Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Барабой

Безумна американофобия и еврофобия

Препоръчан отговор

ЕС и НАТО преди всичко не са пъдари! Това са организации на съюзени държави. Ако някой си мисли, че всички останали държави ще ни дундуркат като бебе и ще мислят само как да ни угодят значи изобщо не знае на кой свят се намира. Миналата година ЕС като се споразумява с руснаците, държавите членки да имат право да намалят цената на газа, някой помни ли какво намалени поискаха нашите управляващи?  За който не помни ще припомня - поиска едно голяма НИЩО. Направиха се на умрели лисици. Е, кой ни е виновен -  ЕС, може би НАТО? А русия разбира се е невинна и изобщо няма да се е набъркала сред родни продажни русофили да си траят... Ай стига... Не се бъркали руснаците?! То няма отърване от тях...

Ей сега чета техен политик Джабалов казал-

"Надявам се, че президентът на България ще заяви, че това е недопустимо" По повод изявлението на МВнР.

От къде на къде някой ще дава наклон на президента на Република България какво да казва?

По край този се сетих за Чижов(оня дето ни определи като добър троянски кон на Русия). За късопаметните-

"Поради традиционните ни добри отношения България е интересна за нас и като член на ЕС и този интерес не е само икономически. България е в добра позиция да допринесе за отношенията между ЕС и Русия и ние разчитаме, че ще бъдете наш специален партньор, своеобразен троянски кон в ЕС, разбира се, извън негативния оригинален смисъл на тази метафора. Външнополитическите решения в ЕС се взимат чрез консенсус и тук вашата страна може да играе много положителна роля: да успокоява "лудите глави", да ентусиазира нерешителните."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, insec написа:

Русия въобще не участва,

А не бе... Само дето споменаха общоизвестната тайна че София е резидентурата за управление на операции на ГРУ/КГБ на Балканите.  :) 

Нищо особенно ... което да учуди някой :) 

преди 53 минути, lsmurf написа:

Тя се вре навсякъде пробва да влияе на избор на президент даже в щатите а при нас направо си успя.

Да, и аз това питам отвреме на време - Какво би станало ако подобен скандал с избирането на пРезидент, както бе у нас, бе станало в САЩ или друга нормална европейска държава.

Бедна ми е фантазията :)   Но тук няма проблеми .

Това е и "тест" /лакхмус/ за това до къде могат да пипат и натискат руските служби. 

Подобни тестове за "търпимост" видяхме  и с умишлените рашистки провокации - на Путлер дето писмеността дошла от Македония, и на патриарха Гундяев  дето ни нахока  така както турчин не е хокал рая....

На Шипка пък няколко години се вяха и руски но и сепаратистки / на терористите от непризнатите ЛДНР/  знамена. Какво място имат на Шипка тези измислени  терористи, аз не разбрах, но стана ясно че минава и това безнаказано.

Тестовете са успешни. Всички бъглари спят, даже одобряват.

Значи може и още. Сегашните мероприятия  на които отговори Външно министерство в остър тон за "совобождението ни от фашизма"  са  в същата плоскост. Докъде могат да си позволяват пропаганда и лъжи за историята.

За последното рашистите малко се спънаха, но бе крайно време.

Когато някой го натискаш , натискаш.. колкото и да е тъп, в един момент все пак има някаква граница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

А не бе... Само дето споменаха общоизвестната тайна че София е резидентурата за управление на операции на ГРУ/КГБ на Балканите.  :) 

Нищо особенно ... което да учуди някой :) 

Тъжното е, че даже и службите на малка държава като Македония бият камбаната отдавна по този повод, но нашите умрели лисици...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.09.2019 г. в 22:48, Барабой написа:

Тъжното е, че даже и службите на малка държава като Македония бият камбаната отдавна по този повод, но нашите умрели лисици...

Държава Македония няма. Нищо че Ванче Костовски побърза да признае името, за целия свят това е БЮРМ. Тоест никой.

на 4.09.2019 г. в 22:42, miro20 написа:

Да, и аз това питам отвреме на време - Какво би станало ако подобен скандал с избирането на пРезидент, както бе у нас, бе станало в САЩ или друга нормална европейска държава.

То щото последните президенти на САЩ, хич не бяха избрани всред грандиозни скандали. Като почнем още от Буш старши срещу Ал Гор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.09.2019 г. в 7:22, miro20 написа:

Не винаги е благодарение на управляващите.

