Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Барабой

Безумна американофобия и еврофобия

Препоръчан отговор

преди 2 минути, gagodrago написа:

Така като гледам си осъден да платиш не от Русия, а от арбитражен съд към международната търговска палата в Женева.

Аве, чукча,  хем си спамер хем си бавен. Чети какво съм написал, и ти казах стига си спамел - има хиляда теми където да сереш.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво да чета?

Осъден си от злия Запад да платиш на Атомстройекспорт глоба от 620 милиона евра заради спирането на АЕЦ Белене. Значи излиза, че злият Запад е на страната на руснаците.:)

Арбитражният съд при международната търговска палата в Женева взе решение в полза на "Атомстройекспорт" в спора с Националната електрическа компания (НЕК) на България по спиране на проекта за АЕЦ "Белене".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, gagodrago написа:

И какво да чета?

Осъден си от злия Запад да платиш на Атомстройекспорт глоба от 620 милиона евра заради спирането на АЕЦ Белене. Значи излиза, че злият Запад е на страната на руснаците.:)

Арбитражният съд при международната търговска палата в Женева взе решение в полза на "Атомстройекспорт" в спора с Националната електрическа компания (НЕК) на България по спиране на проекта за АЕЦ "Белене".

Нищо! Функционално неграмотен си и няма как да разбереш! Но спри да спамиш! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, gagodrago написа:

Разбрах, че злият Запад е на страната на Русия. :) Яд ли те е?

Твоето заяждане прилича на това на някой първолак от селско училище. Хем нищо не му е ясно , хем повтаря едно и също решил че е измислил нещо много хитро. Далаверата с реакторите беше сътворена от твоите любими руснаци в съучастие с българи като теб. Реакторите въобще не бяха произведени и доставени но руснаците си ни съдиха а в съда нашите не пожелаха да се защитят както трябва или от "руофилия" или защото бяха заинтересовани да бъдем осъдени. Когато в който и да е съд едната страна не може или не пожелае да даде доводи в своя защита всеки съд отсъжда в полза на другата- това е. По въпросът има подробни разследвания на Григор Лилов може да се информираш във фейсбука му ако имаш желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, lsmurf написа:

Ами погледнете Украйна - присвоиха си територии от нея без да е член на НАТО , ако беше щяха сериозно да се замислят и едва ли щяха да посмеят.

Именно. Винаги съм давал пример с прибалтиките. Ако сравняваме къде има нарушени права на рускоезични, то това не е Украйна, а именно там. Но Путя не пипа там.

Предпочете изцяло масирана фейк кампания за хунта и бандеровци с което да оправдае за парлама военното вторжение в една суверенна държава.

преди 3 часа, gagodrago написа:

Ами като си балък ще плащаш. За какво въобще ги поръча тези реактори? Защо поръча реакторите??

Така като гледам си осъден да платиш не от Русия, а от арбитражен съд към международната търговска палата в Женева.

Ха-ха-ха... значи злият Запад те е осъдил да платиш на руснаците глоба.:)

Реално не сме . Защоо ги поръчаха двама чиновници от НЕК, без одобрение на министерство и правителство !

Съдът е уважил търговския спор, защото все пак има поръчка и като че ли нещо стовариха  в Белене.... но това не отменя факта че сделката е направена от /вероятно / подплатени финансово, чиновници, действали зад гърба на държавата.

Добре че не поръчахме космодрум.

С космическа станция.

Отделно .. рашистите май признавате международните съдилища само когато ви изнася. :) 

преди 1 час, lsmurf написа:

нашите не пожелаха да се защитят както трябва или от "руофилия" или защото бяха заинтересовани да бъдем осъдени.

Така е. Никой юрист или екип  не пожела да натисне и да защити държавата, въпреки че можеше.

Изиграха роля пак някакви задкулисни договорки , вероятно да сме все "добрички" с товаришчите....  демек , пак липса на топки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Именно. Винаги съм давал пример с прибалтиките. Ако сравняваме къде има нарушени права на рускоезични, то това не е Украйна, а именно там. Но......не пипа там.

