Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

CaptainJord

Как да забраня на скрити номера да ми звънят - Nokia Asha 301

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви попитам как мога да забраня частните номера да звънят към мен, направо да им затваря автоматично ? Някакви си лапета се правят на интересни и звънят на доста хора слушам и ми писна от такива. За това, ако някой знае как става, нека ми каже.. GSM-А ми е с копчета, а не е такъв с touchscreen (андроид или нещо друго) и не знам по какъв начин става, иначе ще изтегля някакво приложение и ще забраня частните номера, има такива.. Трябва да има по някакъв начин..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, CaptainJord написа:

Здравейте, искам да ви попитам как мога да забраня частните номера да звънят към мен, направо да им затваря автоматично ? Някакви си лапета се правят на интересни и звънят на доста хора слушам и ми писна от такива. За това, ако някой знае как става, нека ми каже.. GSM-А ми е с копчета, а не е такъв с touchscreen (андроид или нещо друго) и не знам по какъв начин става, иначе ще изтегля някакво приложение и ще забраня частните номера, има такива.. Трябва да има по някакъв начин..

Няма такава възможност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има подобна възможност. С любимия си аудио редактор си създавате празна мелодия (тишина). Качвате я в телефона си и я задавате като звук за звънене по подразбиране. След което задавате като индивидуална мелодия за звънене на всеки от контактите си някакъв друг аудио файл. Като позвъни човек, чийто номер имате записан в контактите си, ще се чува неговата мелодия. Ако звънне непознат номер - ще се използва мелодията по подразбиране, така че телефонът няма да издава никакъв звук. Няма да затваря автоматично, но човекът отсреща ще слуша сигнал "свободно", докато му омръзне и затвори. Което за него би било още по-дразнещо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Win_user написа:

Има подобна възможност. С любимия си аудио редактор си създавате празна мелодия (тишина). Качвате я в телефона си и я задавате като звук за звънене по подразбиране. След което задавате като индивидуална мелодия за звънене на всеки от контактите си някакъв друг аудио файл. Като позвъни човек, чийто номер имате записан в контактите си, ще се чува неговата мелодия. Ако звънне непознат номер - ще се използва мелодията по подразбиране, така че телефонът няма да издава никакъв звук. Няма да затваря автоматично, но човекът отсреща ще слуша сигнал "свободно", докато му омръзне и затвори. Което за него би било още по-дразнещо :)

И пак е нож с 2 остриета, защото може да му звъни непознат или незапсан в указателя номер, който е важен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А той може да си сменя мелодията за звънене по подразбиране сутрин и вечер. 4-5 клавиша е, не отнема много време. Така че примерно от 9 сутринта до 5 след обяд да чува всички позвънявания. А извън този период - само на тези от списъка си с контакти. През нощта няма начин да ти звънят от непознат номер за нещо важно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Win_user написа:

А той може да си сменя мелодията за звънене по подразбиране сутрин и вечер. 4-5 клавиша е, не отнема много време. Така че примерно от 9 сутринта до 5 след обяд да чува всички позвънявания. А извън този период - само на тези от списъка си с контакти. През нощта няма начин да ти звънят от непознат номер за нещо важно.

Може да направи само едно нещо.. Прави пренасочване на обаждания към несъществуващ номер и после вече набира тези, за които знае че ги познава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко това са неудобни workarounds, които не са това, което иска човекът.

Краткият отговор е, не може. Да си вземе смартфон. Макар че и там може да има подводни камъни в зависимост какъв точно модел и OS си вземе, в комбинация с каква програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване