Искам да е с GPT формат на разделение на таблицата на твърдите дискове.

Понеже не знам дали мога да посочвам линк към торент тракер, затова посочвам името на версията която ще използвам.Версията ще е PRO ,защото в последствие ще използвам активатор, който не работи с ULTIMATE.

Резервиран съм към "Win 10". Не искам "телеметрия" и прочее!Просто предпочитам "Win 7"!

Що се отнася до избора за "Boot" устройство все още считам , че при настолните конфигурации DVD (оптичните дискове) са по-сигурни от "USB flash drive"(колкото и консервативно да му се струва на някой).

Та така - ако си направя диск (с iso. образ) ще мога ли да го инсталирам (win 7 pro) , както искам или има някакви спънки , които трябва да преодолея и как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази работа както я мислите няма да стане, освен това телеметрия  има и в Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, AAUUXX написа:

Тази работа както я мислите няма да стане, освен това телеметрия  има и в Windows 7.

Не е само телеметрията!Ако погледнете ще видите че посочената версия на "Win 7" е актуализирана и прочистена , към дата 15.08.2017.

Къде е спънката? В това ,че искам да инсталирам от оптично устройство или начинът , по който писах че ще го направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, killcho написа:

Не е само телеметрията!Ако погледнете ще видите че посочената версия на "Win 7" е актуализирана и прочистена , към дата 15.08.2017.

Къде е спънката? В това ,че искам да инсталирам от оптично устройство или начинът , по който писах че ще го направя.

Спънката ще е, по отношение на Windows XP как ще го инсталирате под UEFI BIOS? От къде ще намерите драйвер за USB 3 това важи и за Windows 7? От къде ще намерите драйвери за останалия хардуер под Windows XP и 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От описанието на версията "Win 7":

NOTE: - Добавени са актуализации до 20.11.2017, използван е пакета на simplix от forum.oszone.net
(С пакета на simplix се добавят и драйвери за USB 3.0 и 3.1 чрез проекта Win7USB3

Windows XP ще е на отделен дял и то ако е възможно да се инсталира.Въпросът че като по-старата ОС би трябвало да се инсталира първа (така знам аз), ако не е така ще го мисля по късно.

По отношение на драйверите за "Windows 7" приемам съвети и насоки.Дори от къде да ги изтегля (при нужда).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата тази работа с две думи се казва " таралеж в гащите". Ще се сблъскаш с толко проблеми, че на края ще си зададеш въпроса-за какъв дявол ми е всичко това, заради една овехтяла и саката система? И дори да я подкараш, после пак на всяка крачка ще срещаш съпротива. Аз имам компютър с Уиндоус 8.1 и вече имам много проблеми поради рестрикции към него. Откажи се навреме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, B3M2W0 написа:

Цялата тази работа с две думи се казва " таралеж в гащите". Ще се сблъскаш с толко проблеми, че на края ще си зададеш въпроса-за какъв дявол ми е всичко това, заради една овехтяла и саката система? И дори да я подкараш, после пак на всяка крачка ще срещаш съпротива. Аз имам компютър с Уиндоус 8.1 и вече имам много проблеми поради рестрикции към него. Откажи се навреме.

Какво визираш с  "...заради една овехтяла и саката система..."?

Мразя да съм в ролята на "гъска която "гушат" " , предполага се да знам крайната цел на "стопанина"(MS).

Посочете ми прочистен "windows 10" и няма дори да опитвам тези еквилибристики.Ако сложим на една везна предимствата срещу недостатъците (но не теоретичните и по желателни) на "windows 10" , накъде ще се наклонят везните? Да не пропускаме "реалната тежест" на морала и личността.

И дали MS ти бъркат в гащите защото така им харесва или за да спазят някакви (задължаващи ги) "уговорки" . Нима това не е " таралеж в гащите"?

Та питах за съвет как да стане нещото (инсталация от диск DVD).

П.П. Исторически факт : "Когато създали първият влак , "цялата научна общност" изчислила и доказала ,че скорост по висока от 37 км/ч  ще е смъртоносна за пътуващите!"

А защо са го направили - защото "интереса клати феса"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, killcho написа:

Когато създали първият влак , "цялата научна общност" изчислила и доказала ,че скорост по висока от 37 км/ч  ще е смъртоносна за пътуващите!"

