Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте . 

Искам да попитам има система за домашно кино Bose  със  усилвател Пайнер 

Та към усилвателя  са вързани няколко неща(Плейстейшън конзола, един предавател за телевизия) и същевременно телевизор който донякъде и управлява усилвателя със система ARC като ..... не го управлява много добре , но колкото толкова :) . Моя проблем е че когато е малко повечко усилен , но  нещо от рода на леко над половината  и се чува шум ! Спираш музиката и пак се чува шум . От какво може да е това ? 

Благодаря предварително за отговора и хубава вечер 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте написал какъв е усилвателя и домашното кино, как са свързани, от кой вход, към кой изход и на кое? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам 

Усилвателя е Pioneer - VSX-422

BOSE ACOUSTIMASS 6 III HOME 

Всичко е което влиза във усилвателя е със HDMI  включително и телевизора със Арк системата 

от усилвателя към субуфера е малко филм :)   един кабел излиза със чинч мисля че се нарича и после има всяка колонка отделен кабел който от усилвателя влиза пак във субуфера и после от него всяка колонка си взема сигнала . кабела който е  от усилвателя към системата босе си е на самата система босе и преставлява 5 броя кабели за всяка колонка   плюс и минус и този чинч който си е за сигнала за субуфера 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах, вероятно проблема идва от устройството което се ползва като звукоизточник или записа, на празен ход, на вход който няма закачено нищо има ли го пак този шум при ресивъра? Принципно е нормално да има известен фонов шум при бюджетните ресивъри,  но не и прекален такъв разбира се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте 

Току що пробвах и наистина няма шум като няма източник . 

Значи шумът идва от в случая е Плейстейшън 4 вързан със ХДМИ кабел 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом кабелите са HDMI, няма как да се получи шум от самият кабел. Опитай се да разкачиш всички устройства закачени към ресийвъра.

И  ги закачай само по едно, и тествай дали проблема идва от някое от устройствата( PS, предавателя/тунера). Едва ли ще е това, но кой знае човек.

Отнoсно въпросната система BOSE ACOUSTIMASS 6 III HOME.  Тя си има собствено DSP, което управлява звука. Защото всички изходи за тонколони излизащи от ресийвъри минават през самият SUB (т.е. самата електроника управляваща звука)

След, което захранват тонколоните. Единственото и предимство на тази система е  DSP-то.

Но, иначе самата система  Bose, не струва високата цена, сравнена с истински  активен субуфер и hi-fi букшелф тонколони от начален клас.

Мисълта ми , че проблема с шума е възможно да идва и от нея. Ако е в гаранция направи рекламация, ако се окаже, че е там проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря , когато имам време ще пробвам. иначе за системата тя е стара и аз я купих със усилвателя на много добра цена употребявана 

та не е проблем и от нея да е , но едва ли е от нея . Иначе аз просто харесвам звука на Босе сравним с друго което съм чувал. 

А какво имате предвид под истински суб със букшелд колонки ? Посочете ми някой пример ако може бих се зарадвал да разгледам. току виж ми е дошло време за ново озвучаване :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например:

https://www.avitel-bg.com/dali-zensor-1-2-way-bookshelf

Или по големият  и брат:

https://www.avitel-bg.com/dali_zensor-3_black

Примери за субуфер:

https://www.avitel-bg.com/categories.php?cid=5

Разликата между твоите и горните озвучителна тела е огромна. Ако имаш възможност да ги чуеш на живо и прецениш. Като горепосочените могат да се използват и за слушане на музика освен за кино. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...