Сещаш ли се как бе проучен, предложен и избран любимия ни вожд-пРезидент ?  От кого, чрез кого и т.н. ?

Не е от управляващите  :) 

Хе хе, боли те че президента е избран не от управляващите ли? :D

Май забравяш че президента е независим и се избира пряко от народа, а не от управляващи или не, колкото и да ти се иска.... А иначе като беше избран онова недоразумение ПлЮвналиев, тогава подскачаше от кеф нали ... 

Значи когато демокрацията работи за теб е добра, а когато не, не  е ... е не че не се знаеше това де, типично в хамерикански политически стил, всичко дето е в наш интерес е демокрация, всичко което не е , е авторитаризъм :D 

на 4.09.2019 г. в 20:29, Барабой написа:

ЕС и НАТО преди всичко не са пъдари! Това са организации на съюзени държави. Ако някой си мисли, че всички останали държави ще ни дундуркат като бебе и ще мислят само как да ни угодят значи изобщо не знае на кой свят се намира. Миналата година ЕС като се споразумява с руснаците, държавите членки да имат право да намалят цената на газа, някой помни ли какво намалени поискаха нашите управляващи?  За който не помни ще припомня - поиска едно голяма НИЩО. Направиха се на умрели лисици. Е, кой ни е виновен -  ЕС, може би НАТО? А русия разбира се е невинна и изобщо няма да се е набъркала сред родни продажни русофили да си траят... Ай стига... Не се бъркали руснаците?! То няма отърване от тях...

.....

Поредни глупости... Като са съюзни държави, защо ФАЩ се опитват да налагат тяхното виждане на съюзниците си винаги а? А когато някоя държава или група реши да не следва тяхното виждане, започва да заплашва дори съюзниците си със санкции и ограничения, забрани, мита и така нататък... ;)

А относно газта, пак не си в час, ЕС прие решение съгласно антитръстовия си закон от 2003-та, засягаща Газпром... а това решение бе продиктувано политически в цялостното виждане за санкции и ограничаване на руските енергоносители в ЕС, за сметка на увеличаване и лобиране за фащските , въпреки че те са по скъпи..Полските и сие мурви хамерикански все още продължават да опитват да ги налагат тези ограничения, които уж били в името на конкуренцията ..Е да, ама конкуренция точно значи по добрата оферта да печели, а не наложената политическа конюктура такава....

Но естествено това за сороспии не важи ;) те знаят само да лангъркат по спуснати точки ... Например Северен Поток газаопровода, от който ще спечелят западноевропейските държави основно, но ще пострадат марионетките фащски като Полша, и укропия , понеже ще загубят както механизмите за извиване на ръце така и преференциални цени на газа понеже го играят транспортьори ..Ми като не искат руска газ, да купуват хамериканска, кой им пречи, но защо реват че други купували тогава... свободен пазар значи всеки сам да си решава откъде и какво да купува.... мдам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Sinbad_ написа:

Хе хе, боли те че президента е избран не от управляващите ли? :D

Май забравяш че президента е независим и се избира пряко от народа, а не от управляващи или не, колкото и да ти се иска.... А иначе като беше избран онова недоразумение ПлЮвналиев, тогава подскачаше от кеф нали ... 

Значи когато демокрацията работи за теб е добра, а когато не, не  е ... е не че не се знаеше това де, типично в хамерикански политически стил, всичко дето е в наш интерес е демокрация, всичко което не е , е авторитаризъм :D 

Пълни глупости.

Да почна по ред.

Въобще "не ме боли" че не е избран от управляващите. Просто репликирах аргументирано с пример на една простотия от Мойра как управляващите помагат на чужди държави да реализират интересите си .

Е , в случая президента бе избран не от управляващтие , но реализира и защитава чужди интереси.  Повече от очевидно е кои.

Относно Плевню, пак не позна. По принцип от избирането му и аз съм го наричал и Чехълчо и т.н. Но в един момент се започна тотална яростна фейк кампания и осмиване срещу него, което именно ми светна една лампичка .

Затова на фона на сегашния пРезидент с неговите тотални гафове, Плевню Чехълчов ми се вижда цвете. :) 

Така че извода ти за "кога работи демокрацията" е тотално спекулативна.  То ти само това и правиш де, чудиш се как да ми изкривяваш думите :)  

Относно газта... толкова си наопаки  че няма мсисъл да влизам в конкретика, само ще ти подскажа едно простичко нещо - нито поляци, нито други страни са толкова прости, спрямо нас, "умните" , които се радваме на руския монопол.

