Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

rivaull98

Нулиране на мрежата и конфигуриране на нова връзка с нов рутер

Препоръчан отговор

Здравейте потребителите на калдата.бг! Предполагам, че повечето от Вас знаят за рутера заедно със сим картата на виваком и новата им услуга виваком мобикс, а за тези, които не знаят - значи виваком премина на една нова услига (виваком мобикс), в който във новия рутер има една сим карта и в тая сим карта за 1 месец си имате ограничен интертен и след като свършат тия МБ трябва да изчакате първия ден на другия месец, за да се презареди новият патек... И така днеска ми хрумна идеята да нулирам интернет връзката с тоя рутер, в който си има сим карта и да конфигурирам една нова връзка с един нов рутер...? Как е? Ще стане ли? Да не стане така, че след няколко дена да не извикаме техниците?След като конфигурирам новата връзка със новия рутер дали тия от офиса на виваком няма да разберат за ситуацията? Защото вече е голям ад с тия ограничени МБ...

Благодаря Ви предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи "нова връзка"? Интернет от друг доставчик ли какво? Дай повече информация какво точно искаш да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш да си смениш и телефонния апарат - сигурен съм че ще ти се занули и сметката за телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си на село или отдалечено място или място където няма читав нет, помисли за 2 някакви такива устройства:

images?q=tbn:ANd9GcQAhxDwUai6842kVHcDgqp

Заглавието на видеото е "NanoBeam", но всъщност вече името на тази антена за 2.4 GHz е PowerBeam M2 400.

Давам нея като пример, защото имам такава (една). Две такива насочени една срещу друга с пряка видимост, едната предавател а другата - приемник и всичко е ток и жица ! Километри разстояние не са проблем, макар че не съм сигурен колко точно...

Иначе масово се ползват Loco m2, доколкото знам... но PowerBeam - чето си е по-мощно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, rivaull98 написа:

Здравейте потребителите на калдата.бг! Предполагам, че повечето от Вас знаят за рутера заедно със сим картата на виваком и новата им услуга виваком мобикс, а за тези, които не знаят - значи виваком премина на една нова услига (виваком мобикс), в който във новия рутер има една сим карта и в тая сим карта за 1 месец си имате ограничен интертен и след като свършат тия МБ трябва да изчакате първия ден на другия месец, за да се презареди новият патек... И така днеска ми хрумна идеята да нулирам интернет връзката с тоя рутер, в който си има сим карта и да конфигурирам една нова връзка с един нов рутер...? Как е? Ще стане ли? Да не стане така, че след няколко дена да не извикаме техниците?След като конфигурирам новата връзка със новия рутер дали тия от офиса на виваком няма да разберат за ситуацията? Защото вече е голям ад с тия ограничени МБ...

Благодаря Ви предварително :)

Тази услуга е нещо като "фиксиран (домашен)" абонамент! Дали ще ползваш техния рутер или друг, с такава функционалност няма значение!

Трафика който имаш по договор се следи спрямо СИМ картата - рутера си е рутер! Особеното тук е, че при активиране, СИМ картата се "привързва" към дадена клетка и ако промениш мястото на рутера (на друг адрес примерно), ще трябва да активираш наново услугата - срещу някаква такса естествено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчето търси под вола теле.  Това няма как да стане по неговото желание.Аз ползвам същата услуга за жена ми, за да не ми пречи. Колегата над мен е дал по подробен отговор, който е верен. А при нулиране, както го е написал, няма да има и тези гигабайти, които са му дадени до 22-ро число на месеца. При положение че е нулирал картата това се смята за изразходен трафик за месеца. Може на 123 да си поиска добавка на трафика на цена 6 лева с ДДС до 22-число. Плановете са 2 или три - не си спомням точно, но най големият е 60 гигабайта  - 15 лева с отстъпката. Това, че са написали за скоростта до 110 мегабита, хич не е вярно. Достига по кабел на 1/3 от написаното. За WI-FI - да не говорим. За текст и сърфиране става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колев60 написа:

Аз ползвам същата услуга за жена ми, за да не ми пречи

До колкото си спомням имаш гигабитов интернет и с какво да ти пречи при такава скорост ние у дома сме с 4 смартфона лаптоп и настолен и използваме до 100 mbps интернет и ни стигат на нито едно от устройствата няма лагове .

То с тая услуга на вивата си е живо набутване по добре да си ползва мобилният .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, adersa написа:

...

И смяташ ли, че @Колев60 не е наясно? И това е @Колев60, а не @adersa!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

До колкото си спомням имаш гигабитов интернет и с какво да ти пречи при такава скорост ние у дома сме с 4 смартфона лаптоп и настолен и използваме до 100 mbps интернет и ни стигат на нито едно от устройствата няма лагове .

Ами може да иска неговата си мрежа, да няма нищо общо с тази ма другите членове на семейството...примерно.

Или да налива пари в рутери и управляеми суичове, да прави VLAN-и и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Абе, най добре ми пречеше милата ми женичка.През 5 минути питаше какво да напише и какво да натисне, че да и излязат манджите или филмите, които гледа. Миналата година се отървах, като и дадох комп и и сложих тая кутия със 60 гигабайта нет за месеца. Гледам, стига и, че и хартисва. Не е като мен да прави трафик по 200-300 гигабайта на ден. И ти да беше, щеше да го направиш само да не ти пречи. За набутването е вярно, но не го плаща ТЯ, а аз! Жена, какво да я правиш на тази възраст? Никой не я иска.Ако ти си мераклия - влачи без да питаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Колев60 написа:

Никой не я иска.Ако ти си мераклия - влачи без да питаш!

По принцип ми са симпатични възрастните жени само да не е много грозно и с нормално тегло и хубави цици що пък не е не за женене ей тъй за една две вечери :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...