Тази теза доказва това, което се мъча да ти обясня-ти се мъчиш да пътуваш не с новия влак, а с талигата. Даже производителите на дъна вече не слагат драйвери за седмицата. Копнежа по нея е чисто емоционален и не е оправдан технически. А за гащите заслугата си е чисто твоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, B3M2W0 написа:

Тази теза доказва това, което се мъча да ти обясня-ти се мъчиш да пътуваш не с новия влак, а с талигата. Даже производителите на дъна вече не слагат драйвери за седмицата. Копнежа по нея е чисто емоционален и не е оправдан технически. А за гащите заслугата си е чисто твоя.

Първо : Не си вникнал в същността на написаното

" П.П. Исторически факт : "Когато създали първият влак , "цялата научна общност" изчислила и доказала ,че скорост по висока от 37 км/ч  ще е   смъртоносна за пътуващите!"

А защо са го направили - защото "интереса клати феса"! "

и вадиш фраза от контекста му манипулативно.Става дума че са защитавали тези ,които са финансирали научната им дейност!В това противопоставяне често "ново" и "старо" са разменяли местата си (чисто исторически) според това зад кого са заставали "ресурсите".

Второ: Прочетохте ли какво питах

"Та така - ако си направя диск (с iso. образ) ще мога ли да го инсталирам (win 7 pro) , както искам или има някакви спънки , които трябва да преодолея и как?"

Отговор от типа "Защото така!" не комуникира с пряко с въпроса.

Трето: В същност , съм се качил на навият влак , но предпочитам да го управлява машинист с натрупан опит,а не самодоволен новобранец ,който рядко знае на кой свят се намира и е п(р)обутван  от НАЧАЛНИКА.

Това е просто лирично отклонение

Четвърто: Сигурно , когато си прегледал "линк"-овете  , който съм дал си видял ,че някой от тези драйвери са фирмени на производителя на схемите (но не са посочени в официалната документация - това вече е въпрос на политика т.е. "задължаващи договори") ,и всичките са "WHQL".

Все пак считам , че този форум и темите му са за обмяна на идеи , съвети ,опит ,за взаимопомощ  и др. в този дух.

Не целя да засегна когото и да било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посочената от теб windows 7 сборка, без значение от носителя, ще се инсталира. Проблемите ще започнат след първия рестарт, когато вече не зареждаш boot.wim-а от носителя, а самия windows 7, който преди рестарта е бил разопакован върху SSD-то. Трябва да си вградиш нужните драйвъри в Pro индекса в install.wim. Тук таралежът в гащите е, че install.wim вече е компресиран в install.esd и трябва да си играеш от .esd файла да експортираш само Professional в нов install.wim, та чак тогава да почнеш да работиш с dism /mount-image и /add-driver.

Предполагам ще има малко проба-грешка, докато напаснеш образа до край. Бих те посъветвал да погледнеш в другия тракер:

DahxIT1.png

От install.wim вадиш Professional в отделен .wim файл с dism /export-image.

Монтираш новоизвадения Pro с dism /mount-image и изпълняваш dism /add-driver за монтирания образ.

Понеже всеки един едишън на windows 7 сам по себе си става 4GB+, след като го обновиш, обработения си Pro го /export-image още веднъж, но този път с аргумент /compress:recovery (т.е. към install.esd файл).

Получения install.esd файл го пъхаш в iso от windows 10 и можеш да си го записваш на каквото искаш. Кеф ти диск, кеф ти флашка.

Лично мое мнение, цялата тази гимнастика е излишна - има си 10 Enterprise LTSC 2019.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.08.2019 г. в 19:24, hudyr написа:

Трябва да си вградиш нужните драйвъри в Pro индекса в install.wim.

Получения install.esd файл го пъхаш в iso от windows 10 и можеш да си го записваш на каквото искаш. Кеф ти диск, кеф ти флашка.

Лично мое мнение, цялата тази гимнастика е излишна - има си 10 Enterprise LTSC 2019.

Компютърът, на който ще инсталирам е нов (нищо не е инсталирано до сега , дори още не са правени дялове на диска).

Тези "гимнастики" да ги правя след инсталацията ли!?

Предполагам става дума само за драйверите за SSD-то или и други ще трябва да вградя.

Мога ли да манипулирам .iso преди инсталацията на друг компютър с "HBCD" под коя от включените версии WIndows (или без тях) да го направя и с кой(и) инструмент(и) да го направя?