Нито си информиран , нито способен да мислиш ! :nono:

.....Различни държави и обстоятелства - различни начини и средства.....Но това е за гросмайстори в световната политика ! :nono:

преди 3 часа, lsmurf написа:

.....Далаверата с реакторите беше сътворена от твоите любими руснаци в съучастие с българи като теб....

Далаверата беше сътворена от нашите "любими политици" . Въобразяваха си аванта като преди......Успяха да окрадат само собствения си народ и държава . И санкциите , и следствията от кражбата пак народът я плаща ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, by_chechi написа:

.....Различни държави и обстоятелства - различни начини и средства.....Но това е за гросмайстори в световната политика ! :nono:

Уау, колко велико го каза ! браво философе. :)  Обикновенно обаче който най не разбира, той се пише за "гросмайстор" :laughing4:

Аз ти казах една очевидна , простичка и пряка зависимост - има НАТО - Путлер не пипа. Няма НАТО - рашистки операции и дестабилизация , прокси инвазии, война, жертви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Барабой написа:

Та, ако някой се чувства рекетиран, не да мрънка, а да отива към съд-а! 

Тука за никакви чувства не говорим. Рекетът и принудата се виждат, а не са това как някой се чувствал. Те са обективни действия и реалности. Именно САЩ принуди България да спре АЕЦ-Белене, от което руснаците загубиха (понеже сме направили поръчка за тия реактори). Следователно, ще си търсят правата. Пак американски сенатори дойдоха и спряхме Южен Поток. Сега ще караме газ от Марс и Луната :)

Дрънкането на оръжия също е заплашване. Може да не е престъпление, но всеки подложен на такова знае какво следва. А по някой път стават и "инциденти" като със самолета над Сочи. А ти ако вярваш на тия съдилища, чиито ръце са оцапани с кръв... върви си търси правата. Това са институции, които обслужват силните на деня. Знаем ги кои са.

Иначе дотук си напълно правоверен и последователен про-американски трол. За какво въобще да се занимавам с тебе? Можеш ли да ми дадеш една добра причина?

НЕ ме интересуват сблъсъците на Русия и САЩ по света(поне не и от хора които са исторически неграмотни).

Не те интересуват, а експерт и разбирач го раздаваш?

Това, че САЩ се противопоставя ли(някъде брутално) на износителите на комунизъм(Русия) по света не е причина да имам американофобия, нито това, че сега руснаците пробват със всички сили да спасят места където износът им на комунизъм е "успял" и на места вършат брутални свинщини,   и се противопоставят на американците, не е причина нито за американофобия нито за русофобия.     

И Русия "изнася комунизъм"? Че кой създаде комунизма и кой го приложи в Русия? А износът на "демокрация"? Хайде стига с тия общи и празни приказки, моля.

Взаимно е! Ама ти от бункера излизаш ли, че да се срещнем?

Като гледам как си я подкарал през просото май ще надминеш и оня със забрадката по скоропостижно блокиране? Голяма чест очевидно! На него поне му дадох немалко време за дискутиране преди да го броя за ...

Така с рогата няма да прокопсаш в тоя форум. Ще си мерите рейтинга с Миро20.

Очевидно Кларидж НЕ ИСКАШ да го коментираш. То оставаше и да искаш? Май не си любител на автоголовете?

Не си ли горд с постигнатото в Ирак, в Афганистан, в Сирия, в Либия, в Украйна? Трябва да бъдеш. Големият брат винаги цени "неподправената коленопреклонност", особено като има предвид и позата, в която ви е поставил.

А и като гледам темата е изчерпана. Тя си беше увредена и мъртвородена. Напълно съобразно със соросоидните ценности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Lumberman написа:

Именно САЩ принуди България да спре АЕЦ-Белене, от което руснаците загубиха (понеже сме направили поръчка за тия реактори). Следователно, ще си търсят правата. Пак американски сенатори дойдоха и спряхме Южен Поток. Сега ще караме газ от Марс и Луната :)

Класика във разпространението на лъжи идезинформация.

