Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,имам проблем с телевизор Toshiba 22L1334G,вчера го изключих от контакта,днес го включвам и не тръгва,лампичката която свети зелено и червено не свети,отворих го но всичко изглежда нормално,ще ви бъда благодарен ако ми помогнете,качвам снимки на платките

20190828_205134.jpg

Ето и другата снимка

20190828_205140.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vestel, в сервиз за диагностика и ремонт, вероятен проблем със захранването. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Kolyo Kolev написа:

...

Едностранно фолирана платка. Пистите са отдолу и завършения вид на захранването предполага smd eлементи отзад/отдолу.

Вижда се микро-предпазител в кръгъл корпус на 3.15А. Веднага след синфазния дросел и двата Х-кондензатора в мрежовия филтър, а зад него стой варистор на 470V  вдясно до втория мрежов филтров кондер  Минимални съмнения за дефектен диод 1NXXXX в греца.  Общо взето поредното полумостово обратноходово импулсно захранване  и то е толкова Toshiba, колкото аз съм царя на скорпионите. Клепано е на ръка от колофонови каторжници и очевадните китайски икономии, като най-яката е спестения втори кондер от високоволтовата верига в вторичната част на транса, а диодите Шотки - най-добре да се намери някой закрилник на Вселената и кастрира подобни инженери.

Имаш жокерите и от тук нататък си ти. Ако не схващаш, вектора е подаден - в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,върнах се от отпуска и мисля да захващам телевизора,до Profruit,тези ли са 3.15А предпазител и х-кондензаторите,а 470V-вия варистор не го видях и диода също,ще ти бъда благодарен ако ги оградиш

20190901_150841.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи в сервиз и не се занимавай с това, което не разбираш. Най-много да  направиш допълнителни дефекти или въобще да отиде за гюма. Като те гледам нито знаеш откъде върви тока, нито имаш нещо за измерване. Тия сините за какво са оградени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Филипов написа:

Носи в сервиз и не се занимавай с това, което не разбираш. Най-много да  направиш допълнителни дефекти или въобще да отиде за гюма. Като те гледам нито знаеш откъде върви тока, нито имаш нещо за измерване. Тия сините за какво са оградени?

Филипов,извинявай,братле,но гледам да избегна сервиза,мой приятел ме посъветва да питам тук,защото е носил неговия и все в сервизите стои,ако ми се обясни кое е имал предвид колегата по горе ще имам минималната възможност да не отивам до сервиз,сините са заградени защото в гоогъл ми дава че х-кондензатори са сини,а 470 волтовия варистор и диода не ги видях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/Off

Абе ти така и болниците ли избягваш? Що да ходиш при лекари, които са учили това цял живот? Опъвай масата и се почвай на домашно с ножа и сатъра. А, може да викаш на помощ и приятелят ти селски касапин, който е професионалист  в държането на тези инструменти. Тъй де, и при прасето, и при хората има същите дробове, сърце, стомах, черва и т.н. органи. 

Въобще имаш ли някакъв мултицет нещо да измериш? Бе пробвай при някоя врачка по кабеларките на импулсен телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи като не искаш да помагаш,що се правиш на палячо,аз като разбирам от коли,съм регистриран в разни форуми и гледам да помогна,и все се намира един такъв бастун като теб да се прави на по разбирач,но не помага с нищо,евала на Profruit,че се опита да помогне,и му блягодаря,а ти се скрий в мишата си дупка от където си изпълзял

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво разбираш? Ако си ми в сервиза да ти го оправя. Нямаш уред, нямаш поялник, нямаш нищо. Някои дефекти по ламарината може и да се оправят с чук. Ама по ток и електроника не става.

Народът е казал - като имаш кило брашно го даваш на майстор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам мултицет,имам и поялник!За колите в повечето случаи хората питат за проблем по двигателя,не твърдя че съм чак голям разбирач,но знам доста,и поне им давам насока къде може да е проблема и ако е възможно да си го оправят,има и хора които са успявали,а и то не знам дали има човек който да не може едно масло да смени да речем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като имаш уред (трябваше с това да започнеш) мери за късо на вторичните електролити. И преди да сменяш каквото и да е измери напрежението върху мрежовия електролит. Внимавай да не хванеш главния герой (може а има и остатъчен заряд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показват стойности,648 или нещо подобно,моя мултицет няма за пищене,а и не знам дали има значение,при мерене с фазомер отива ток до големия траф

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.09.2019 г. в 15:14, Kolyo Kolev написа:

...

