Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

zero infinity

Разтегляне на аудио с ускоряване на звука (видео файл)

Препоръчан отговор

Екшън камерата ме предаде в няколко видеа и сега имам файлове, записани във fast forward формат. Т.е. записът на картината е с около двойна скорост, а аудиото си е нормално (или само по-малко бързо). Последното е малко трудно да се потвърди абсолютно точно, защото картината е изключително бърза и създава излюзия и при аудиото.

Мога да забавя видеото до нормално възпроизвеждане, но за това трябва да разтегля видеото във времето, от около 1:30 минути до 3:51. Мога да разтегля и аудиото, за да отговори на картината, но с това то става изключително бавно и дразнещо.

Adobe Premiere Pro и Adobe Audition имат time/pitch корекции със софтуерно запазване на темпото, но за съжаление не мога да постигна задоволителни резултати при аудиото, независимо през какви настройки преминавам и в двете програми. Преминах и през YouTube и доста форуми, но не мога да открия решението за моя случай, явно случаят, а и потребностите от такова, са доста рядки.

Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Ако да, с какъв софтуер е бил коригиран? Целта ми е да забавя видеото до целевото си нормално възпроизвеждане при снимане и при разтеглянето му, да разтегля и аудиото, но да запазя някакъв нормален ритъм. Отделно се чудя, има ли някакъв софтуерен начин за коригиране на видео кодека на запис в самия файл, така че скоростта на възпроизвеждане да се поправи, без последваща обработка с видео програма?

В момента дължината на видеото е 1:32, а имам още около 5/6 такива, с които трябва да се занимая, след като намеря начин да го направя.

Мерси на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обяснено е , но уточненията са малко.

Все пак се уточни аудио-то забавено ли е или не..

Какво ще рече, че става изключително бавно оправяне на видео-то и аудио-то в Adobe Premiere?

Да не би да е проблема в компютъра или в зад-клавиатурното устройство.

С какъв фреймрейт/кадри за секунда fps  е въпросният клип/ Защото, ако камерата е била във Time Laps mode, това няма оправия според тази тема

Иначе, разгледай това видео за използване на различни фреймрейти във проект на AP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина не става ясно какъв е проблема отделно в двата потока.

Ако знаеш правилното времетраене, просто обработи аудиото да стане толкова. Не ми се вярва самата камера да е записвала по особен начин и едно обикновено разтегляне да не свърши работа, а да трябва и с пич-а и т.н. да се мъчиш.

То в зависимост и видеото с колко fps е снимано, разтеглянето му може да намали fps до почти негледаеми стойности. Освен да качиш някъде примерно видео да разгледаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че камерата е била в Time Laps mode, но без значение какво се е случило в конкретния момент, това не може да се промени вече. Снимано е в 2.7К на 60 (59.97) кадъра в секунда и единствената промяна в настройките спрямо други станали, както трябва видеа, е нощният филтър.

преди 1 час, oic написа:

преди 1 час, oic написа:

Какво ще рече, че става изключително бавно оправяне на видео-то и аудио-то в Adobe Premiere?

Това къде съм го казал? Написал съм, че при разтегляне на видео-клипа (Speed/Duration correction) в Premiere, в случая 40% (по-бавнa скорост) на оригиналния файл, бързината на видеото се оправя до нормална - но се увеличава дължината му. Проблем имам при аудиото на новата синхронизирана дължина - видео равно като продължителност на аудио. Звуците се забавят от удължаването при намаляване на скоростта на видеото. В моя случай, аудиото е в относително нормален формат и звучене, само че за 1:31 минути като продължителност (оригиналният файл). През какви настройки трябва да мина в Premiere/Audition, за да се получи сносно звучене при промяна в горепосочените условия на дължина от 1:31 до 3:51 минути и въобще, възможно ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Мога да забавя видеото до нормално възпроизвеждане, но за това трябва да разтегля видеото във времето, от около 1:30 минути до 3:51. Мога да разтегля и аудиото, за да отговори на картината, но с това то става изключително бавно и дразнещо.

И с колко кадъра са проблемните видеа не става ясно.

Скоростта в Auduition, или друг инструмент за аудио обработка, като Audacity. 

Ще е трудна задача и дал, и ще стане трябва да се опита,   дали ще се синхронизира с видеото

Ако аудиото е с нармална скорост, го извлечи и го зареди допълнително във AP. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, аз пак не разбрах проблема точно какъв е. Отделно обработваш и аудиото и видеото, и после ги събираш. В зависимост какво точно е нас*ала камерата за двата потока, се обработват подобаващо.

Примерно видео, с което да си поиграем(ят) другите, ще е идеално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И със скромната Audacity може да промениш темпото на аудиото, синхронизираш го с видеото и си ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...