Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Angel Anthony

Събиране на иконите на 4К монитор под Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте, вече една година се боря с проблем, който си направих сам, като реших да си сменя старият извит монитор Samsung  с 32 " монитор 4К отново на  Samsung. Естествено, че веднага си купих видео карта, която подържа 4К и ползвах HDMI кабел, но той ми разрешава да работя само до 30 Hz.

Купих си кабел "display port" и вече работя на 60 Hz. До тук всичко е супер, картинката е сълзица, но при рестартиране иконите на Деска ми се разместват и събират в горният ляв ъгъл. Аз като традиционалист продължавам да работя на Windows 7 Ultimate, ако това има някакво значение? За момента съм изключил автоматичната подредба на иконите и така спасявам положението. Питам знаещите дали знаят лек за моята болежка? Работя с тази операционна система защото се занимавам със звук и видео и за нея имам много плъгини и програми, които работят перфектно. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DesktopOK - сваляш, стартираш, записваш местоположението на иконите и при нужда връщаш. Има и автоматични настройки.

Аз обаче не виждам от къде ви е проблема с монитора и иконите ... една система на един монитор винаги всичко е било както го оставя а не събрано "у лево".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за въпроса, но да не ти е включена опцията за автоматично подреждане на иконите? Десен бутон ба мишката на празно място на десктопа->Изглед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vesyo написа:

Съжалявам за въпроса, но да не ти е включена опцията за автоматично подреждане на иконите? Десен бутон ба мишката на празно място на десктопа->Изглед.

Явно не четеш темите целите а ги четеш през ред сигурно...

преди 9 часа, Angel Anthony написа:

За момента съм изключил автоматичната подредба на иконите и така спасявам положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли бяха отговорите на знаещите в КАЛДАТА? Очаквах доста по- високо ниво. Благодаря все пак на взелите участие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Angel Anthony написа:

Това ли бяха отговорите на знаещите в КАЛДАТА? Очаквах доста по- високо ниво. Благодаря все пак на взелите участие.

По високо ниво за този малък,лесно решим проблем!Ти колко отговора още чакаш? Проблем всъщност сега нямаш,защото сам си намерил решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.09.2019 г. в 19:13, Димитър 59 написа:

По високо ниво за този малък,лесно решим проблем!Ти колко отговора още чакаш? Проблем всъщност сега нямаш,защото сам си намерил решението.

Чакам само един отговор, които да реши проблема. Това, че сам си подреждам иконите по десктопа ли е решение според вас? Така ли трябва да работят 4К мониторите? ОК, съгласен съм и на най- ниското ниво, но когато си рестартирам компа иконите да са ми подредени, както съм ги оставил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Angel Anthony написа:

Така ли трябва да работят 4К мониторите?

Проблема с разместване на иконите,не го причинява монитора,а системата на компютъра.Нормалното подреждане на иконите си е в горния ляв ъгъл.Това е при маркирана автоматична подредба.Ти си изключил тази функция,с което твърдиш че си решил проблема и не се пренареждат повече.Да,но сега в последния пост пишеш,че при рестарт,пак ги подреждаш.Излиза че чакаш отговор на въпрос,който не е зададен правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...