Това е класическа схема на импулсно захранване. Ползвай я като ориентир, защото захранването на телевизора е изградено на същия принцип и разликите се размиват.

импулсно

Високоволтова част: мрежов филтър, изправител, ШИМ, силов транзистор, снабер,  първична намотка.
Нисковолтова: Вторична намотка, Шотки, снабер, филтър, стабилизатор с делител, оптрон, паразитен товар.

тошиба

F - предпазител на 3.15А. Запоздрян.
Fx - спестен предпазител заменен от мостче.
V471 - прилича на варистор на 470V. Изгорял ли е предпазителя значи и варистора е паднал. Te работят в тандем.
D - четири силови диода от рода на 1000V/5A. Под съмнение всеки един.
Y - Y кондензатори. Безидейни в случая, защото не се ползва три-проводна линия ( фаза-нула-утечка). Важно е на тях да пише Y1 или Y2.
X - X кондензатори. Филтри. Визуален оглед не е достатъчен. Важно е на тях да пише X1 или X2.
S+M - ШИМ + вграден мосфет. Мозъкът на импулсното захранване.
Sh - диоди Шотки. Предположение за 5А -100V. Бюджетни.
Cx - спестен кондензатор в ниската част на тази линия. По-добре да се добави.
L - филтров дросел. Черното петно под него напряга. Боя ли е или нагар? Последното говори за силни пулсации.

От намека да се покаже обратната страна няма реакция. От  качеството на снимката се желае повече, защото надписите са размити и се получава врачуване.
Ако има късо на изхода на захранването логично сработва защитата от късо съединение. В нисковолтовата част се предполага минимум три различни напрежения, а горе в десния ъгъл е подсветката. Друг нюанс е, че импулсното захранване без минимално натоварване е непредсказуемо. Някои цъкат, други пулсират. Входните високоволтови електролитни кондензатори също заподозряни. Освен Оммер без ESR тестер - вяла проверка. Нека проверките минават през последователно свързана лампа на 220V, което е примитивизъм, но с една идея по-безопасно при ремонта. И манипулациите са оправдани, ако намотките на трафа са здрави. Залагам на задействал предпазител и пробит варистор. В повечето случаи те спасяват електрониката след тях и се минава тънко.

успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря,Profruit днес ще взема от работа по добър мултицет и като има резултат ще драсна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъвто и да е е достатъчен за написаното в предния ми пост. Всичко това е за "минута е много".  И всякакво философстване и теоретизиране е излишно. Прочитането му губи много повече време.

Просто максимума в нивото на питащия е да си провери защо не му светят стоповете в колата. И това, което написах може да провери с това ниво. Накрая пак ще дойде до майстор и сервиз, но като иска да ровичка това, което не разбира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.09.2019 г. в 23:43, Profruit написа:

Здравейте,днес замерих с по добър мултицет,който има ESR,на Y кондензаторите пише Y2,и при замерване нищо не отчита и не пищи на нито един от тях,на Х кондензаторите пише Х2 и пещят всички,варистора не пищеше и не показваше нищо,силовите диоди не пищят,показват стойност 630-650,ШИМ-а си пищи,диодите шотки-3 пищят и показват стоност 001,единия само изписква леко и показва стойност 1070,филтровия дросел пищи и стойноста му е 001,боя е под него не нагар,двата електролитни кооооондензатора същоизпискват леко и стойноста им е 627,минах през сервиз да я погледнат но ми казаха че чак другата седмица може да я видят,посъветваха ме да сменя предпазителя и щял да тръгне,смених го и варистора също,но не тръгва,извинявам се за снимките но използвах програма за намаляне на МВ,защото сайта не ми дава над 3 МВ снимки да кача,за обратната страна не съм разбрал,но ако Profruit желае може да я снимам,общо взето това свърших днес😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...