Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

grizly

Съвет за съмнителен бартер в онлайн сайт за продажби.

Препоръчан отговор

Здравейте, значи имам смартфон който съм си го пуснал да го продавам в един сайт. Първо бях писал и че го бартеросвам и за модел от горе-долу същия клас, ако се наложи и с доплащане от моя страна, примерно ако ми предложат по-хубав модел от моя. Само че впоследствие се отказах от баартера и реших да си го продавам само.

Обаче от няколко дни някакъв шаро на (лични си пишем с него и се чухме и по-телефона 2 пъти) много упорито настоява и ме моли да ми дадел компютър за телефона, ей така да ги бартеросаме просто. Видях му компютъра и според мен не е лош, но ме притеснява това че е някакъв циганин явно, и този компютър нито се знае в какво състояние е, нито от къде го има той (то не че за моя телефон тези работи се знаят ). Аз съответно го попитах в какво състояние е компютъра, работи ли нормално, проблеми някакви има ли, и той започна да ме уверява че всичко му било наред и работел хубаво.

Въпроса ми е ако се съглася с него да ги трампим, има ли някаква възможност в еконт примерно срещу доплащане, да го тествам и пробвам примерно 3 дни, и ако има нещо нередно да се откажа и да му го върна? Изобщо ако реша да се занимавам с тоя, какво може да се направи ако нещо не му е в ред на компа, да мога да си върна телефона по-някакъв начин и аз да му върна компютъра? Защото много се съмнявам че след като получи моя телефон той, ако с неговия комютър има някакви проблеми, веднага ще изчезне, няма да ми отговаря на обажданията, и ще ме блокира най-вероятно.

Според вас да се захващам ли изобщо с тоя тип, притеснявам се да не би да е краден примерно този компютър, и да е обявен за издирване, или нещо подобно? Дали може така да се получи че, от 2 стола да седна на земята, и да остана и без телефон и компютър?

Другото което е, в началото ми вика аз да съм платил доставките и 2 те посоки, аз му викам от къв зор?! И той ми вика, ами нямам пари за мойта, аз му викам, аз да не би имам и да не съм длъжен да ти я плащам?! Изобщо някакъв много странен и нагъл тип...

Иначе телефона ми е в добро състояние и няма проблеми никакви но от къде да съм сигурен за същото и за компютъра?

Ей тия работи ме притесняват, какво да правя?

Аз мисля че на тоя бай-манго не трябва да му вярвам изобщо.

Ето го целия чат който сме водили в лични съобщения:

dai si dannite

toi

az pla6ta tela dostavkata ti kompa i tova bratle ponedelnik sthe gi pratim vuv vtornik sthe budat pr i nas

toi

i tova e

toi

dai dannite
toi

no bez testov period ?

-----

Така вече съм съм по-съгласен.
Прочетено

toi

posledna oferta sthe se opitam na namerq pari za dostavka za tela ti za kompa tova e

toi

emm ok

-----

Аз ти казах ясно - без тестов период няма да се съглася. Може и да не е 10 дни той.

И така както ти нямаш пари да си платиш доставката до мен, и аз съм в същото положение и аз нямам.

Няма да се съглася аз да плащам всички доставки. От къде на къде трябва да ги платя аз?!
Прочетено

toi

ne mi se spori povece covek kazvai sthe praim li bartera kakto ti kazah ili ne

toi

puk i purvoto na purvoto nqma takawa opciq v econt

toi

za kvo mi e da prodam razvalen komp bratle

-----

Ами снимай си ги всички части една по-една като се съмняваш, на всяка една част си имаш модел и сериен номер.

Аз да не съм умрял за твоите части да ти ги крада, имам си мои части които си ми вършат страхотна работа.

Просто искам да съм сигурен напълно че този компютър няма проблеми никакви.
Прочетено

toi

pra6tame i gi pla6tash dostavkite 100 procenta sthe si dovolen bratle garantiram

toi

ot deda znam ce nqma da go razvalish da izvadish ne6to i taka da go pratish

toi

ok togava nikoi nqma da se suglasi na tova taka che bb 6tom ne iskash

-----

Аз без тестов период няма да се съглася.
Прочетено

toi

ofertata mi dobra nqma da namerish skoro takawa ....

toi

bez testov period

toi

sthe ima li sdelka ili ne tocka da ili ne

toi

slushai na men mi e vse edno dali sthe go dam na teb ili na drug kompa si backa taka che az daje nesim kazal i edna duma za kompa

toi

za dvata harda to ne si beshe s kompa ako go iskash sthe doplatish togava

-----

Да, но ако се окаже че компютъра има какъвто и да било проблем/и и нещо не му е в ред и както трябва, ти го връщам. Искам тестов период най-малко 2 дни.
И искам да получа компютъра заедно с 2 та харда, а не с единия.

Телефона който ти давам е безупречен във всяко едно отношение и няма никакви проблеми!!!
Прочетено

toi

ko praim vzimash li ili ne

toi

zvunni mi

-----

До преди да ти пиша цената на компютъра в обявата ти беше 200 лв, и 250 лв за бартер, а след като ти отговорих стана 250 лв цена на компютъра и 300 лв за бартер?!