Ако не можеш го осмисли, толкова по зле за теб. Затова другите страни ще си защитават интересите и ще се борят срещу монополите, , постигайки енергийна и др вид независимост, а ние ще си кретаме като последни глупаци , мислещи се за "умници" . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Радул написа:

Държава Македония няма.

Има - има, създадоха я едни олигофрени - комунисти.

Поредни глупости...

Да бе, знам ви какви ще ги пишете, но благодаря, че ме информираш предварително. Тука се изредихте всичките психари (дебнещи ги соросойди, неолиберали, расисти, фашисти евреи, абе целия световен заговор срещу Русия... а "грешка" срещу тях), ако не друго, поне ви има на едно място за справка. Въпреки, че подозирам, че ще има още някой.

преди 2 часа, Sinbad_ написа:

Като са съюзни държави, защо ФАЩ се опитват да налагат тяхното виждане на съюзниците си винаги а?

Имат интереси(като всяка нормална държава) и се пробват - по-някога успяват по-някога не. Същото е и от другата страна. Ако ги питаш американците - те щe ти кажат, че всички ги използват и затова си избраха Тръмп.

преди 2 часа, Sinbad_ написа:

А относно газта, пак не си в час, ЕС прие решение съгласно антитръстовия си закон от 2003-та, засягаща Газпром... а това решение бе продиктувано политически в цялостното виждане за санкции и ограничаване на руските енергоносители в ЕС, за сметка на увеличаване и лобиране за фащските , въпреки че те са по скъпи..Полските и сие мурви хамерикански все още продължават да опитват да ги налагат тези ограничения, които уж били в името на конкуренцията ..Е да, ама конкуренция точно значи по добрата оферта да печели, а не наложената политическа конюктура такава....

Офффф, викайте доктора да им спира нета на тези, че... Дали зад рошените на ЕК седи световния заговор или не няма никакво значение. Приетото решение ни даваше възможност да поискаме намаление на цента на газ-а. Капиш?(що ли те питам, очевидно не) Не е нужно поредния форумен руски ибрикчия, който си е заврял главата толкова дълбоко в задника на матушка, че вече се е вмирасл на руски г*з, да ми обяснява колко е лошо, това че можехме да договорим по-ниски цени на газ-а. 

преди 56 минути, miro20 написа:

Затова на фона на сегашния пРезидент с неговите тотални гафове

То туй нещо(което сега ни е Президент) само по себе си, си е тотален гаф.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам дам, точно наопаки и газта нали, освен с тълкуването на демохрация от сороспиите :D  

А с газа не било така викаш..е дай данни да видим, цени, внос, колко, къде от къде ...

https://www.aa.com.tr/en/energy/energy-diplomacy/us-lng-price-up-to-40-higher-than-russian-gas-novak/20225

https://globallnghub.com/articles/us-lng-vs-russian-pipeline-gas-impact-on-prices

US-LNG-and-Russian-gas.png

Обозначенията са следните :

HH-Home Hub - Това са цените на домашния пазар в САЩ 

Full cost of US LNG - Пълна цена на вносния в ЕС втечнен американски газ..  ;  Макар че основен вносител на втечнен газ за ЕС не е САЩ, а Катар... А със строежа на депото Ямал, руснаците почнаха да конкурират и в този сегмент ;) 

Price war to shut in US LNG - Дъмпингови цени на американския втечнен газ във връзка с енергийната война ...

TTF - Това е стоковата борса за горива в Хонландия... там се търгува и руския, и норвежкия и така нататък природни тръбопроводни газове за европа ...

Та цените се виждат какви са , и кое е по-евтино и кое по скъпо.... Втечнения газ е много по скъп ... и не напразно Германия, и Италия, дори УК го предпочитат пред вносния хамерикански втечнен...и процентите за руския газ се увеличават с годините ;) 

https://www.theeagc.com/news-media/eagc-news/2019/06/15/how-did-the-european-natural-gas-market-evolve-in-2018/

П.С та нещо още да добавиш дебеломазни ми сорситутке ... Свободно, хвани се за палците...и дишай  :whist:

Я , и другия сорсопий се включил докато пиша... Айде  и той да подиша малко, преди да ръси тъпотиите си... И за газа, и за уж съюзниците, и уж интересите.... дето се защитавали със всякакви средства иначе но само ако са Фащски , за другите не е позволено :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Sinbad_ написа:

Да бе разбрахме, световния заговор е лош защото ни даваше възможност да купуваме по евтин газ(което съвпада с нашите интереси)...   Лош е и защото накърнява интересите на Русия да продава по-скъп газ(които са противоположни на нашите интереси).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Барабой написа:

Да бе разбрахме, световния заговор е лош защото ни даваше възможност да купуваме по евтин газ(което съвпада с нашите интереси)...   Лош е и защото накърнява интересите на Русия да продава по-скъп газ(които са противоположни на нашите интереси).

