Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте

Бих искал да помоля за съвет тъй като смятам че задължението което от миграция налагат да изпращаме покана пълна с личните ни данни на чужденеца който каним нарушава както правата ни така и защитата на лични данни С изненада установих че в този документ се съдържат всички данни на канещото лице и само имената и адрес на чужденеца нито номер на паспорт и документ за самоличност нищо Второ когато се обадих по тел ми казаха че документа се праща служебно към посолството защото в него се съдържат лични данни Когато обаче отидох на място ми казаха че изращам лично поканата до чуждия гражданин Защо примерно да не я изпратя до посолството Тяхната служителка в миграция заяви като не ми изнася да не пращам покана Е аз искам но едно е да си дам данните в полицията друго е ей така да си ги раздавам Родната ми майка не ми знае егн-то те написали закон който да те кара да си даваш данните ей така Ей това страшно тъпа държава сме Освен това ми поискаха копие на нотариален акт за апартамент и не мисля че имат право да ми държат документа там защото в тази структура е пълно с престъпници и не знам как биха могли да злоупотребят с него Могат единствено да ми го поискат за сверяване на данните и да ми го върнат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши на КЗЛД. Милиционерите си живеят още в 60 - те години.

Наскоро се оплаквах на КЗЛД здравно министерство,  НЗОК че служителите им искат копие от двете страни на лична карта (което не им трябва за нищо) вместо просто да сверят данните, които са им в компютъра. За издаване на временна ЕЗОК при пътуване в чужбина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХАХАХА -  да сте чували за Администратори на лични данни? Не се заяждам, но си има закони, наредби и инструкции. Поздрави!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, chasovnik написа:

ХАХАХА -  да сте чували за Администратори на лични данни? Не се заяждам, но си има закони, наредби и инструкции. Поздрави!!!

Е какъв администратор на лични данни е чужденецът който има нужда от покана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не ти изнася, не пращай покана. Така няма да разберат ЕГН-то ти. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами КЗЛД не изрази никакво отношение по въпроса Явно в полицията са голяма работа Големи тарикати голямо нещо

Определено чужденеца не е администратор на лични данни и в това е целия парадокс който трябва да се промени Пак казвам едно е да изпратя документа в Посолството или Миграция друго е ей така да си раздавам данните Както винаги нещата не са домислени и са абсурдни

Да и в Миграция така отговориха мн интересно Като не искаш не пращай покана  :)

Еми да ама това не ме устройва и вече ми писна в тая страна всеки да ни разиграва Миграция ще ми гарантира ли защита като си раздам данните на чужденец Ми то господине си е на ваша отговорност това Айде бе на моя Те ме поставят пред свършен факт защото за да стигне тая покана в която са ми данните аз я пращам на лицето вместо както е редно в Посолството и както е по света Не стига че само престъпници назначиха по тия служби

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да пишеш по форумите без резултат: Питай ги тези въз основа на кой закон или наредба го изискват. След това виж кой орган ги е издал. Ако е закон - вероятно е НС. Ако е наредба - примерно ресорен министър. Пиши им на тях за становище и да го променят. Или сезирай съответния административен съд. Това са начините в България. Все пак би трябвало да пращаш покана на познато лице, след като му гарантираш престоя, подслона и прехраната за периода, в който ти е на гости. И може би да спи в къщата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...