Трябва ли непременно да го "пъхам" в .iso от windows 10 и защо?

Windows 10 Enterprise LTSC 2019 (или някои други версии на Windows 10) има ли вариант да е прочистена от телеметрията , надничането и други видове "spy"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.08.2019 г. в 16:27, killcho написа:

Ще инсталирам "WINDOWS.7.SP1.UPDATED.NOVEMBER.2017.BG.&.EN.OEM" като .iso фаил , дъното е  "ASROCK Z390 Phantom Gaming 6"+"SAMSUNG M.2 SSD 970 EVO Plus 500GB" предпочитам от DVD , под UEFI с GPT.Може би ще си инсталирам и "XP SP3 32bit".SSD е единствен включен ,после ще прибавя 2TB Baracuda.

Някакви препоръки или съвети?Има ли нещо специфично?

Не съм ползвал по-"високи" версии от "win xp" 32.

С GPT ще имаш проблеми с активацията. Можеш да пробваш да инсталираш 10 и от нея да стартираш инсталацията на исото на 7 на друг дял. Успех с драйверите за 7.

п.с. Имаш и опцията да ползваш виртуалки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монтираш новоизвадения Pro с dism /mount-image и изпълняваш dism /add-driver за монтирания образ.

Само че още не знам как ще стане това , като драйверите на  "SAMSUNG 970 evo plus 500gb" са във вид .exe . До сега не съм намерил в друг вариант.

Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.09.2019 г. в 13:45, hudyr написа:

Сваляш 3.1.0.1901 за windows 7 x64 и разархивираш.

Благодаря!

Уж рових и разглеждах в този форум ,даже си изтеглих други драйвери от там ,но не съм видял  , че освен .exe има "извлечени" драйвери за "970 EVO PLUS"  , че и за други SSD M.2 NVMe.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посочената от теб windows 7 сборка, без значение от носителя, ще се инсталира. Проблемите ще започнат след първия рестарт, когато вече не зареждаш boot.wim-а от носителя, а самия windows 7, който преди рестарта е бил разопакован върху SSD-то. Трябва да си вградиш нужните драйвъри в Pro индекса в install.wim. Тук таралежът в гащите е, че install.wim вече е компресиран в install.esd и трябва да си играеш от .esd файла да експортираш само Professional в нов install.wim, та чак тогава да почнеш да работиш с dism /mount-image и /add-driver.

Предполагам ще има малко проба-грешка, докато напаснеш образа до край. Бих те посъветвал да погледнеш в другия тракер:

DahxIT1.png

От install.wim вадиш Professional в отделен .wim файл с dism /export-image.

Понеже всеки един едишън на windows 7 сам по себе си става 4GB+, след като го обновиш, обработения си Pro го /export-image още веднъж, но този път с аргумент /compress:recovery (т.е. към install.esd файл).

Win7 не разпознава SSD и "увисва" още на първия прозорец за избор на език. Използвах посоченият  от теб имидж ,от "флашка"  на която сложих и драйверите и HBCD.

Инсталирах Win10 (не ми допада) с цел да мога да направя ,тава което ме съветваш.

Смених boot.wim на 7 с този от 10 (пробвах тази ти идея от друга тема). Инсталацията (правя я на друг дял не при 10) напредна до ... стъпка 2 и поиска драйвери , посочих му ги, разпозна ги ,и когато натиснах "Напред" ме върна на същата стъпка.

Искам да направя описаното от теб  ,но нещо ми убягва с DISM - къде трябва да се намира .iso ,трябва ли да му променям оригиналното име и какъв е синтаксиса на командите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди всичко: Microsoft ос*рат кумулативните ъпдейти на windows 7(август и септември са пълен провал, понеже повреждат системата). Имай го предвид!

Приемам, че имаш install.wim файла от AIO образа, който ти споменах.
Ето ти ги двата ъпдейта за nvme поддръжка: https://drive.google.com/open?id=1sXoirNBKVW5AL1H92NKH0yZ4Y46E038Y
Имаш си драйвърите, имаш си двата ъпдейта за nvme. Направи си следната структура от папки:
rCvqEJ5.png

Папка на D:\ (или на C:\, няма значение) win7. В нея шестте папки:
intdrv и intupd са респективно папките за драйвърите и двата ъпдейта.
mboot, minstall и mwinre са респективно папките, където ще монтираш boot.wim, install.wim и winre.wim.
sources е папката, в която ще държим самите boot.wim, install.wim и winre.wim файлове.

