Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anne

Защо организмът ми така се обърква?

Препоръчан отговор

@ДиоиД Коя форма на ДЦП познаваш? За мен Анне лично има проблем повече с главата а не с друго, пет пъти й писах какво е решението за нея но ни вопъл ни стон а уж е умна жена...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, ама няма как да възприема нацистката идеология за слабите и силните. Съжалявам, но не вярвам в извратени теории, родени от мозъците на психично увредени хора, подпалили една жестока война.

Аз държа и винаги ще държа на мисленето, че има място за всички под слънцето,  че в обществото трябва да има морал, съчувствие и човещина, че не трябва да се превръщаме в животни, а в нещо по - висше и по -интелигентно, по - разумно и по - отговорно.

Не смятам здравите за повече от мен,  нито за по - малко. Но смятам, че е редно идеите, довели до геноцид, да бъдат завинаги забравени и обществото да се промени към по - добро.

Ти и жена ти сте някакво изключение.  Ще бъда с когото аз реша, не с когото реши обществото.

И не, не съм идеалистка (а и кое му е лошото?) говоря от предишен преживян опит. Никога не съм си позволявала и няма да позволя да поставям хората в категории по отношение на здравето и външния им вид.  Няма силни, няма слаби. Има само добри и лоши хора.

Наежвам се, защото не съм очаквала отново да ги чуя тези глупости. Мислех, че в Източна Европа още има човещина и хората там не се връзват на ненормални идеи.

Смятай се за боклук, като ти харесва. С такова мислене далеч няма да стигнеш.

И в най - трудни мигове не съм си позволявала да се принизя до животно. Няма да загубя човешкото и доброто в себе си на никаква цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.08.2019 г. в 23:37, petie1 написа:

Ами ставаш що не?

КРАТКА ДЕФИНИЦИЯ НА БОЛЕСТТА: Дисталните миопатии са клинично и патогенетично хетерогенна група от генетични заболявания, при които са засегнати селективно или неравномерно дисталните мускули на долните или горните крайници. Те са редки, но характерните им клинични и хистологични особености спомагат за тяхната идентификация. При сравняване на различните форми на дистална миопатия се откриват значими разлики във фенотипа, както по отношение на възрастта на настъпване на първите симптоми, така и по отношение на засягането на мускулите на крайниците и други мускулни групи на врата и лицето.

ЕТИОЛОГИЯ: Още при първите данни на Gowers, става ясно, че дисталните миопатии са генетично и фенотипно различни заболявания, които преобладават в определени расови и национални групи. Welander – Особено честа в: Швеция и Финландия, честота на гена 1/4000; Finnish (Tibial) (Late onset type IIa; Udd) дистална миопатия- Финландия – има голяма популация с една и съща мутация. Markesbery – Англия, Франция и Финландия; Nonaka- Иранско-Еврейски семейства, преобладава при евреи с персийски произход1:500; Laing- Австралийски, Немски, Италиански и Австрийски семейства.

https://www.raredis.org/archives/1042?lang=bg - Дистални миопатии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, petie1 написа:

Коя форма на ДЦП познаваш?

Мисля, че е Екстрапирамидна форма. Момчето вече трябва да е на тридесет години ... Прочие ...

Проблема при Анне е, че подхождайки към нея с необходимата сериозност и практични решения, то тя отговаря с все повече несериозност и това ме довежда до мисълта, че проблема не е и в главата, т.е. нейното поведение е изкуствено. Един вид "на хваща за слушатели" ....

Е, обърнах достатъчно внимание и това е решението за нея: Да си намери подходящия инвалид и си заживее живота...

А за социален асистент, хм .... мисля че от днес започва процедурата за такива на хора с увреждане над 90 % инвалидност... Питах я, на колко процента е, сега какво ... дали са подадени документите, дали са задвижени процедурите и т.н. ... не съм врачка ...

Минавал съм през процедури за ТЕЛК и знам, че са досадни, но определено комисиите си вършат работа и не навсякъде има корупция и спекулация ...

Спирам до тук, защото много добре съм запознат с различните видове инвалидност и т.н. Дори и с психологичните даже, т.е. патологичните състояния и т.н. ...