преди 8 часа, Lumberman написа:

май ще надминеш и оня със забрадката по скоропостижно блокиране? Голяма чест очевидно! На него поне му дадох немалко време

Бил блокирал, бил ми дал....  :) :)   :laughing4:

Много ми е чуден тоя синдром по самоблокиране. Изолирате се сами от света, ограничавате се сами, а си мислите че "наказвате" другите. Че и се хвалят . Смехорани :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Lumberman написа:

Пак американски сенатори дойдоха и спряхме Южен Поток. Сега ще караме газ от Марс и Луната :)

А ти ако вярваш на тия съдилища, чиито ръце са оцапани с кръв... върви си търси правата. Това са институции, които обслужват силните на деня. Знаем ги кои са.

Саше, сашее, Сашееееее...  С индивид за който всичко което не му отърва се оправдава със световния заговор няма какво да дискутирам нито на живо нито в нета. Както е казал народа - то да е такова да му го набиеш, ама акъл няма как. 

И последно Саше, от Южен Поток  единствено което щяхме да получим е един голям  руски транзитен дедов. Хубаво, на вас щеше да ви хареса,  ама лошото е, че всички щяхме да го плащаме това ваше удоволствие. А не е нужно, защото като толкова много харесвате руснаци да ви го набиват, просто може да идете в Русия и да си намерите някой тъпкач, те и без това са си латентни хомосексуалисти, та няма да ви е трудно. 

преди 12 часа, Lumberman написа:

Като гледам как си я подкарал през просото май ще надминеш и оня със забрадката по скоропостижно блокиране? Голяма чест очевидно! На него поне му дадох немалко време за дискутиране преди да го броя за ...

Саше, на това мога да ти отговоря само по един начин 

Умножи го по 100 и ще разбереш какъв изпаднал смешник си!!!

преди 4 часа, miro20 написа:

Класика във разпространението на лъжи идезинформация.

На Сашето руснак да му се изака в паницата, ще вика, че американците са му виновни, че руснака не е изакал по-вкусно лайно...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Барабой написа:

Саше, сашее, Сашееееее...  С индивид за който всичко което не му отърва се оправдава със световния заговор няма какво да дискутирам нито на живо нито в нета. Както е казал народа - то да е такова да му го набиеш, ама акъл няма как. 

Последвай сам съвета си. Направи услуга и на себе си, и на останалите читатели на форума.

Класически и непоправим трол. Как се побирате в кожата си въобще? Но това нито е мой проблем, нито ми е работа. Имам по-важни занимания от това да водя дискусия на такова ниско ниво с такъв тип човек. Досега не съм видял един адекватен защитник на империята на американците. Да изкара някакви читави доводи защо да ги уважаваме и да не бъдем "американофоби". Не сте просто безумни. Да бяхте такива, щяхте да спечелите някакво снизхождение.

Много бързо си показа същността, което не знам какво ползва въобще каузата ти... Отиваш в групата на блокираните, защото с хора, които не показват елементарно човешко уважение нямам какво да дискутирам и от тях нямам какво да науча! Пожелавам ти трънлив път вовеки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Lumberman написа:

които не показват елементарно човешко уважение нямам какво да дискутирам и от тях нямам какво да науча! Пожелавам ти трънлив път вовеки!

Човешко отношение показвам само към Хора, към безродници няма как да покажа. А аз ти пожелавам целият ти живот да бъде изграден около параноята ти и да лижеш руски задници вовек и веков! Амин!   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Преди малко прочетох какви са интересите на автора на темата и щях да се задавя от смях.

"Интереси:Трън търсещ Задници"

:lol6:

Предупреждавам!

Който каквото мисли другиму, рано или късно същото му се връща в троен размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Барабой написа:

И последно Саше, от Южен Поток  единствено което щяхме да получим е един голям  руски транзитен дедов. Хубаво, на вас щеше да ви хареса,  ама лошото е, че всички щяхме да го плащаме това ваше удоволствие.