Цялата интеграция може да стане наведнъж:

Dism /Mount-image /imagefile:d:\win7\sources\boot.wim /index:2 /MountDir:d:\win7\mboot (монтираш boot.wim)

Dism /Add-Package /image:d:\win7\mboot /PackagePath:D:\win7\intupd (вграждаш nvme ъпдейтите)

Dism /Add-Driver /image:D:\win7\mboot /driver:D:\win7\intdrv /recurse /forceunsigned (вграждаш драйвърите)

Dism /Unmount-image /MountDir:d:\win7\mboot /Commit (демонтираш и запазваш промените)

_______________________________________________________________________________________________

Dism /Mount-image /imagefile:d:\win7\sources\install.wim /index:3 /MountDir:d:\win7\minstall (монтираш Professional индекса)

copy d:\win7\minstall\Windows\System32\Recovery\winRE.wim d:\win7\sources\winRE.wim (копираш winre.wim ОТ монтирания образ КЪМ папката sources)

Dism /Mount-image /imagefile:d:\win7\sources\winRE.wim /index:1 /MountDir:d:\win7\mwinre (монтираш winre.wim)

Dism /Add-Package /image:d:\win7\mwinre /PackagePath:D:\win7\intupd\ (вграждаш двата nvme ъпдейта в winre.wim)

Dism /Add-Driver /image:D:\win7\mwinre /driver:D:\win7\intdrv\ /recurse /forceunsigned (вграждаш драйвърите в winre.wim(задължително трябва да вградиш usb/nvme/sata/chipset))

Dism /Unmount-image /MountDir:d:\win7\mwinre /Commit (демонтираш winre.wim и запазваш промените)

dism /export-image /sourceimagefile:d:\win7\sources\winRE.wim /sourceindex:1 /destinationimagefile:d:\win7\sources\winRE1.wim /compress:max /checkintegrity (експортираш съдържанието на сегашния winre.wim в нов (winre1.wim) файл, понеже сетарият се раздува)

del D:\win7\sources\winRE.wim (триеш стария winre.wim)

ren D:\win7\sources\winRE1.wim winRE.wim (задаваш правилно име на новия winre1.wim, за да сработи правилно после) (последователността del -> ren е еквивалентна на ctrl+c -> ctrl+v със замяна)

Dism /Add-Package /image:d:\win7\minstall /PackagePath:D:\win7\intupd (вграждаш двата ъпдейта в install.wim)

Dism /Add-Driver /image:D:\win7\minstall /driver:D:\win7\intdrv /recurse /forceunsigned (вграждаш драйвърите в install.wim)

copy d:\win7\sources\winRE.wim d:\win7\minstall\Windows\System32\Recovery\winRE.wim /y (копираш новия winre.wim обратно в install.wim и заместваш)

Dism /Unmount-image /MountDir:d:\win7\minstall /Commit (демонтираш install.wim и запазваш промените)

_______________________________________________________________________________________________

dism /export-image /sourceimagefile:d:\win7\sources\boot.wim /sourceindex:1 /destinationimagefile:d:\win7\sources\boot1.wim /compress:max /checkintegrity (изпълняваш този експорт за sourceindex:1 и sourceindex:2)

dism /export-image /sourceimagefile:d:\win7\sources\install.wim /sourceindex:3 /destinationimagefile:d:\win7\sources\install.wim /compress:max /checkintegrity (изпълняваш само за sourceindex:3, той ти е Pro-то)
(тук вече можеш сам ръчно да изтриеш старите, раздути boot и install файлове, и да преименуваш новите)

Забравяме за идеята с boot.wim от windows 10, понеже явно трябва да си играеш да му вграждаш българския език(заради 7-цата, която е с вграден български), а да вградиш ъпдейтите и драйвърите в boot.wim на същата 7-ца е далеч по-лесно и бързо. Освен това, ползвайки boot.wim от 10, ти отлагаш един важен проблем, който е най-добре да усетиш при първото зареждане от флашката - дали 7-цата захапва всички нужни драйвъри или не. Ако клавиатура/мишка в USB3 порт проработят с модифицирания ти boot.wim, значи ще работят и в инсталирания windows 7. Ако модифицираният boot.wim правилно засече всички складови устройства(SSD-то/HDD-та), значи nvme и sata драйвърите също работят и инсталираният windows 7 също не би трябвало да има проблеми.

