Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Google sites или WordPress.com - кое е по добре откъм СЕО, функционалност, бързина и т.н. Уточнява че става въпрос за WordPress-a в .com, с безплатен хостинг, а не CMS-a в .org. Идеята е за малък, безплатен, фирмен сайт направен със споменатите билдъри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се прави фирмен сайт си вземете платен хостинг и домейн. Цената е около 50 лева на година и за двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Ако ще се прави фирмен сайт си вземете платен хостинг и домейн. Цената е около 50 лева на година и за двете.

Не, не е. Искат ми 1000лв за изработка и 120лв за хостинг. Не казвам, че е скъпо но фирмата засега още няма приходи. Под фирмен сайт не разбирай някакъв мащабен бизнес, а по-скоро работа на свободна практика - фрийланс. Но темата не е платен или безплатен сайт, а Гугъл или Уордпрес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, The_Nomad написа:

фрийланс

Така като за българин можеш ли да го обясниш? Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, The_Nomad написа:

Не, не е. Искат ми 1000лв за изработка и 120лв за хостинг. Не казвам, че е скъпо но фирмата засега още няма приходи. Под фирмен сайт не разбирай някакъв мащабен бизнес, а по-скоро работа на свободна практика - фрийланс. Но темата не е платен или безплатен сайт, а Гугъл или Уордпрес

Има различни видове хостинг пакети. Зависи вече от самия сайт. Но пак ще ви посъветвам. Вземете си платен хостинг. При безплатния не може да се разчита на нищо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, The_Nomad написа:

Те хубаво ти искат, ама ти ако искаш сам да си го направиш защо не пробваш тук: https://www.hostinger.com/

Имат си "билдер" и т.н. И цената, дори и за Premium хостинг пак не е 120 лв на година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора, ясно ми е, че един професионален сайт е пъти по добре от безплатен направен от мен, няма смисъл да ми наливате акъл. Засега искам да експериментирам сам с безплатен да видя резултата. Може и като хоби да се приеме - ей така да видя докъде мога да стигна сам. По-натам ще отида при наистина добър професионалист да ми направи оптимизиран сайт. Ще помоля да пишете по темата - Гугъл или Уордпрес.

преди 29 минути, plamen_petrov_80 написа:

Така като за българин можеш ли да го обясниш? Благодаря!

Обяснил съм го - работа на свободна практика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@The_Nomad ма защо им обясняваш на тия ожаднели за пари триглави змейове? Не виждаш ли, че тук се пробутват оферти да търсят клиенти.

Най-читавият блог се прави тук, като например този детски бизнес сайт. Лично съм развил подобен, стократно по-напреднал и изискан дизайн, при това препълнен с материал като цистерна на влак, но съдържа и някои неуточнени авторски материали и връзка с нелегални материали, затова не споделям. :) Ти ако не направиш там нещо, на този уникален контролен панел с безброй удобства и екстри, значи не ставаш за нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам някой да си пробутва услугите. Съвсем резонно е да се видят такива отговори при цените, които могат да се намерят. Пък и ставаше основно дума за хостинга, а не за професионално изработване на сайт или не.

Доскоро една бг фирма имаше хостинг за 3 лв на месец, к'во й плащаш, хем позволяват да хостнеш няколко отделни сайта на един план. Сега качиха цените малко де.

Щом ще си фрееланс, пак става дума за по-професионална насоченост на (бъдещи) услуги. 3лв на месец ли те бутат..

Както и да е, google sites е доста негъвкава платформа, там построяваш сайт с няколко лимитирани инструмента и леаута. Wordpress... еми wordpress сайт, и евентуално ако си намериш някаква тема. Аз лично ненавиждам wordpress като платформа, чисто технически по много причини. Тъй че от трън та на глог според мен. Но ако търсиш повече гъвкавост и възможности, все пак може би wordpress. Отделно от това google sites ми бяха премахнали един сайт при тях, което дори не ме предупредиха, преди няколко месеца. Повече с тях не се занимавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи пак казвам, ако ще плащам за сайт ще е за нещо професионално с добра СЕО оптимизация, където цените са 1000-2000лв за изработка и 100на лв за хостинг и домейн. 3лв няма да ме бутнат, но не виждам смисъл да плащам, каквото и да е за евтини и скапани услуги. По-добре сам на безплатен сайт, още повече че видях един безплатен wordpress.com да излиза в топ 20 по търсене в моята област. Та да се повторя - интересува ме, кой от двата сайта по темата е по-оптимизиран откъм СЕО?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СЕО е глупост целяща да стриже глупаците. Паяците са достатъчно интелигентни и индексират перфектно съдържанието (стига да има такова) независимо от платформата.