Транзитния дедов ще го ядеш, когато руснаците ти спрат газа от януари месец.:)

И според мен, много по-добре, че така стана, за да не могат балъци като теб да се облагодетелстват от транзит на руски газ. Търси си газ от новите ти господари отвъд океана.:)

„Булгартрансгаз” губи основна част от приходите си след старта на „Турски поток”

Газопроводът между Русия и Турция трябва да започне работа в края на 2019 г., което ще доведе до загуби за над 125 млн. лв.

Държавното дружество „Булгартрансгаз” ще загуби съществена част от приходите си, след като „Турски поток” влезе в експлоатация. Това стана ясно по време на изслушването на енергийния министър Теменужка Петкова на заседанието на парламентарната Комисия по енергетиката.

„Приходите, които „Булгартрансгаз” реализира, са около 207 млн. лева на година, като малко над 125 млн. лева са приходите от транзит на природен газ за Турция. С реализацията на проекта „Турски поток”, „Булгартрансгаз” ще загуби една съществена част от приходите си”, обясни тя.

Припомняме, че по план газопроводът между Русия и Турция трябва да започне работа в края на 2019 г. Тогава руският газ няма да преминава през територията на България и ще губим приходи от транзитни такси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

:offtopic_s:

Преди малко прочетох какви са интересите на автора на темата и щях да се задавя от смях.

"Интереси:Трън търсещ Задници"

:lol6:

Предупреждавам!

Който каквото мисли другиму, рано или късно същото му се връща в троен размер.

Тези интереси се появиха постфактум. Тукашната среда някак си ми ги наложи. И за твое успокоение са временни, защото скоро няма да ми остава време да се занимавам с търсенето на З.  

преди 1 час, gagodrago написа:

И според мен, много по-добре, че така стана, за да не могат балъци като теб да се облагодетелстват от транзит на руски газ. Търси си газ от новите ти господари отвъд океана.:)

„Булгартрансгаз” губи основна част от приходите си след старта на „Турски поток”

Газопроводът между Русия и Турция трябва да започне работа в края на 2019 г., което ще доведе до загуби за над 125 млн. лв.

Държавното дружество „Булгартрансгаз” ще загуби съществена част от приходите си, след като „Турски поток” влезе в експлоатация. Това стана ясно по време на изслушването на енергийния министър Теменужка Петкова на заседанието на парламентарната Комисия по енергетиката.

„Приходите, които „Булгартрансгаз” реализира, са около 207 млн. лева на година, като малко над 125 млн. лева са приходите от транзит на природен газ за Турция. С реализацията на проекта „Турски поток”, „Булгартрансгаз” ще загуби една съществена част от приходите си”, обясни тя.

Припомняме, че по план газопроводът между Русия и Турция трябва да започне работа в края на 2019 г. Тогава руският газ няма да преминава през територията на България и ще губим приходи от транзитни такси.

E, аз като ти казвам, че си функционално неграмотен спамер ти не вярваш и се не спираш.

Първо, транзитния дедоФ не беше за таксите, а за самия газопровод. Той е замислен като транзитен за Италия и централна Европа. Т.е. газ от него за нас нямаше да остава и ние пак щяхме да си получаваме от където и до сега. Така са го договорили родните русофилски безродници и такива като теб и оня другия им се радват 

Второ, транзитните такси по сегашния ще спрат защото други безродници се отказват доброволно от тях, а са гарантирани до 2029г. с договор. Всъщност, не знам дали тези са безродници или предните, които са закрепостили България да получава газ само от Русия не са виновни, че дават възможност на руснаците да ни извиват ръцете без държавата да може да си потърси правата. 

Трето, вече сме 2019г. за радост, има и алтернативни трасета от където да получаваме газ, както и други доставчици и то представи си цените им са по ниски от тези на руснаците, т.е руската пръдня не е най-хубаво миришещата! Но, тези неща са все още в началната си фаза и има още време докато се откачим от руснаците. Хвала на Бог-а когато дойде този ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, gagodrago написа:

Приходите, които „Булгартрансгаз” реализира, са около 207 млн. лева на година, като малко над 125 млн. лева са приходите от транзит на природен газ за Турция. С реализацията на проекта „Турски поток”, „Булгартрансгаз” ще загуби една съществена част от приходите си”, обясни тя.