ISO файлът ще излезе по-голям от 4GB, за това ползвай RUFUS и го настрой за GPT с файлова система NTFS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.09.2019 г. в 15:01, hudyr написа:

(задължително трябва да вградиш usb/nvme/sata/chipset))

В архивите има по няколко папки и файлове извън папките , кои да избера или да ги сложа разархивирани в папка всичките (разбира се всеки пакет в отделна папка -  по една за  USB3.1, nvme , chipset , sata).Имам драйвери само "intel rapid storage technology drivers for z390" това ли са SATA драйверите или те са в друг пакет?Да слагам ли драйверите  на ASMedia за USB 3.1 и sata 6G за техните си контролери или да ги оставя за след инсталацията?Някои "пакети" съдържат папки с имена на други версии (не на 7) , но "пакети" са посочени за 7 , тогава коя да сложа?Или DISM ще разпознае съвместимите, и трябва ли да сменям имената на тези папки?

Ползвам bg-en_win_7_5in1_with_sp1_x64_apr2019.iso - зелето.

Ако направя процедурата за  Enterprise (предполагам индекса е 5) нещо ще се промени ли в командните редове и аргументите освен индекса?Например в тези:

на 14.09.2019 г. в 15:01, hudyr написа:

dism /export-image /sourceimagefile:d:\win7\sources\boot.wim /sourceindex:1 /destinationimagefile:d:\win7\sources\boot1.wim /compress:max /checkintegrity (изпълняваш този експорт за sourceindex:1 и sourceindex:2)

А защо си сложил двете разделителни линии? Какво разделят те?

Коя версия на RUFUS ми препоръчваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.09.2019 г. в 16:56, killcho написа:

да ги сложа разархивирани в папка всичките (разбира се всеки пакет в отделна папка -  по една за  USB3.1, nvme , chipset , sata)

Това правиш.

това ли са SATA драйверите

Да.

Да слагам ли драйверите  на ASMedia за USB 3.1 и sata 6G за техните си контролери

Идеята е да вградиш драйвърите за всички интерфейси, за които имаш "непознати" за windows 7 контролери. Windows 7 не знае що е то USB3(.x), NVMe, не познава новите чипсети и sata контролери. Разбира се, не познава още една камара друг хардуер, но за него винаги можеш да инсталираш драйвър, когато имаш работеща windows 7 инсталация с работещи мишка и клавиатура. Трябва ти базово функционираща периферия, за да можеш да инсталираш каквото и да било, нали? ;)

Някои "пакети" съдържат папки с имена на други версии (не на 7) , но "пакети" са посочени за 7

Например?

Или DISM ще разпознае съвместимите, и трябва ли да сменям имената на тези папки?

DISM 5 пари не дава за имената на папките. DISM се води по .inf файловете.

Не мога да ти кажа dism какво "разпознава", понеже не съм експериментирал чак толкова. Обработвам windows 7 - тегля драйвъри за windows 7. При грешки чета за какво реве dism(или log-a на dism) и съответно действам според това, което е вътре в него. До тук още не си стигнал, не го мисли толкова.

Ако направя процедурата за  Enterprise (предполагам индекса е 5) нещо ще се промени ли в командните редове и аргументите освен индекса?

Не. Индексите в install.wim нямат нищо общо с индексите в boot.wim. boot.wim съдържа инсталационната среда(тази, която зареждаш и в която работиш до първия рестарт). install.wim съдържа самия windows. В случая, ти имаш all-in-one образ, който съдържа няколко издания на windows 7 - home basic, home premium, professional, ultimate, enterprise. Моята идея с последователността от команди по-горе е да обработиш инсталационната среда и Professional изданието и да ги експортираш в нови boot.wim и install.wim респективно. Първо, защото операциите с dism раздуват .wim файловете(вътре стои една папка [DELETED]), и второ, защото на теб, конкретно, ти трябва само едно издание, а не всичките(още повече, че ти обработваш само едно издание).
В твоя случай, няма значение дали ще ползваш Pro или Ent. Просто Ent не ти е нужен или поне аз не смятам, че нещо ти е нужно, което Ent го има, а Pro го няма.