Ти май дори не гледаш как вървят световните цени на газта а, и особено тези в ЕС...черното е бяло и точка , смешник :D  

Алоу, трол, хората си го казват, дори американските икономисти, че техния втечнен газ е доста по скъп от руския.....Линкове съм дал, и те не са руски за да се оправдаваш че са фалшименто... 

В свободната търговия, да се опитваш да прокарваш по всякакъв начин своите само интереси дори в съюзнически ущърб, най велики са хамериканосите .... А ти си повтаряй мантрите колкото щеш, и се прави на кон с капаци .... Когато фактите са едни, гъза си да скъсаш, никой няма да повярва на тролксите ти вопли и песнопения  че е обратно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Sinbad_ написа:

дето се защитавали със всякакви средства иначе но само ако са Фащски , за другите не е позволено :D 

Кога съм писал, че могат да се защитават интересите с всякакви средства? Да всяка държава трябва да си защитава интересите.  Нашите интереси са да има конкуренция при доставките на газ и да купуваме от този който дава най-ниска цена, и когато ни се дава възможност да намалим цената да го правим! А не руските ибрикчии да обясняват колко е лошо да искаме намаляване на цената.

преди 6 минути, Sinbad_ написа:

Ти май дори не гледаш как вървят световните цени на газта а, и особено тези в ЕС...черното е бяло и точка , смешник :D  

Алоу, трол, хората си го казват, дори американските икономисти, че техния втечнен газ е доста по скъп от руския.....Линкове съм дал, и те не са руски за да се оправдаваш че са фалшименто... 

Кво да ти гледам, аз му казвам, че от ЕК имаше решение с което можеше да искаме по-ниски цени от руснаците, руския ибрикчия ми вади от девет кладенеца вода да ми обяснява, че това е лошо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Барабой написа:

Кога съм писал, че могат да се защитават интересите с всякакви средства? Да всяка държава трябва да си защитава интересите.  Нашите интереси са да има конкуренция при доставките на газ и да купуваме от този който дава най-ниска цена, и когато ни се дава възможност да намалим цената да го правим! А не руските ибрикчии да обясняват колко е лошо да искаме намаляване на цената.

И кой давал по ниска цена за доставка, я да чуем .. с факти и документи, а не с празни тролкси приказки... 

По горе постнах малко линкове с анализ на пазарите и цените, да видим за БГ как седят нещата... И не ща да чувам за монополи и така нататък, Бг ако иска, може също да внася чрез друга страна газ от друг източник... Въпроса е в цени, и гаранции за сигурност на доставките.... 

Айде, давай, с факти и цифри, а не с тролски празнословия сорсоидни.... 

П.С Украйна нали го направи, и сега плаща много по големи цени.... така де, хитрата сврака с двата крака... А полша, уж на американски втечнен мина,но не се отвързва от руското кранче, защо ли .... и е сред най големите ползватели на руски газ в ЕС ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Sinbad_ написа:

И кой давал по ниска цена за доставка, я да чуем .. с факти и документи, а не с празни тролкси приказки... 

По горе постнах малко линкове с анализ на пазарите и цените, да видим за БГ как седят нещата... И не ща да чувам за монополи и така нататък, Бг ако иска, може също да внася чрез друга страна газ от друг източник... Въпроса е в цени, и гаранции за сигурност на доставките.... 

Айде, давай, с факти и цифри, а не с тролски празнословия сорсоидни.... 

П.С Украйна нали го направи, и сега плаща много по големи цени.... така де, хитрата сврака с двата крака... А полша, уж на американски втечнен мина,но не се отвързва от руското кранче, защо ли .... и е сред най големите ползватели на руски газ в ЕС ....

За поред път-

Кво да ти гледам, аз му казвам, че от ЕК имаше решение с което можеше да искаме по-ниски цени от руснаците, руския ибрикчия ми вади от девет кладенеца вода да ми обяснява, че това е лошо...