Нещо не се връзва с финансовият отчет на Булгартрансгаз където приходите са не 207милиона  а 373. Освен това съвсем манипулативно е посочен приход а не печалба която е далеч по малка. Например за 2018 тя е 12,6 процента или за тези 125 милиона ,ако приеимем че са верни което е силно под въпрос след като лъжат с приходите , нереализираната печалба ще бъде около 18 милиона. Та не знам кой точно е балък дали този който набеждаваш или ти самият дето вярваш на подобни фейк материали.

Финансов отчет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Барабой написа:

Тези интереси се появиха постфактум. Тукашната среда някак си ми ги наложи. И за твое успокоение са временни, защото скоро няма да ми остава време да се занимавам с търсенето на З.  

E, аз като ти казвам, че си функционално неграмотен спамер ти не вярваш и се не спираш.

Първо, транзитния дедоФ не беше за таксите, а за самия газопровод. Той е замислен като транзитен за Италия и централна Европа. Т.е. газ от него за нас нямаше да остава и ние пак щяхме да си получаваме от където и до сега. Така са го договорили родните русофилски безродници и такива като теб и оня другия им се радват 

Второ, транзитните такси по сегашния ще спрат защото други безродници се отказват доброволно от тях, а са гарантирани до 2029г. с договор. Всъщност, не знам дали тези са безродници или предните, които са закрепостили България да получава газ само от Русия не са виновни, че дават възможност на руснаците да ни извиват ръцете без държавата да може да си потърси правата. 

Трето, вече сме 2019г. за радост, има и алтернативни трасета от където да получаваме газ, както и други доставчици и то представи си цените им са по ниски от тези на руснаците, т.е руската пръдня не е най-хубаво миришещата! Но, тези неща са все още в началната си фаза и има още време докато се откачим от руснаците.

Търси си газ откъдето искаш, ако искаш от Щатите, ако щеш от Марс... вече няма да получаваш приходи от транзит на руски газ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, lsmurf написа:

Нещо не се връзва с финансовият отчет на Булгартрансгаз където приходите са не 207милиона  а 373. Освен това съвсем манипулативно е посочен приход а не печалба която е далеч по малка. Например за 2018 тя е 12,6 процента или за тези 125 милиона ,ако приеимем че са верни което е силно под въпрос след като лъжат с приходите , нереализираната печалба ще бъде около 18 милиона. Та не знам кой точно е балък дали този който набеждаваш или ти самият дето вярваш на подобни фейк материали.

Финансов отчет

Според мен даже и да е прав за милионите, най-голямата благословия за България би била прекъсването на каквито и да било отношения с руснаците от които те могат да търсят някаква благодарност и да ангажират поколения българи да са им благодарни и да ни насаждат раболепие към тях. Тези са толкова нагли, че ако пръднат в къщата на някой, после поне от три поколения ще търсят благодарност, че са я "напарфюмирали".   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Барабой написа:

Според мен даже и да е прав за милионите, най-голямата благословия за България би била прекъсването на каквито и да било отношения с руснаците от които те могат да търсят някаква благодарност и да ангажират поколения българи да са им благодарни и да ни насаждат раболепие към тях. Тези са толкова нагли, че ако пръднат в къщата на някой, после поне от три поколения ще търсят благодарност, че са я "напарфюмирали".   

За съжаление няма как да прекъснем всякакви отношения с руснаците ,но да имаме достойнството да им кажем "Бъдете така добри и не се дръжте като господари на света" това би трябвало да направим. Хубав пример беше декларацията на външно по повод изложбата за "освобождението" на Българиа от ???  след втората световна война. Обявяват ни война плащаме репарации и накрая били ни освободили . От какво точно моля ?