А защо си сложил двете разделителни линии? Какво разделят те?

Сложил съм ги просто за да разделя визуално трите етапа. Първо обработваш boot.wim, после обработваш install.wim и winre.wim, накрая експортираш обработеното. Друга роля нямат.

Коя версия на RUFUS ми препоръчваш?

Щом не съм казал "тази" или "онази" - разбира се, че последната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Пешеходецът
      Привет на всички ! Не разбирам от настройки на PC дъна, и за това моля за съвет. Искам да настроя това дъно: Asus ROG Strix Z270F Gaming, първо да буутва от USB (през флашка). Не знам къде да отида, защото като отворя BIOS, UEFI,  все едно съм пред пулт на АЕЦ.    Ето малко снимки. Извинявам се за качеството, но са правени със смартфон.
      uplode photo

Ако може коректна и по-подробна информация, че там е опасно да се пипа! Благодаря предварително на всички отговорили.

• от Славчо Хаджийски
      Разделих твърдия си диск на няколко дяла(партиции или партишъни). На sda1 съм монтирал Linux Mint 19 Tara. Желая да ползвам sda6 за съхраняване на данни, като инструкции, фотоси, различни iso и пр. Как да стане? Моля помогнете!
      Прилагам снимка за илюстрация.
      Благодаря!

• от Rafaela_k
      Здравейте, 
      Много търсих, но не намерих подходяща тема в която да задам въпроса си. Реших, че ще е добре, да има тема в която да се търси помощ при инсталирането и деинсталирането на различни програми. 
      Моят въпрос е свързан с една програма, която без да искам преди повече от месец качих на служебен лаптоп. 
      Програмата се казва McAfee Safe Connect, марката на лаптопа (ако има значение) е Fujitsu.
      Проблемите ми са следните - понеже инцидентно качих тази програма,  после в паниката си реших да я изтрия. Понеже го правих под носа на шефката (която не разбра и все още не знае за тази ми беля), набързо реших, че трябва да я изтрия от декстопа и от програмният списък в Старт менюто.  Не знам какво съм изтрила и какво не, но малко по-късно, се сетих за стандартното триене от Контролният Панел. Само, че когато дадох изтриване на програмата, ми се появи, а и все още ми появява, следното съобщение:
      "There is a problem, with this Windows Installer package. A program required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendar."
      За да ми е "по-готино" сега всеки ден след включване на лаптопа ми се изписва пък следното съобщение от МcAfee Safe Connect:
      " McAFee Safe Connect has stopped working.
      - Check online for a solution later and close the program.
      - Close the program.
      Problem signature."
      Проблемът ми става особено голям, защото следващата седмица ще изляза в отпуска и шефката ще застане на моето място. Напоследък е особено заядлива и не ми се иска да разбере за този проблем. 
      Може ли да ми помогнете със съвети?
    • от dipsuchos
      Hello,

Знаете за функциите на Windows 10 за улеснение на потребителите. Една от любимите ми, е възможността да разделям прозорците един от друг по абсолютно симетричен начин само с drag-n-drop. Ами, случайно да сте наясно как мога да отворя цял прозорец с видео в YouTube и да си го направя да заема половината от екрана? Питам, защото трябва да съм на обикновен или театрален формат, за да го разтилам по десктопа, а така той не може да е full (каквато е и целта на питането).

Би било супер, ако има решение (освен manual, но така би се загубил ефекта от делението). 
    • от victork
      Привет на всички!
      Изчетох доста в раздела за Windows, но не намерих решение на моят проблем. Взехме служебен лаптоп с преинсталиран Windows 10 S. За съжаление идея нямах какво точно представлява тази версия на Уиндоус, тъй като и досега ползвам 7, от която съм достатъчно доволен.
      Почнах да тегля софт за колежката (тази, която ще ползва лаптопа) и с учудване установих още на първото приложение (WinRAR), че не може да се инсталира. Тази "страхотна" версия позволява САМО инсталиране на софтуер от Windows Store. А в този Store няма елементарни неща като WinRAR, Chrome...
      Моля, ако някой знае как да избегна това ограничение... да сподели. Разбира се, Уиндоуса любезно ми предлага ъпгрейд до Pro, което обаче струва 49$...
      Предварително благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...