И не се безпокой, вече купихме газ на по-ниски цени  от тези на руснаците...  И да, малки количества са, но е някакво начало!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Барабой написа:

За поред път-

И не се безпокой, вече купихме газ на по-ниски цени  от тези на руснаците... 

ЕС няма друго решение, освен това да се опитва да изнудва Газпром да смъкне цените... И съответно държавите членки поотделно... И какво рпавим ако Газпром, и Русия съответно не се съгласи а? 

Казвай умнико , стига си повтарял тази фалшива мантра че имало начин... Начина е пазарене, ако искаш, ако не, или търсиш отдругаде и плащаш по висока цена, или си налягаш парцалите....

А  значи сме купили на по-ниска, е нали не сме били уж поискали бе, как става тази работа.. Хем не поискано, и откъде е този по нисък на цени газ, нали Газпром е монополист  :D  навяртно дъмпингови цени отнякъде за малко, без гаранции за бъдеще а .. велики ми икономисте шаран...

Последно ибрикчиата си ти май... дето подмива фащския гъз за жълти центове тука..и не само.... 

П.С Единствените възможни доставки за Бг освен руски са евентуално от близкия изток и кавказ, които са свързани с Турция, и оттам към Бг, дали чрез Гърция, или Сърбия, не е важно... Но на какви цени вървят, и в какви количества, е това е въпроса... и какви цени са договорени...Диверсификация та дрънка, е да, ама едва ли, особено с тези санкции и към Иран, и към други страни от Близкия изток....Или викаш скоро еврейчетата ще бълват и зареждат цяла европа от средиземноморския газ ... да ама едва ли, поне не в близките 5 години че и повече... че и дали ще им стигне за поне южна европа по малко за всеки... 

А да, им и ръмънски коридор, но от него каквъ газ може да идва и на какви цени, сами може да сметнете..много транспортьори на пътя, по висока цена ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Sinbad_ написа:

ЕС няма друго решение, освен това да се опитва да изнудва Газпром да смъкне цените... И съответно държавите членки поотделно... И какво рпавим ако Газпром, и Русия съответно не се съгласи а? 

Боже, боже какви индивиди... 

Не е просто решение, а споразумение(писал съм го вече) с руснаците. Въпроса дали са съгласни изобщо не стоеше, беше им нашит до сливиците, но както казах - нашите се направиха на умрели лисици(продадоха си задника на руснаците за няколко рубли).

преди 18 минути, Sinbad_ написа:

А  значи сме купили на по-ниска, е нали не сме били уж поискали бе, как става тази работа..

Абе смешка, онова споразумение на ЕК с руснаците си е отделно и е от миналата година, а това купуване което направихме тази година от друг доставчик е друго нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Барабой написа:

Боже, боже какви индивиди... 

Не е просто решение, а споразумение(писал съм го вече) с руснаците. Въпроса дали са съгласни изобщо не стоеше, беше им нашит до сливиците, но както казах - нашите се направиха на умрели лисици.

Абе смешка, онова споразумение на ЕК с руснаците си е отделно и е от миналата година, а това купуване което направихме тази година от друг доставчик е друго нещо.

Боже боже, тролски мечти за пришиване на споразумение на някого :D  Това направо мяза на хамериканофилите дето все гледат да изнудят някого, да го пришият, да го смачкат .....

Я дай да видим това споразумение дето " пришивали" русанците.... те ако не са сметнали че е изгодно, ще има да чакаш да им пришиват нещо...

А дай да видим и откъде сме взели малкото но различно от руски газ...и по кое трасе идва :whist:

Факти давай, факти, а не празни тролкси приказки и общи бла бла бла шитни сорсоидни.... документи да видя, споразумения, с цени и условия.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Sinbad_ написа:

По принцип не ми пречи да се занимавам с всякакви индивиди, ама ти си неам думи... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Барабой написа:

По принцип не ми пречи да се занимавам с всякакви индивиди, ама ти си неам думи... 

Сериозно ли бе троле :D 

И на мен неми пречи да разбивам на пух и прах самозвани радетели и флашименто трололипи особено когато почнат да си ръсят спуснатите опорни точки в полза на господарите си от нечия сорсоидна организацийка спонсориrана с пари на хамериканците....... И при това безплатно да отбележа.... 