Според мен главната причина за американофобията и еврофобията която се наблюдава в България е че ЕС и НАТО пречат на Русия да си разиграва коня у нас както си реши - това просто вбесява  така наречените русофили или както Миро20 често подчертава по точно путинофили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Барабой написа:

Според мен даже и да е прав за милионите, най-голямата благословия за България би била прекъсването на каквито и да било отношения с руснаците от които те могат да търсят някаква благодарност и да ангажират поколения българи да са им благодарни и да ни насаждат раболепие към тях. 

А, Барабабойчо, абе ти що не казваш, че 1941 година сте обявили война на новите си американски господари?!:ohmy: Я виж ти, значи 1941 година българите тръгнали да се репчат на Щатите и Великобритания и им обявили война.:ohmy: Леле, Барбабойчо, това е сериозна издънка, как ще скачаш на господаря си, сега разбирам защо България е в черния списък на Вашингтон... колкото и стари самолети да купите, колкото и златни находища да им дадете, американците няма да махнат визите за бившите си врагове.:) 

България обявява война на САЩ и Великобритания

Цар Борис III, изглежда, е единственият, който предусеща до какви беди ще доведе този акт

На 13 декември 1941 г. България обявява война на САЩ и Великобритания в качеството си на съюзник на Германия. Управляващите у нас смятат, че това ще бъде по-скоро символично действие и до реални военни действия няма да се стигне. Министър-председателят проф. Богдан Филов предлага на правителството да се вземе решение за обявяване на войната.

По думите на Филов, царят одобрява предложението, но “очевидно неохотно и беше доста нервен и загрижен”. На практика Цар Борис III, изглежда, е единственият, който предусеща до какви беди ще доведе това решение. В крайна сметка на 13 декември, събота, когато Богдан Филов прочита в Народното събрание декларацията на правителството за обявяването на война на САЩ и Англия, като се позовава на член 3 от Тристранния пакт, ”който ни задължава към своите съюзници”. Депутатите от мнозинството са опиянени и го акламират с френетични викове “ура”. В тази обстановка на всеобща еуфория Никола Мушанов иска думата, но с викове “долу” и “предател” е заставен да мълчи и да не мърда от мястото си.

В речта си пред парламента проф. Филов обяснява, че решението на правителството отговаря на интересите на страната и на условията в момента.

След като се установяват в Южна Италия, британско-американските въздушни армии започват след година и половина оттам бомбардировъчна война на Балканския полуостров. Жертвите са: 4208 убити, починали от рани и безследно изчезнали и 4744 тежко ранени. Само в София са разрушени 12 657 граждански, обществени и жилищни сгради, увредените в една или друга степен са в пъти повече.

Още преди да е завършила Втората световна война, президентът на САЩ Франклун Рузвелт и премиерът на Великобритания Уинстън Чърчил се съгласяват с предложението на лидера на СССР Йосиф Сталин България да бъде предадена на Съветската зона. Така победителят от войната решава съдбата на нашата родина. Самият Богдан Филов е осъден на смърт от Народния съд и eкзекутиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Според мен главната причина за американофобията и еврофобията която се наблюдава в България е че ЕС и НАТО пречат на Русия да си разиграва коня у нас както си реши - това просто вбесява  така наречените русофили или както Миро20 често подчертава по точно путинофили.

Да ти кажа и аз почвам да клоня на там.

преди 1 час, gagodrago написа:

А, Барабабойчо, абе ти що не казваш, че 1941 година сте обявили война на новите си американски господари?!:ohmy: 

Щирлиц сяда пред компютъра и пише:
- dir
- Command not found
- Аха, UNIX - досеща се Щирлиц.
- Аха, Щирлиц - досеща се UNIX-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, gagodrago написа:

Тогава руският газ няма да преминава през територията на България и ще губим приходи от транзитни такси.

преди 3 часа, lsmurf написа:

Нещо не се връзва с финансовият отчет на Булгартрансгаз

гагодраго си е фейкомет :)   и българофоб.

Относно транзитните такси, удобно премълчават че ЮП бе спрян именно заради неравноправното, монополно положение на Газпром, които не искаха да се съобразят с изискванията на ЕС.