Основния проблем на един инвалид е да проумее, че е различен. Да заживее с въпросното свое различие и не афишира същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.08.2019 г. в 22:30, Anne написа:

Това обяснява ли ти всичко, господин специалист по всичко? Аз съм го писала.

https://www.az-jenata.bg/a/12-semeystvo/9206-az-sam-s-disleksiya/

Има голямо противоречие между литературното и езиково ниво на този дълъг текст, който, за моите добри практически познания, няма и една граматична грешка при това богато използване на пунктуация, а и стилово е много добре написан – и твърдението за дислексия на автора на текста, с големи затруднения по математика и български в основното и средно училище, след които не е продължил образованието си

Преценете сами само даже по долния кратък цитат, вижте поне запетайките колко правилно са използвани, без нито една недостигаща или излишна; нито пък грешка в изписването на "по-завъртени" думи – "пунктоация", например:

"И по други предмети имах проблеми, като българския например – така и не разбрах уроците по български. Важните неща ми беше трудно да запомня. Даже като малка не знаех какво е съществително, прилагателно, глагол, сега знам само последното. От българския научих единствено какво е глагол, просто и сложно изречение, единствено и множествено число, окончанията, правописа, видовете изречения, пренасянето на части от думи на нов ред и малко пунктуация. Само дето и до днес малко не знам как правилно да поставям запетайките. Какво е сказуемо и до днес не знам. Писмените работи по литература също ми бяха трудни, поне докато не попаднах после на добра учителка, която всичко обясняваше и при нея бавно взимахме материала, но поне всичко схващахме."

Подозирам неискреност и, да си кажа правичката, целево тролене на автора на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля, че гова е отговора - хора с увреждания и сексуални съвети и здраве - инвалидност и секс. Озвучен е на руски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Мих. Люз. написа:

Има голямо противоречие между литературното и езиково ниво на този дълъг текст, който, за моите добри практически познания, няма и една граматична грешка при това богато използване на пунктуация, а и стилово е много добре написан – и твърдението за дислексия на автора на текста, с големи затруднения по математика и български в основното и средно училище, след които не е продължил образованието си

Преценете сами само даже по долния кратък цитат, вижте поне запетайките колко правилно са използвани, без нито една недостигаща или излишна; нито пък грешка в изписването на "по-завъртени" думи – "пунктоация", например:

"И по други предмети имах проблеми, като българския например – така и не разбрах уроците по български. Важните неща ми беше трудно да запомня. Даже като малка не знаех какво е съществително, прилагателно, глагол, сега знам само последното. От българския научих единствено какво е глагол, просто и сложно изречение, единствено и множествено число, окончанията, правописа, видовете изречения, пренасянето на части от думи на нов ред и малко пунктуация. Само дето и до днес малко не знам как правилно да поставям запетайките. Какво е сказуемо и до днес не знам. Писмените работи по литература също ми бяха трудни, поне докато не попаднах после на добра учителка, която всичко обясняваше и при нея бавно взимахме материала, но поне всичко схващахме."

Подозирам неискреност и, да си кажа правичката, целево тролене на автора на темата.

Наистина ли няма граматични грешки? Ами аз уж мисля къде правилно се поставят запетайките, знам, че се поставят пред ЧЕ, но другаде не знам къде, текстът го писах една вечер, бях уморена и не знаех правилата за поставяне на запетайки. Обичам да пиша, но не мисля, че чак пиша добре.

Иначе, имам дисклкулия, не дислексия, но за нея по - рядко се пише, а и исках да насърча другите деца да не се отказват да учат, само защото е трудно. Аз имах "късмет" да съм с увреден слух, направо след осми клас кандидатствах в училището в София, защото в нормална гимназия нямаше да вляза, нямаше да издържа изпитите по математика. Ти не забеляза ли, че писах за дискалкулията основно?  Да, с българския имам проблеми, не знам какво е съществително, какво прилагателно, сказуемо, обстоятелствено пояснение и прочие. Запомних само лесните неща.Предвид как ги бяха написали учебниците по български, с всичките тия правила, схеми, всеки ден нов урок.............не знам какво очаквате.

преди 3 часа, Любен Пенов написа:

мисля, че гова е отговора - хора с увреждания и сексуални съвети и здраве - инвалидност и секс. Озвучен е на руски.

Гледала съм го и отговорът ми е - НЕ! Това е най - лесният начин да пипнеш полова болест, да не говорим, че не знаеш на какъв човек можеш да попаднеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Anne написа:

Гледала съм го и отговорът ми е - НЕ! Това е най - лесният начин да пипнеш полова болест, да не говорим, че не знаеш на какъв човек можеш да попаднеш.

С един чувал болести си, какво ти пречи още една?

Погледни и от страната на мъжа. Жена с един чувал болести, кой знае какво ще хване той от тебе?

Една здрава шушонка имаш и я вардиш. Ама тогава защо се оплакваш? Или продължавай да я вардиш или я прежалвай. :wub:

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, ДиоиД написа:

Мисля, че е Екстрапирамидна форма. Момчето вече трябва да е на тридесет години ... Прочие ...

Проблема при Анне е, че подхождайки към нея с необходимата сериозност и практични решения, то тя отговаря с все повече несериозност и това ме довежда до мисълта, че проблема не е и в главата, т.е. нейното поведение е изкуствено. Един вид "на хваща за слушатели" ....