П.С И какво става с фактите ..или като се види зора се почва с немам думи... :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Sinbad_ написа:

Сериозно ли бе троле :D 

И на мен неми пречи да разбивам на пух и прах самозвани радетели и флашименто трололипи особено когато почнат да си ръсят спуснатите опорни точки в полза на господарите си от нечия сорсоидна организацийка спонсориrана с пари на хамериканците....... И при това безплатно да отбележа.... 

П.С И какво става с фактите ..или като се види зора се почва с немам думи... :hush:

Гаварит Масква, както казах и на оня другия - да е такова да му го набиеш на русофила, ама акъл няма как.

Щом не можеш да ползваш търсачката, ето ти два линка по въпросите.

https://www.actualno.com/business/ek-sloji-uzdi-na-gazprom-kakvi-sa-predimstvata-za-bylgarija-news_676352.html

https://www.mediapool.bg/parvi-amerikanski-vtechnen-gaz-za-bulgaria-news293950.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Барабой написа:

Гаварит Масква, както казах и на оня другия - да е такова да му го на биеш на русофила, ама акъл няма как.

Щом не можеш да ползваш търсачката, ето ти два линка по въпросите.

https://www.actualno.com/business/ek-sloji-uzdi-na-gazprom-kakvi-sa-predimstvata-za-bylgarija-news_676352.html

https://www.mediapool.bg/parvi-amerikanski-vtechnen-gaz-za-bulgaria-news293950.html

:D

Брех големите юзди дето сложили на Газпром.... хахахахаха

Значи достигнали договорка за отмяна на някои условия за препродажба ( и кражба като от поляците дето продават руския газ на по скъпи цени на укропите, отколкото са го получил те самите от руснаците ) ) , и възможност за договорки на цени, но те подлежат на арбитражни съдилища същите тези цени, а не се налагат автоматично :D

Биг виктори, наистина :D  

А и да, на каква цена е дошъл хамериканския втечнен газ през Гърция, на дъмпингови за зарибявка на овцете и да имат храна сорсоидите да обявят победа ли :D ..Нещо не виждам да говорят за цени, освен че уж бил по еФтин според вестникарите...да ама аз на такива общи приказки не вярвам, цени да чуем, цени..иначе си запази бош лафовете за собствена потреба...

https://www.ft.com/content/84deec56-581c-11e8-bdb7-f6677d2e1ce8

https://www.nytimes.com/2018/05/24/business/energy-environment/eu-gas-gazprom.html

http://www.epicenternetwork.eu/blog/web-of-gazprom-will-europe-escape/

Мдам, ще бият руските цени хамериканците и наглосаксите ама друг път... само ще ги накарат да ги повишат, така де, уж съгласно уравняване според пазарните европейски цени  :D  .. но не толкова че да изпуснат клиентите си ..а хамериканците ще има да мечтаят да станат конкурентни , то само с дъмпинг не става ;) 

In order to avoid drastic supply shocks, Europe should consider further diversifying its supply, as Poland and Lithuania have already done. Diversification via US LNG is an expensive route to take, as Russia has historically kept its prices low. In fact, they have kept their prices so low that in the summer of 2018, US LNG prices were roughly 71% higher. With these costs, it is easy to see why the European Union does not currently believe that the “conditions are right” to reframe the Russia-EU energy relationship.

Brussels set for compromise deal in Gazprom antitrust case

Settlement fails to punish Russian gas group for alleged abuses, some EU critics say

Under the deal, according to people familiar with the negotiations who spoke on condition of anonymity, Gazprom has acknowledged the jurisdiction of the EU over the terms of its contracts with the bloc’s member states. It has also promised to: remove restrictions on the resale of its gas across EU borders; respect customer requests to change delivery points for gas; link prices for eastern EU states to the benchmark prices in western European hubs; allow customers quicker, more frequent price reviews. 

P.S A после да няма ревове че цените се вдигали и на тока, и на топлото ;) диверсификация, изисква жертви.... 

Speaking  Сорос нещо да каже за голямата победа, и смъкване на цени уж виртуални  :whist: или ограничаване на лошите руснаци, над които се постигната Ура велика победа :)))) ..как беше, смъкнали цените уж ... а те без това са си били ниски иначе... мъка мъка, как може хамериканската газ да е много по скъпа... ама за Сорос и ЕС, ще ги вдигнем, мир да има :D   за да може троловете сороспийкси из света  да се чустват щастливи че цената на Газпром наистина  е голяма, почти като хамериканската  ... мдам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Sinbad_ написа:

Ами ЕК им го наши до сливиците на руснаците - ФАКТ.  ФАКТ e и, че нашите имаха възможност да поискат по-ниски цени от руснаците и не го направиха. От там насетне пък какво пък що е все тая! 