Това е говорено много пъти в темата за ЮП.

Виртуалните приходи от такси които се очакваха от ЮП бяха, забележете, при 100% натоварване на тръбата. Ако не е - няма  такси, няма дивидент. А на всички е ясно че то и сега не се пълни транзита в рамките на 15-17 млрд кбометра, а онези евентуални 65 млрд кубометра кога щяха да се запълнят за да имаме плащане ?? Точно никога.

Затова ЮП бе замислен от Газпром просто като  удължаване на трасето си. А България просто като безвъзмезден безгласен донор на трасе.

И добре че бе ЕС че спря това безумие.

За загубите от спирането на транзитра към Турция - да, така е. Но тези тръби ще се ползват двупосочно, а и обемите за транзит пак ще има.

Разликата каква е ? - точно така - транзитните такси ще са по високи, по пазарни цени, а не каквото ДО СЕГА бе договорено за този транзит дето ще го спират.

Затова статията е манипулативна. Да, губим 100-200 млн от спрения досегашен транзит, но не се споменава какво ще печелим от следващия транзит и нови договори.

А някъде четох , и май бях споменал в темата за газта, че пазарните транзитни такси са примерно двойно повече от  досегашните.

Така че, да, може ид а губим 200 млн , но можем да печелим 400. Последното умишлено не се казва.

преди 3 часа, gagodrago написа:

Търси си газ откъдето искаш, ако искаш от Щатите, ако щеш от Марс... вече няма да получаваш приходи от транзит на руски газ.

Айде бе ? ТП ще стъпи в Европа по същите правила, каквито бяха за ЮП, от което Путлер абсолютно безсмислено загуби десетки милиарди .

Разликата е че България вече няма да сме безгласна буква каквато искаха да сме. А вие ще плащате и още как. :)  На пазарни цени . Не на монополни.

И което е по важно , веч еимаме макар и минимална диверсификация и разчупване на рашисткия монопол. - от Гърция, реверс с Румъния и т.н.

А от това по добро за цените и пазара, няма. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, lsmurf написа:

Според мен главната причина за американофобията и еврофобията която се наблюдава в България е че ЕС и НАТО .....

никаква не я свършиха, само ми доукрепват настанилите се мутрафони из властта - нищо друго. Русия въобще не участва, като някакъв фактор в изграждането на това отношение. Те ти и поляците, къде са най- върлите противници на Русия, също никак не долюбват проевропейската и пронатовската политика - ква русия, къв путин. Само ми пишат разни доклади и статистики за небивалата престъпност и корупция в България, па съд, па прокуратура, па не знам си кво - е и? Кел файда от тези текстове, като нищо, ама абсолютно нищо не се променя. Ма инак Русия разбираш ли - Русия за соца, сега е Европа, нема Русия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, insec написа:

никаква не я свършиха, само ми доукрепват настанилите се мутрафони из властта - нищо друго. Русия въобще не участва, като някакъв фактор в изграждането на това отношение. Те ти и поляците, къде са най- върлите противници на Русия, също никак не долюбват проевропейската и пронатовската политика - ква русия, къв путин. Само ми пишат разни доклади и статистики за небивалата престъпност и корупция в България, па съд, па прокуратура, па не знам си кво - е и? Кел файда от тези текстове, като нищо, ама абсолютно нищо не се променя. Ма инак Русия разбираш ли - Русия за соца, сега е Европа, нема Русия.

Съгласен съм с теб че ЕС и НАТО не са обетована земя имат си хиляди трески за дялане но все пак ако останем без тях ще станем съвсем лесна плячка за руснаците . Не мога да се съглася че Русия въобще не участва. Тя се вре навсякъде пробва да влияе на избор на президент даже в щатите а при нас направо си успя. Изобщо не е за подценяване влиянието и като се има предвид доста от  българските архиви са при тях и могат да оказват влияние върху хора на ключови постове в България. Така че да кажем че не е фактор би било най малко доста самонадеяно и определено глупаво. Тези резки разделения тогава Русия сега Европа са доста повърхностни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...