Е, обърнах достатъчно внимание и това е решението за нея: Да си намери подходящия инвалид и си заживее живота...

А за социален асистент, хм .... мисля че от днес започва процедурата за такива на хора с увреждане над 90 % инвалидност... Питах я, на колко процента е, сега какво ... дали са подадени документите, дали са задвижени процедурите и т.н. ... не съм врачка ...

Минавал съм през процедури за ТЕЛК и знам, че са досадни, но определено комисиите си вършат работа и не навсякъде има корупция и спекулация ...

Спирам до тук, защото много добре съм запознат с различните видове инвалидност и т.н. Дори и с психологичните даже, т.е. патологичните състояния и т.н. ...

Основния проблем на един инвалид е да проумее, че е различен. Да заживее с въпросното свое различие и не афишира същото.

Разбирам ви с мен можете да общувате ако искате  готов съм за диалог аз съм запознат с най тежката й форма (смесена), за мен като инвалид Анне е по скоро с псическо заболяване а не толкова с физическо вие й казвате което и аз но това  аз съм го изстрадал а не само на теория ако ме чуе ще живее по добре

преди 4 часа, nikolela написа:

Една здрава шушонка имаш и я вардиш. Ама тогава защо се оплакваш? Или продължавай да я вардиш или я прежалвай. :wub:

Браво як отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, petie1 написа:

тежката й форма

Става въпрос за детето на едни познати, но това бе преди десетина години ...  Затова и не мога повече да коментирам ... и може би и то е във въпросната тежка форма ...  Проблема бе в психическото състояние на второто им дете (което бе нормално) ...

"Психологическа" помощ обаче не може да се дава на "анонимни хора" и "виртуално", и определено е твърде интимно и към въпросния проблем се подхожда индивидуално. Самия процес е продължителен и трае години. При инвалидите или хора с грижи към такива е още по-трудно. В случая с Анне, то въпросния неин проблем трябва да се разисква и с нейните родители и т.н., защото те са постоянно с нея. Определено цялото и семейство се нуждае от групово лечение. Гадно звучи това "групово лечение", но това е начина. Много е важно мнението на родителите й в случая, но да са техни, а не през нея.

Има и друго. Нейното "лечение" е трябвало да се почне още преди 20 години. Така, че възрастта и е още един фактор, който е допринесъл за влошаване на състоянието и. Вече е в зоната на Менопауза ...

Това тя не разбира. Тук може да получи само една морална подкрепа, но когато и се обърне внимание, то тя избълва ред други глупости и т.н. и де факто не се вслушва,  а само бълва и бълва и завърта своя казус във вид "параграф 22" ...

Нещо като заключение: Половия живот на даден индивид било то нормален или инвалид е твърде интимен въпрос и до известна степен не може да се разисква на дълго и широко в даден форум. Въпросния казус не е здравословен, до колкото е свързан с физиологическите особености на индивида. Ще ме прощава, но има физиологически състояния които въпросния полов живот е невъзможен.

Дадох пример със щастливи инвалиди. Момичето бе по рождение инвалид, а момчето в следствие на катастрофа и черепно-мозъчна травма. Те обаче не се запознаха през интернет, а в реалния живот.  

На Анне това и липсва - реално общуване с реални хора в нейното или подобно състояние. Тук тя бяга от действителността, а уви при това бягство не се търси решение, а само "слушатели" и прочие ... и очаква реални решения от тукашната "виртуалност". Не става така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука много обичате да се правите на познавачи.

И ако обичате, не ме изкарвайте стара!:angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, ДиоиД написа:

Дадох пример със щастливи инвалиди. Момичето бе по рождение инвалид, а момчето в следствие на катастрофа и черепно-мозъчна травма. Те обаче не се запознаха през интернет, а в реалния живот.  

Да така е и аз се запознах с първото Л в реалноста но това е друга история, за Анне предлагам дори и насила да я заключат в една стая с момчета с леката форма на ДЦП та да види че не е толкова страшно да е с други кат нея и естевено майка й кат учител да поработи с нея и някой добър психолог естевено и да разбере че не обществото трябва да реши този нейн казус а тя самата

преди 6 часа, Anne написа:

Ми по циганските обичаи си направо бабичка бре Анни, шегата настрани но аз те разбирам идеално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, petie1 написа:

насила да я заключат

Не, не, в някой случай.! Насила не става ... против съм!

По скоро трябва да беседва и с други инвалиди, да се запознае с и другите видове инвалидност.

По-важното е да разбере, че е различна, че не е като нормалните и да не се увлича в някакъв вид "индивидуална химера" .. Да проумее своето различие и заживее с него. Да го приеме. Да разбере, че светът е нещо към което не трябва да се стреми.  Да, гадно звучи ... гледаш нормалните как се радват и прочие, но трябва да разбере своето си щастие и да гради своите радости, а не да изтъква своите недостатъци спрямо някакво ниво. Да разбере, че нейната субективна норма е някъде другаде.

