Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Взех си Хромкаст за пренасяне на сигнала от екрана на смартфон към телевизор. Получи се много бързо и лесно с настройките при единия ми телевизор, но за съжаление се оказа, че с HDMI входът на другия ми телевизор има някакъв проблем и въобще не разпознава хромкаста. Никога не бях използвал този вход преди и не знам дали въобще някога е работел нормално. Хромкастът вече е настроен, така че единствено трябва да намеря начин да го свържа към този телевизор. Дали е възможно да се използва някакъв преходник, с който да ползвам работещите входове SCART и VGA ? Т.е., преходник с женски HDMI и мъжки SCART или VGA, които да се включат в телевизора ? Досега намирам единствено преходници от SCART/VGA към HDMI. И двата телевизора са LG и поддържат 1080p. Единият е M2362D, а другият (с проблемното HDMI) е 29MN33

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, нушо написа:

https://m.bazar.bg/obiava-13694817/kabel-hdmi-vga може да пробаш с такъв кабел.

За никакъв чеп не става тоя кабел. Ако толкова държи да вързва хромкаста към проблемния телевизор ще трябва да го закара да му ремонтират hdmi входа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, greengrass написа:

... а другият (с проблемното HDMI) е 29MN33

HDMI не му е проблемно.За да може този телевизор да работи с Хромкаст,трябва да бъде смарт,с операционна система.Да бъде включен с интернет,в една и съща мрежа,както останалите устройства.Той е стар модел и няма тези възможности.В този случай,не може да искаш от него повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Димитър 59 написа:

HDMI не му е проблемно.За да може този телевизор да работи с Хромкаст,трябва да бъде смарт,с операционна система.Да бъде включен с интернет,в една и съща мрежа,както останалите устройства.Той е стар модел и няма тези възможности.В този случай,не може да искаш от него повече.

И двата ми телевизора не са смарт, а този на който му тръгна хромкаст  е с 4-5 години по-стар. От флашка възпроизвежда само някои аудио файлове и снимки без никакво видео, смятай колко е далеч от смарт. Точно това му е хубавото на хрома, че може да се подкара и на такива телевизори. Дори лайв стриймове на телевизия от телефона ми на LG-то вървят съвсем гладко и чисто. Другото ми LG възпроизвежда от usb всякакъв видео формат, субтитри и т.н., .но това пусто hdmi...вече го пробвах и с друго устройство за да съм сигурен - наистина не работи.

преди 8 часа, нушо написа:

https://m.bazar.bg/obiava-13694817/kabel-hdmi-vga може да пробаш с такъв кабел.

Ами може и да пробвам, в крайна сметка поне ще знам дали става или не - поне е вариант. Благодаря!

преди 7 часа, ined написа:

За никакъв чеп не става тоя кабел. Ако толкова държи да вързва хромкаста към проблемния телевизор ще трябва да го закара да му ремонтират hdmi входа.

Това няма ли да наложи смяна на цялата платка и някаква сума почти равносилна на нов телевизор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.08.2019 г. в 0:18, greengrass написа:

Хромкастът вече е настроен, така че ...

Настроен,но към този телевизор,който е с резолюция FUL HD.А ,,,проблемният" ти има 1366/768!Така че трябва от настройките да му зададеш съответната резолюция,за да се покаже на екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...