Изборът между различните CMS-и се свежда до функционалност и сигурност (защото все пак ползваш готова система). 

Хостинг услугите от своя страна се избират на базата на хардуерните и софтуерните изисквания на платформата. Да ползваш споделен хостинг към днешна дата е несериозно (независимо дали си платил за него или ползваш безплатен такъв). Предпочитаното решение е VPS. Ако нещата стана сериозни и/или се работи с чувствителни данни - localhost.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SEO, ако се дадат пари и се направи от наистина можещи хора (далеч не са толкова много), може обективно и доказуемо да донесе резултати. Но в смисъла, в който явно пита автора, наистина е почти все едно.

Колкото до споделения хостинг, учудващо е когато видя хора толкова категорично да отричат нещо, след като то все още има огромна популярност и е изгодно. За сравнително малки сайтове, често статични, в които "динамичната" част служи по-скоро за по-удобно и гъвкаво сглобяване на леаута отзад, споделения хостинг си е перфектно решение. VPS все още е сравнително по-скъпо решение, независимо че има разни места, където е доста по-евтино от други, а и за обслужване си иска малко повече знания, защото хем да имам VPS, хем някакви други хора да ми го менажират изцяло... за мен лично е леко безсмислено. За всяка цена и услуга си има пътници.

Наскоро тая мантра с shared hosting-а я слушах от един хостинг-провайдер, който качи цените покрай cPanel идиотизмите с новите си цени, и как VPS бил бъдещето и как споделения хостинг умирал. На мен ми е все едно какво ще е, ако цената на VPS стане 4 лв на месец (примерно). Подобно на SSD vs. HDD - за буутващо хората си купуват вече масово SSD, но за сторидж още сме леко далече - на цената на 2TB SSD ще си купя 10TB HDD. Ясна е аналогията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За СЕО не ми се спори, давайте си парите където искате, ваша си работа. 

Но за едно си прав - за да направиш и поддържаш сайт се иска определно ниво на ИТ грамотност. Повечето мазачи я нямат. Това е и причината готовите CMS да са толкова популярни, затова и все още рибетата масово рипат на споделен хостинг. 

А за цените - vps има и за около $1-2 на месец. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готовите ЦМС са популярни по една единствена причина - бързо и сравнително лесно се "подготвят" дори от обикновени хора, и най-важното - без пари. ;) . Както при всичко, и в тази сфера има и некадърници, измамници и всякаква измет, много ясно. Но да се генерализира, че едва ли не по-добре сам всичко, пред това да дадеш една нормална сума пари за нещо професионално, щото видиш ли е пълно с некадърници...
За VPS, сигурно има и без пари някъде..., много работи има за без пари, където си "плащаш" по някакъв друг начин, иначе всички щяха да гепат келепира и мазните обирджии-хостинг компании да умрат до една.

Но не това беше темата. По която мисля, че вече получи отговор. Аз лично бих направил сайтове и на двете места, защото всяка система си има предимствата. Гоогле-ситес си е на гоогле, и най-вероятно леко си я фаворизира при търсене (аз бих) и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти чак сега ли стигаш до прозрението, че е по-добре всичко да се направи за конкретното изискване вместо да се ползва готова CMS?

Просто масите се насочват към web защото там не се искат почти никакви знания (спред тях). Не случайно, сред програмистите лафът "web програмист" се ползва като обида. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Насочват се И заради голямото търсене. Което се вижда вкл. по парите, които поне доскоро се взимаха и за по-масовите неща. Сред нормалните програмисти "web програмист" не е нищо по-обидно от какъвто и да е програмист, защото и там не е кой знае колко по-лесно ако нагазиш по-надълбоко. Минал съм и през "двете". Този лаф е по-скоро сред по-надутите (не-уеб) програмисти, сред които също има много талаш. Един нормален човек/програмист не работи с предразсъдъци и с обидни кавлификации. Ама то е въпрос и на манталитет и възпитание, вкл. мисловно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре поне, че не отичаш факта, че "web програмист" се ползва като обида. Са остава да осъзнаеш и, че ”по-надутите" са тия с опитът.