Всеки човек който живее е роден  не знайно защо, но това не пречи да изживее своя живот.

На нея и липсват елементарни неща да се чувства човек, но .... хм ... така е "програмирана от своите родители".

Тя, обаче, хм ... вижда и други неща и понеже бърка желанието с искането, та така се получава. Тя, има искане, а не желание. Тя, няма мечти, а има "матрици на подражание". Тя няма свой живот, а някакъв "измислен", изкуствен и т.н. живот, който защитава поради прочетеното (предразсъдъците).

В нейния случай интелекта пречи.

Ето това е, ако изобщо е реален случая ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Anne написа:

Е, ти пишеш във форума от 13 години. Научила си се да пишеш на 8 години. И веднага да си се хвърлила, не опитвай да се изкараш сега млада.

преди 8 минути, ДиоиД написа:

понеже бърка желанието с искането

Това и аз го бъркам. Каква е разликата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ДиоиД написа:

Не, не, в някой случай.! Насила не става ... против съм!

По скоро трябва да беседва и с други инвалиди, да се запознае с и другите видове инвалидност.

Извинете аз само така се иразих имах предвид точно това да си беседва и с други хора като нея и да види че не е чак толкова страшно макар че като вече казах тя сама се е ограничила а не толкова от заболяването й , пример един телевизор да не може да пусне......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

пример един телевизор да не може да пусне......

вижте какво пише над аватара й - Родена за принцеса

...

преди 17 минути, ДиоиД написа:

Ето това е, ако изобщо е реален случая ... ;) 

Реален е, не лъже за тези неща, знам и как изглежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

вижте какво пише над аватара й - Родена за принцеса

...

Вярно ли? Наистина ли се смята за принцеса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Години едно и също и тук и във фейса й пиша - но тя не възприема нищо за съжаление. Не иска.

преди 1 минута, petie1 написа:

Вярно ли? Наистина ли се смята за принцеса?

ами да, и техните се отнасят така към нея - водят я на екскурзии, угаждат й - тя си Е принцеса

На нея трябва да й слугуват.

И един ден мама и тате като си отидат ко прайм

:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, haidukpikaso написа:

Години едно и също и тук и във фейса й пиша - но тя не възприема нищо за съжаление. Не иска.

Кауза пердуга е нашата принцеска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се смята за принцеса, защо е слушала тъпотиите на хората. Тъпотията се побеждава когато не й се дава гък да каже. А тя е умна жена. Може би трябва да погледне навътре в себе си и да промени своята нагласа към себе си от минус към плюс. да погледне с положителни очи на живота. Животът не е розов, нито е чернобял. Ето една песен, която ще ѝ оправи настроението. Всичко зависи от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, haidukpikaso написа:

Родена за принцеса

Има един филм ... "Играта на Ендър" или прочие .... Да, и на мен ми се струва, че е "измисловено" , но нека приемем, че е действителност.

Хипотезата ме вълнува още преди много време ... т.е. преди този век, но все пак как точно да се отнася някой нормален към даден индивид, а?!

Аз, лично, се отнасям сякаш са реални и нормални, т.е. не се разграничавам, но те се себе си разграничават и в това е проблема.

И всичко това е заради техните "нормални" родители, които се срамят от това което са създали.

Другия вариант е, дете да се срами от родителя си. Но, и в двата случая има психо обремененост,  а за там си трябва специализирана помощ.

преди 11 минути, haidukpikaso написа:

И един ден мама и тате като си отидат ко прайм

Е ... нека довърша /// .... /// а като роди????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, haidukpikaso написа:

ами да, и техните се отнасят така към нея - водят я на екскурзии, угаждат й - тя си Е принцеса

Нейните бих ги посъветвал да я водят и на места с инвалиди та да си общува с тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Нейните бих ги посъветвал да я водят и на места с инвалиди та да си общува с тях

В случая ... къде са??? Не са в тоя форум ... хм ... може би ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но не във всеки инвалид има положителна нагласа. Но ако има малка група от инвалиди с положителна ннагласа ще е много добре за нея. вече тази дума инвалид е с отрицателно значение. може да се говори - човек с увреждание или човек със специфични възможности. на запад ги третират като трудно подвижни, хора със специални нужди, деца със специални образователни потребности. само в русия ги назовават инвалиди...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Любен Пенов написа:

Може би трябва да погледне навътре в себе си и да промени своята нагласа към себе си от минус към плюс. да погледне с положителни очи на живота.

Много е лесно да се каже това, но уви .... при тях (инвалидите) стоят по друг начин нещата ...

Явно нямате практика с такива ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...