Цената на газта е с 10 годишно дъно именно заради войната между Русия и САЩ! За мен и родината ми това е добре и изобщо не ми дреме, че руснаците лапат чурката или, че на щатните русофили ще им намалее заплата и се пенят като бясни помияри да защитават руските интереси. Техен си проблем. И по ниската цена за нас от САЩ не е просто според вестникарите, а е информацията от Булгаргаз. А дали била дъмпинг - боли ме фара, че руснаците го духат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Барабой написа:

Ами ЕК им го наши до сливиците на руснаците - ФАКТ.  ФАКТ e и, че нашите имаха възможност да поискат по-ниски цени от руснаците и не го направиха. От там насетне пък какво пък що е все тая! 

Цената на газта е с 10 годишно дъно именно заради войната между Русия и САЩ! За мен и родината ми това е добре и изобщо не ми дреме, че руснаците лапат чурката или, че на щатните русофили ще им намалее заплата и се пенят като бясни помияри да защитават руските интереси. Техен си проблем. И по ниската цена за нас от САЩ не е просто според вестникарите, а е информацията от Булгаргаз. А дали била дъмпинг - боли ме фара, че руснаците го духат.

Алоу, ти чете ли изобщо, че дори и да поискат, цената автоматично не се дава, а ако има спор, се определя и чрез арбитраж, и това е част от съглашението ....

Ама трол не читател, трол писател... можело нашите да поискат, можело да има по-ниска цена, а можело и по висока в ответен иск, визирайки европейските цени и пазари ..... да можеше и ти да си по умен, ама не би... сори  

Сорсоидните помияри са готови на всичко само и само да оплюят на база техни си фантазии Русия, и всичко свързано с нея..факт...

П.С А за втечения газ, и коментарите уж на енергийния министър и някакъв  от Булгаргаз, да кажат цената, и тогава ще видим дали е по ниска, Москва, а и ние вече на герберастки сълзи не вярваме... че ни писна сорсоиди да правят същото без да споменават факти :whist: 

P.S.S А да, и всъщност ето какъв е резултата от решението на ЕК по делото с Газпром за БГ ..

https://www.novinite.com/articles/192208/Prices+of+Natural+Gas+in+Bulgaria+with+Record+Rise+as+of+1+October

Октомври 2018-та, Газпром повишава цената за Бг... съгласно пазарните условия.. и съгласно договорката с ЕК и ЕС.. ужас....

Боже, защо не е паднала, нали ЕС ги изши да го еба.... вдигнали са цената от 344 лева някъде  на 456 лева за 1000 кубометра, тоест по курса на долара е около... 1,70 е било тогава, значи около 268   долара за 1000 кубометра газ... а в Германия е била 243 - 250 нещо си......явно понеже там идва директно по Северен Поток 1, а скоро и по СП2 ...

Баси победата викаш :biggrin:.. гадния монополист не ебава да ебава,  вместо да намали още , той вдига ...но затова смелите сороспийки, ще внасят вече по скъпата хамериканска газ за да им направят сечено, баш като укрите, и полските пендели ... мдам, пазарна логика та дрънка е това... ма така е, сороспиите докато върлуват и обслужват чужди интереси ще е така...да се радват на спонсорите си от USA ... те са патриоти иначе, и милеят за род и родина ...смешниците...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алоу, ти чете ли изобщо, че дори и да поискат, цената автоматично не се дава, а ако има спор, се определя и чрез арбитраж, и това е част от съглашението ....

Ама трол не читател, трол писател... можело нашите да поискат, можело да има по-ниска цена, а можело и по висока в ответен иск, визирайки европейските цени и пазари ..... да можеше и ти да си по умен, ама не би... сори  

Аланкоолу, я ми покажи къде съм писал, че цената се променя автоматично!  А че родните русофили могат да я забатачат така че пак ние да плащаме на руснаците, изобщо не го оспорвам. 

оплюят  Русия

Абе, какво да и оплювам на държавата кенеф? Тя е насрана от всякъде, аз видиш ли съм я бил оплювал... 

P.S.S А да, и всъщност ето какъв е резултата от решението на ЕК по делото с Газпром за БГ ..

https://www.novinite.com/articles/192208/Prices+of+Natural+Gas+in+Bulgaria+with+Record+Rise+as+of+1+October

Октомври 2018-та, Газпром повишава цената за Бг... съгласно пазарните условия.. и съгласно договорката с ЕК и ЕС.. ужас....