Return, return дет се вика...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-надути го казах в изцяло негативната му конотация, какво да осъзнавам...

А ти може да осъзнаеш, че опит съществува навсякъде, във всякакви направления на програмирането, живота и т.н. Някои идиоти може да мислят обидно и за DBA-тата, или за "простите" графични дизайнери... това нищо не означава, защото и там, както навсякъде има талаш. Повтарям - спри (не само ти) да мислиш ограничено, и разбери, че тия "надутите" са си просто ... надути. Да се генерализира е лошо качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надут е определение на комплексирано човече за човек с опит и самочувствие. 

Графичните дизайнери може да са специалисти в своята си област, но не са програмисти (разбира се, сред мазачите дизайнер и front-end са синоними). А що се отнася до генерализирането - не може да се наречеш програмист след като не можеш да ползваш дебъгер например.

Критерия е прост - мазачите жулят php на споделен хост и дебъгват с траситане (страшна драма става с тия изключени нотификации за грешки в новите версии на php). За мазача колация е синоним на кодова таблица и т.н. Та точно тия мазачи много си падат по CMS -ите (по възможност, инсталацията да се предлага от хостинг компанията - щото им е трудно и това да направят).

Та дай и аз да те посъветвам - като видиш някой да плюе по "web програмист" затрай си, за да не ставаш за смях. Същото важи и за споделените хостове. Ако поддържаш сайт за лютеница - ок, ама иначе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навсякъде има дебъгери. Дори вече в JS. Уеб програмист аз разбирам такъв, който пише поне И бекенда, където програмирането си е "истинско" (ако можем да ги градираме като нива на истинското, както явно правят "надутите").
Дали някой може да ползва дебъгер или не, това е съвсем отделен въпрос :) .

Отново за генерализирането - дебъгване с трасиране си има своите употреби. Както и споделените хостове, които толкова десетилетия си работят в огромното си мнозинство нормално и според очакванията. Мазачи има навсякъде! В моето ежедневие виждам еднакво като брой (и досада) мазани сайтове както и мазани десктоп програми (за андроид да не говорим). Отчайващите бъгове и абсурди при "нормалните" програми са безброй.

За съвета ти, не мисля да го последвам, вече се аргументирах защо. Талаш има навсякъде, останалото са спекулации, стари легенди и митове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да се изкажа, WordPress e доста по-добре изглеждащ, ако знаеш как да си го направиш. Има доста безплатни и не лоши теми, които биха ти свършили прекрасна работа :). Относно SEO-то , Yoast SEO би ти свършило също не лоша работа (но тук условието е същото, ако знаеш как да го ползваш) Успех с начинанието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Android Test2me написа:

И аз да се изкажа, WordPress e доста по-добре изглеждащ, ако знаеш как да си го направиш. Има доста безплатни и не лоши теми, които биха ти свършили прекрасна работа :). Относно SEO-то , Yoast SEO би ти свършило също не лоша работа (но тук условието е същото, ако знаеш как да го ползваш) Успех с начинанието!

Да обаче става въпрос за WordPress.com а не CMS в .org

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в зависимост от кой сайт имате нужда. ако правите реклама само на instagram, лесно можете да направите безплатен уебсайт в weblum или tilde и да го използвате. това е достатъчно Плюс това, безплатните създатели на уебсайтове са лесни за използване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.08.2019 г. в 21:30, The_Nomad написа:

Е ти/вие в ръкавици ли сте та не можете да си инсталирате един wordpress и да си го нагласите та търсите услуги от подобен тип?
Ако толкова не можете пишете на лично, ще ви го направя буквално за минути и няма да ви струва нищо повече от една бира например, обаче трябва да си вземете хостинг и домейн.
Ако пък искате мога и да ви науча как става, не е никак трудно, още повече че повечето контролни панели на платенити хостинги имат вграден автоматичен инсталатор който пък предлага и wordpress който се инсталира точно с два клика. :)
Да не го приемат модераторите за реклама - Този аз съм го правил, даже все ое не е напълно довършен щото все нямам време http://mikufans.fr

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...