Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте хорица, искам да попитам относно ъпгрейд, тъй като разполагам със следните неща:

Mobo: ASROCK H97M pro4
CPU: i3-4170
GPU: AORUS GeForce® GTX 1060 Xtreme Edition 6G
Monitor: ASUS ROG SWIFT PG248Q Esports
Ram: 2x4- 8gb- Adata Gaming Series
HDD: Toshiba 1TB 7200rpm

Бюджета не е от значение
Ясно ми е че ще трябва SSD и повечко рам, след като се има предвид че е ДД3(злетаче), но за процесора не съм мн сигурен.
Ta, към въпроса> Кой процесор ще е най-добър за видеокартата ? (Ще се използва за тежки игри  и програми)
Или пък, да оставя дд3-ката и да премина към чисто ново мобо с процесор и рам... давайте акъл! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За по-тежки игри и работа единствената ти опция е I7 4/8 или еквивалентен Xeon, втора употреба се намират за около 250 лева, скоро имаше подобна тема във форума. Списък с поддържани процесори:

https://www.asrock.com/mb/Intel/H97M Pro4/#CPU

RAM памет още 1-2 плочки по 4 GB ще са ти достатъчни за игри, вече за работа зависи какво ще правиш. Нова конфигурация с Ryzen 6/12 и 16 GB RAM + дъното отива 600+ лева.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, The Conqueror написа:

Здравейте хорица, искам да попитам относно ъпгрейд, тъй като разполагам със следните неща:

Mobo: ASROCK H97M pro4
CPU: i3-4170
GPU: AORUS GeForce® GTX 1060 Xtreme Edition 6G
Monitor: ASUS ROG SWIFT PG248Q Esports
Ram: 2x4- 8gb- Adata Gaming Series
HDD: Toshiba 1TB 7200rpm

Бюджета не е от значение
Ясно ми е че ще трябва SSD и повечко рам, след като се има предвид че е ДД3(злетаче), но за процесора не съм мн сигурен.
Ta, към въпроса> Кой процесор ще е най-добър за видеокартата ? (Ще се използва за тежки игри  и програми)
Или пък, да оставя дд3-ката и да премина към чисто ново мобо с процесор и рам... давайте акъл! :)

Направо получих световъртеж от вида на написаното. А щом бюджетът не е от значение директно сменяй платформата. Макар че за този монитор(1080p/180Hz) не е необходима най-бързата карта. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.08.2019 г. в 21:43, Raze написа:

За по-тежки игри и работа единствената ти опция е I7 4/8 или еквивалентен Xeon, втора употреба се намират за около 250 лева, скоро имаше подобна тема във форума. Списък с поддържани процесори:

https://www.asrock.com/mb/Intel/H97M Pro4/#CPU

RAM памет още 1-2 плочки по 4 GB ще са ти достатъчни за игри, вече за работа зависи какво ще правиш. Нова конфигурация с Ryzen 6/12 и 16 GB RAM + дъното отива 600+ лева.

Като например Xeon 1220v3-1230v3 ?? мернах и други I7-чки с HT от 4-то поколение, но гледам са доста скъпички... за тях мога спокойно да си взема нов Ryzen както спомена отгоре.
Значи под програми имах предвид музикални едитори, графични като: Photoshop, Adobe Ae, Autocad, Adobe Cool Edit Pro  и т.н