Искам да се чуем по-телефона. Звънях но си ограничил входящите ти обаждания?!

toi

kvo mislish mislq che e dobra oferta

toi

kvo pravim kazvai ?

toi

bratle davam ti kompa za telefona i tova e obace dostavkite sa ot tebe tova e

toi

zapovqdai sthe si go probvash kat e pri tebe sthe se uverish ce backa dobre

toi

gigabyte ga h61m d2 b3

toi

gigabyte ga h61m d2 b3

toi

da razbira se

-----

Точен модел на дъното ти можеш ли да ми кажеш?

toi

bratle dai barter za nastolen komp ako jelaesh vij go v profila mi

-----

Да, става.

toi

Относно "Продавам -----

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един лаф"При бартер единия винаги е в партер " 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В еконт теста ти може да е примерно докато работи офиса, но 3 дена няма как да тестваш. Има и вариант да ти го доставят във вас, където пред куриера може да тестваш около 15 минути, като според тарифите на еконт всяко забавяне с 30 минути по спомен се таксува 5 лева, нещо такова беше, виж в сайта им. Принципно преглед и тест на стоката ще са ти достатъчни да разбереш дали отговаря на описанието и колко е читава, вече ако е без гаранция, всичко си е на късмет след това. Купувал съм доста неща от продавалник и още си работят, както и съм продавал разни работи, но винаги с преглед и тест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пиеш една студена вода накрая. Аз, ако някой манго ми пише (а не е като да не предлагат странни оферти), веднага го блокирам. То и да не  е манго, при странна оферта пак блокирам, да не взема да се подлъжа нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе - комп за двеста лева, представям си на какво ще прилича. 😄

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз няма да ви се бъркам в небивалиците, но искам да ви уточня нещо:
Бартер не се договаря по този начин, който искате вие.
Бартер се прави като се разбирате с другата страна ден и час, в който и двамата ще сте в офисите в Еконт в двата града и в уречения час за 15 или 30 минути всеки ръчка, гледа, проверява, тества и прочие стоката на другия.
На 25-тата минута всеки от вас казва на служителя в Еконт дали е ок със стоката и ще се осъществи ли бартера по описания начин.
Ако и двамата сте ок, всеки си плаща това, което е заявено на куриерите, взима си стоката и кой от къде е.
Ако някоя от двете страни е против, бартера не се прави и всяка стока се връща при подателя, а разходите се разбирате в самия Еконт кой ще плаща или каква част кой ще поеме.

Накратко: няма как да имате тестов период 5 часа или 2 дена или 5 дена, а човека да си вземе апарата по живо по здраво и да си ходи - колкото тествате вие, толкова и той, но техниката си стои в офиса на Еконт и напуска границата му само, ако от двете страни има потвърждение за сделката.

Всичко останало са фантасмагории, лишени от логика и разум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен си налягай парцалите по-добре.Има един лаф в България: ,,Като не можеш да ядеш мед с мечките не ходиш в гората,,  Аз доста техника втора употреба съм продал онлайн, която съм купил от друго място.Тоест не ясно техническо състояние.Знаешли колко пъти на място уж работи, като се прибера в нас и ги тествам по разширено, някои неща се оказват с доста скъпи дефекти за отремонтирване.Да, мога да се върна при човека и да искам парите, но в тоя живот има и принципи , не само пари.При мен също никога не са идвали хора да си искат парите, защото са културни и възпитани и имат един много як лаф за покупка втора употреба или бартер, който е доста принципен. ГАРАНЦИЯ ДО ВРАТАТА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бре, много грамотно пише този  циганин . Кам всички да са като него приобщени .Ако имам телефон , който седи и обира праха в някой шкаф ,не мога да го подара на някой близък или приятел ,реално нищо не губя в един такъв бартер ,дори компът да не е това ,за което се пише.Поне ще се обогатя с ОПИТ в подобни сделки. Ако компът е в добро състояние трябва да се знае , че е краден , имайки предвид , че колкото и да са грамотни циганите едва ли ще дадат пари за комп,на който не могат да работят! Те обичат да са мобилни ,не са домашари и за това телефон ще им бъде от по-голяма полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това си мисля, най-вероятно отнякъде са го чопнали и сега ги е шубето че могат и да ги сгащят и се чудят как да се оттърват от него явно.

Абе убава работа ама.... циганска.

И преди малко пак ми звъня 2 пъти и ми вика, кво праим брат, викам му нямам пари - отказвам се. И той ама що така бе брат, чак ще зареве още малко по-телефона:crying10:

Накрая май ще му тегля една майна и ще спра да се занимавам с него изобщо.

преди 2 часа, bigiadri написа:

Ако компът е в добро състояние трябва да се знае , че е краден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мангала не му трябва нито телефон, нито компютър.На него му трябват пари.Компютрите втора употреба са много трудно продаваеми вече, особенно настолните, освен ако не е на епъл.Причинита е , че не само циганите,  а всички хора искат да са мобилни, без значение да ли си домошар или не.Просто е по- удобно.Аз също имам много добър настолен, който съм ъпгрейдвал през годините, но често се замислям да ли да не се разделя вече с него.90% от времето ми в нета дори когато съм в къщи, даже и сега  като пиша настолния ми е зад гърба изключен, а аз седя на дивана и пиша от телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за 200 лефа хич не се лъжете - от този комп нищо не става. Там е, че именно щото си знаят колко са грамотни, те си намират кого да питат кое, колко струва - от опит го казвам, щото и мен са ме занимавали "да ми кажеш бате, колко струва туй, че аз не му разбирам". Нали видиш, че не може да ти напише, дори характеристиките на машината, казал ти някакво дъно там, ма то ли е в действителност, не е ли, тъмна индия или по- точно циганска работа. Къде все ми викаше един познат на времето - циганин и без пари да ти работи, пак си вътре: то такава им е религията просто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...