Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, след дълго чакане, четене и лутане реших да премина на настолен компютър поради съотношение цена-параметри (до този момент съм все на лаптопи с не кой знае какви параментри). Компютъра който сметам да асемблирам ще се ползва главно за игри (не продължително време) и обработка на снимки (RAW). Бюджета с който разполагам е максимум 2100 лв, като не бих искал да заменям предложеният от мен монитор, процесор и кутия. За всичко друго съм открехнат от към предложения с какво да ги сменя за да го оптимизирам максимално. За момента имам един чисто нов hdd 1 tb, но след месец-два ще взема 250 ssd nvme което ще ползвам за основен дял и бих сменил оглаждането с водно. Рамта може да я сменя в зависимост от това ако се смени дъното за да се поддържат и 4-те слота в двуканален режим при 3200 mhz. 

Ето и конфигурацията на която съм се спрял:

image.png.e5836e173fbced52dbe856749d8596d9.png  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Водно - не ти трябва.

Преди да коментирам другото - обработката на снимки е на професионално или на хоби ниво? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава можеш да спестиш една идейка от монитора - дори не бих казал, че ще направиш компромис. Евтиният вариант е AOC Q3279VWFD8 около 400 кинта, а по-скъпият вариант с регулиране на стойката, USB хъб и по-добро цветопредаване е AOC Q27P1.

Захранването не е за предпочитане, има по-добри алтернативи, същото важи за модификацията на видеокартата, отчасти за дъното, а дори и за кутията, но айде там вече си има и естетически подбуди. Въпросът е, че някак си се въздържам да ти препоръчам нещо конкретно преди да си събрал още малко средства, за да си вземеш пълна конфигурация със SSD, на което да си инсталираш директно операционната система и програмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компромис с монитора няма да правя! За мен това е най-важният компонент. Benq-то е 10 битов със 100 % покритие на sRGB, докато AOC-то е едва 70%, както и някой други неща. Ако компютъра ми беше само да поиграя някоя игра от време на време, тогава може би нямаше да се изхвърлям толкова.

Бих желал да чуя (прочета) твоето предложение за захранващ блок и дъно. За захранването предложено от мен четох прилични коментари затова го и избрах, а и е модулно, та няма да е пълно с непотребни кабели. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои от цените, които си дал, ми се струва, че са без ДДС.

10-битов друг път. 8 бита с FRC за постигане въпросните 10, същото като при Q27P1, който по спомен покрива към 95-96% от sRGB, може и повече след калибрация, но трябва да се прочете подробно. И не случайно те питах дали фото обработката ти е хоби, преди да излезеш с теорията, че най-важен ти е мониторът. Както и да е, взимай BENQ-а щом си решил, добър монитор е, пък за другото каквото остане ще е явно.

Захранване - Seasonic SSR-550FM, Corsair Vengeance 550M, Corsair CX550(M), Bitfenix Formula Gold 450W, Corsair CX450(M), be quiet! System Power 9 500W, SuperFlower Bronze King ECO 500W - някои добри решения, подредени по цена, като фаворит за мен са първите две. 

Дъно - AsRock Fatal1ty B450 Gaming K4 с обновен BIOS / Ryzen 3000 Ready стикер или при наличност MSI B450 Tomahawk с обновен BIOS.

За видеокарта единичката на EVGA XC Black е трислотова и не е от най-тихите, но на приемлива цена в момента. За Zotac търси AMP със задната планка, която за жалост не гаси автоматично вентилаторите в покой, но поне е с 5 год. гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразгледах захранванията и май се спрях на второто, а дъната са все АТХ (на мен ми трябва мАТХ) което доста ме ограничава от към избор. Доколкото виждам най-разпространени са GIGABYTE B450 AORUS M, ASUS TUF B450M-PLUS GAMING и ASRock B450M Pro4. Ще попрочета още малко за тях, но найстина не ми се иска да вземам АТХ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш тази кутия - твоя воля - AsRock B450M Pro4 или MSI B450M Bazooka Plus са прилична дъна с по 4 слота за памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях се на  AsRock B450M Pro4. Гледам в сайта на дъното за поддържанитето на памети с честота 3200 mhz. От всички изброени има само една която е на българският пазар, а именно Patriot Viper RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200Mhz PVR416G320C6KW. Ако избера друга памет отново на 3200 mhz, но на по прилична цена, защото тази е 250 лв. означава ли, че не ми гарантират да работи на тази честота? И без това дъното не поддържа 4 памети на 3200 mhz, но и вероятноста за слагане на още 16 гб е минимална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питай дали няма да има с лепенката за 3то поколение Ryzen. Това, че дадени памети ги няма в QVL списъка не значи, че няма да тръгнат на дъното с обявената си честота. За Matisse списък няма. А във Варио примерно има поне 3-4 различни комплекта на 3200Mhz между 160 и 200лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...