Тъй като ще си цъкам игрите на 1080p(на High настройки) за нова платформа може би:
R5 3600x с водно охлаждане CM master liquid lite 240, ASRock Fatal1ty X370 Gaming X, ДДР4 Corsair Vengeance LPX 2х8Г, м.2 250гб ссд samsung 970 evo plus...  как ви се струва? Т'ва са  1334лв. Или да пробвам с интел?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-хубавото е новото, вече според бюджета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Evgeni Lyubenov
      Лаптоп ASUS TUF Gaming - имат самопочистваща система, тя доколко е добра срещу прах и други обичайни замърсители от въздуха?
      Също ме интересува дали дребни боклуци преминават през клавиатурата, както е при обикновените лаптопи?
      Шумът на охлаждащата система често ли се чува или само при върхови натоварвания?
      Примерен модел
      Търся мнение от техник или потребител, а не проформа
    • от dakata00ss
      Здравейте! Имам следния проблем: значителен fps drop по време на игри. Настолния компютър, който имам, е сглобен от мен и всяка част е чисто нова. Видеокартата е достатъчно добра дори за игрите, които вървят на 200+ fps(по-тежки на 100+ fps), но пак има fps drop. Опитах ръчно да променя оборотите на вентилаторите на видеокартата(сложих ги и на 100% даже), но за момент вентилаторите спрат(fps drop) и пак почнат да въртят. Носих го 2 пъти на сервиз и никаква промяна, може би по-малко загрява, но пак има fps drop. Има само 1 допълнителен вентилатор за кутията, ще сложа още, но не мисля, че и 6 да са температурата ще падне много, а и ако е от видеокартата едва ли ще се оправи. Може да греша, ако имате опит и идеи ще съм благодарен. Пишете също и да дам допълнителна информация - за видеокарта, процесор и т.н., ако е необходимо. Също така, ако може да ми препоръчате добри сервизи в София, Благоевград и Кюстендил!
    • от dakata00ss
      Здравейте! Имам следния проблем: значителен fps drop по време на игри. Настолния компютър, който имам, е сглобен от мен и всяка част е чисто нова. Видеокартата е достатъчно добра дори за игрите, които вървят на 200+ fps(по-тежки на 100+ fps), но пак има fps drop. Опитах ръчно да променя оборотите на вентилаторите на видеокартата(сложих ги и на 100% даже), но за момент вентилаторите спрат(fps drop) и пак почнат да въртят. Носих го 2 пъти на сервиз и никаква промяна, може би по-малко загрява, но пак има fps drop. Има само 1 допълнителен вентилатор за кутията, ще сложа още, но не мисля, че и 6 да са температурата ще падне много, а и ако е от видеокартата едва ли ще се оправи. Може да греша, ако имате опит и идеи ще съм благодарен. Пишете също и да дам допълнителна информация - за видеокарта, процесор и т.н., ако е необходимо. Също така, ако може да ми препоръчате добри сервизи в София, Благоевград и Кюстендил!

• от Vasil Donchev
      Здравейте днес при слагането на новите ми части забелязах че видео картата ми не позволява да се изтегли драйвера.. Уиндолса ми е намира като gtx1060 но при тегленето на драйвера от сайта на nvidia дава грешка също пробвах и с driver max и със druver boost и пак не може да се изтегли драйвера.. Попронцип съм мушнал видео картата ми към монитора и показва картина но не съм изтеглил драйвера.. Понеже съм със амд процесор който няма видео карта пак имам картина като видя настройките ми показва споделена памет 4 гб и също така изписва nvidia моля за помощ
    • от bacillus
      Здравейте,
      Възнамерявам да  купувам PC, на което предимно игри ще се играят - Path of exile, CS GO, DOTA, World of Tanks, някоя сингъл игра от рода на Метро мога да пробвам. Бюджет около 1500 лв +- 100 лв /без монитор/, като искам частите да бъдат  закупени от един магазин, който да ги сглоби. Частите, на които съм се спрял са:
      дъно ASROCK B450M PRO4-F AM4 Тук има ли смисъл да се взима охладител, който да вкара допълнителна тишина и охлаждане или да си карам със стоковият? Нещо подобно ARCTIC FREEZER 34 ESPORTS  в бг магазните е към 65 лева
      процесор  AMD Ryzen 5 6C/12T 3600 4.2GHz
      карта GTX1660 SUPER
      кутия  Идея нямам, ако взема тази трябва ли отзад една перка да се сложи, защото  има 2 отпред?   https://www.fractal-design.com/products/cases/focus/focus-g/black/
      http://deepcool.com/product/case/2014-04/9_824.shtml тази пък има само една, която е отзад 
      захранване Super Flower 500W 80 Plus Bronze King ECO мисля, че е  предостатъчно и добро за цената си
      памет 2x8gb 3000 или 3200 mhz, според наличностите. 
      ссд  1 ссд за Windows и програмите 250гб
      хард 1ТБ

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване