Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

V3n0m40

Компютър спря да работи след чистене

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Raze написа:

Принципа е един и същ - дали първо ще я махнеш и после ще добавиш друга, няма разлика. Правил съм я тази гимнастика многократно без проблеми. Това, както казах, е един указател, няма никаква връзка със съдържанието в дяловете. При други ОС (linux) е на същия принцип, но там се работи с пътища, няма букви.

Явно има промяна при това положение, защото съм го правил на времето на стария комп на ХР-то и искаше формат като за ново устройство, затова и реших че все още е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма промяна! Ти не разбираш какво ти се обяснява. Правил си го на нов, неициализиран дял, затова ти е искало форматиране. Ако го правиш на форматиран дял, няма да иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъбълс нещо ни мята, отдавна било, на ХР било, ама SSD било. Но иначе гръмки слова, сбогом информация етс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перката на процесора работи ли ?

Сори сега видях ,че проблемът е решен!

Редактирано от apartamenti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.09.2019 г. в 6:07, rostislaf написа:

Бъбълс нещо ни мята, отдавна било, на ХР било, ама SSD било. Но иначе гръмки слова, сбогом информация етс.

Ъ?

Ти какво прочете и къде?

Казах правил съм го на ХР, какво ССД на ХР те гони а?
Направих с обикновен хард диск на който имах една камара информация която така и не успях да възстановя защото сам бях създал и допуснах идиотската грешка да не й направя бекъп.
Вече не помня по каква причина съм решил да сменям индекса(буквата) на този хард диск, но го направих, в момента в кйто потвърдих че искам да извтрша съответната операция системата ме задължи да форматирам, иначе харддиска изобщо не можеше да се отвори.

Ся в ония години не съм имал друг компютър за пробвам дали и на него няма да мога да го отворя, пък и времената бяха такива че все още беше рядкост някой да има компютър в къщи(поне що се отнася до моите приятели).

Та така че говоря от опит а Raze чел недочел някъде нещо явно толкова и познава работата на ония стари вече операционни системи.
Да добавя - Там имаше защита - Закачаш някаква памет(хард диск, флашка...) когато е за първи път иска формат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО иначе не работи, като смениш индекса на паметта системата я зачиташе за нова и смятам че това донякъде все още е така, иначе би било пълна тъпотия ако са го махнали.

Толкоз, ако ти се занимава туряй един VMware или онази безплатната не й помня вече името, инсталирай едно ХР(Ако знаеш как) и се пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като съм работил с операционни системи ти сигурно не си чувал за компютри, но както и да е.... ОС иска форматиране на дял при добавяне на буква, когато не може да го разпознае или не е форматиран след създаване. Инсталации съм правил навремето, като се почне от ДОС и се мине през всички версии на windows, така че информацията ми е по-скоро от опит, не само от четене!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Аз като съм работил с операционни системи ти сигурно не си чувал за компютри, но както и да е.... ОС иска форматиране на дял при добавяне на буква, когато не може да го разпознае или не е форматиран след създаване. Инсталации съм правил навремето, като се почне от ДОС и се мине през всички версии на windows, така че информацията ми е по-скоро от опит, не само от четене!

Ок приемам го, извинявай.

Обаче това което казвам е самата истина, не бих си позволил да подвеждам никого, наистина това се случи и наистина едно време старите ОС я маха тази защита, също беше закон като сложиш дискета да я форматираш, дори първите SD карти(Ония големите) имаха копче като на дискетите с цел защита.

Ииии да одеве пробвах на уиндоус 10 да сменя индекса на хард диск и наистина не ми поиска формат след това, тоест функцията явно вече я няма, което според мен е по-скоро глупаво, но карай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като не четеш какво ти обяснявам и не искаш да го разбереш, няма как да стане... Няма как да ти иска формат за един вид преименуване на диска. Нещо подобно е като променяш името на файл или папка да трябва да ги триеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Ами като не четеш какво ти обяснявам и не искаш да го разбереш, няма как да стане... Няма как да ти иска формат за един вид преименуване на диска. Нещо подобно е като променяш името на файл или папка да трябва да ги триеш.

Не аз те разбирам добре, обаче тогава не разбирам защо тогава се случи това и ми коства сума информация?

Можеш ли да го обясниш? Направих това което и днес на уиндоус 10, отворих Administrative tools, избрах Disk manager или както точно му беше името, избрах въпросния хард диск, избрах си буква, цъкнах ок и харддиска стана недостъпен а системата ми казваше че трябва да форматирам за да получа достъп до устройството.  Как, защо ако уиндоус няма подобна функция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...