Боже, защо не е паднала, нали ЕС ги изши да го еба.... вдигнали са цената от 344 лева някъде  на 456 лева за 1000 кубометра, тоест по курса на долара е около... 1,70 е било тогава, значи около 268   долара за 1000 кубометра газ... а в Германия е била 243 - 250 нещо си......явно понеже там идва директно по Северен Поток 1, а скоро и по СП2 ...

Чукча, нали казах вече, че нашите се направиха на умрели лисици и не поискаха преразглеждане на цените. Затова, колко е била или не е била цената в германия няма особено значение.

А и към октомври 2018 цените на газ-та по принцип бяха тръгнали на горе.

Баси победата викаш :biggrin:.. гадния монополист не ебава да ебава,  вместо да намали още , той вдига ...но затова смелите сороспийки, ще внасят вече по скъпата хамериканска газ за да им направят сечено, баш като укрите, и полските пендели ... мдам, пазарна логика та дрънка е това... ма така е, сороспиите докато върлуват и обслужват чужди интереси ще е така...да се радват на спонсорите си от USA ... те са патриоти иначе, и милеят за род и родина ...смешниците...

Баце, няма нужда от толкова гняв, реагираш така все едно всеки момент ще ти спрат рублите. Безсмислено е, защото с всеки изминал ден се забива пирон в ковчега на Русия и освобождаването на Европа и в частност на България от руската газова зависимост си върви(при нас доста бавно, но все пак върви ). Като тръгне и 'Левиатан' съвсем. А, гадните монополисти не само, че ги ебават ами и ги ебат - виж цените на газа последно време.   Руснаците да се учат да рупът газ, че ако не - скоро ще ми рупат дедовия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Барабой написа:

Аланкоолу, я ми покажи къде съм писал, че цената се променя автоматично!  А че родните русофили могат да я забатачат така че пак ние да плащаме на руснаците, изобщо не го оспорвам. 

Абе, какво да и оплювам на държавата кенеф? Тя е насрана от всякъде, аз видиш ли съм я бил оплювал... 

Чукча, нали казах вече, че нашите се направиха на умрели лисици и не поискаха преразглеждане на цените. Затова, колко е била или не е била цената в германия няма особено значение.

А и към октомври 2018 цените на газ-та по принцип бяха тръгнали на горе.

Баце, няма нужда от толкова гняв, реагираш така все едно всеки момент ще ти спрат рублите. Безсмислено е, защото с всеки изминал ден се забива пирон в ковчега на Русия и освобождаването на Европа и в частност на България от руската газова зависимост си върви(при нас доста бавно, но все пак върви ). Като тръгне и 'Левиатан' съвсем. А, гадните монополисти не само, че ги ебават ами и ги ебат - виж цените на газа последно време.   Руснаците да се учат да рупът газ, че ако не - скоро ще ми рупат дедовия. 

Засега като гледам, ти рупаш цвекло, та чак ушите ти пращят, и затова злобееш и плюеш срещу руснаците :D 

И недей изкарва герберастите сега русофили, и че не са успели да договорят цени.... няма такъв филм, просто ЕК вместо да избоде очи както искаха сороспиите в ЕС, успя само да избели вежди , за да може някак си да оправдае пред своите членове повишаванията на цените покрай хамериканския скъп газ..така де.... ;)  ..Сорсоиди по всички страни обединявайте се....И да, бяха тръгнали нагоре, но за нбякои страни чак толкова не бяха, но понеже тези страни взеха много да я плюят Русия слушкайки ФАЩ, получиха това което търсеха.... мдам...

А за гнева, айде хопди се скрий трололипиде...писнали са ми такива идиоти дето все мислят че знаят нещата, обаче само гъза си гледат и слугуват на нечии интереси задокеански ....:whist:  мислейки си че са най най умни, хитри и тарикати .. не са познали , просто още ги търпят хората да видят докъде ще се простре наглостта им ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи му  "синбад" и не го обиждай повече... То бива идиотизми, ама неговата рашистка пропаганда край няма :)

Най ми е смешно че описва процеси и движение по пазарите, промени в държавите, на които толкова в върл противник .

Всичката тази динамика , другарю рашист Симба, не е в товй аргумент. А напротив.

Сам се самозакопаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...