Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, налага се да си ъпгрейдна конфигурацията. Главно ще се ползва за ЦС-ГО и Фортнайт ( монитора отделно ще го взимам - заделил съм към 300 евро за него ). 

Монитора ще е 24 инчов, 1080p, ще се търси висок fps на all low settings. ( Само в СЦ-ГО и Фортнайт, за други игри ( GTA V, etc. ) е без значение. ) 

Имам следните части: 
1. Gtx 980 Ti Golden Edition 6G
2. 2x8 2400Mhz Corsair Vengeance LPX

3. SSD Evo 850 250G

4. 1TB WD BLUE 

5. XFX 1050W PRO FULLY-MODULAR

Нужни са ми: 
1. Процесор

2. Дъно 

3. Охладител за процесора ( ако е интел - с райзен идва в пакета ) 

4. Кутия ( предпочитам малка, но зависи дали ще побере видеокартата и захранването/дъното ) 

Бюджета е към 500 евро и главно ще се пазарува от Amazon.co.uk. ( В бюджета не влиза монитора, той ще е отделно. )

Благодаря предварително. 

ПС. ако можете да предложите читав ТН монитор със 240хз и 1мс до 300 евро ще съм благодарен, спрял съм се на един AOC AG251FZ. ( 24 инча/1080п ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Ryzen 5 2600

хммм излиза ми същата рам памет

https://www.amazon.com/gp/huc/view.html?ie=UTF8&newItems=C14f076a3-3066-419f-bf52-8e4ea85b925a%2C1|Cfcff6df2-c03a-4744-9bc6-a15bf047bf18%2C1|C8eb2bbe7-f4cd-44c1-a9e2-e0bbdc6c6d84%2C1

да не искаш случайно да  ъпгрйдваш с нещо друго  е няма смисъл 

b450   дъно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помисли за IPS монитор, пък макар и 144Hz - визирам ASUS VG279Q. Ако ще е TN на 240Hz около 300 евро специално за CS:GO/ Fortnite, погледни Alienware AW2518HF - стига да не те натоварва дизайнът.

Умното решение е един Ryzen 5 3600 с подходящо B450 дъно, а по-производителното решение - ако ти е важен всеки фрейм - клокнат intel i5-9600K(F). Другата особеност е, че вторият вариант няма да се влияе чак толкова от бавните ти памети, колкото първият.

Отзад напред с кутията - картата ти не е толкова дълга, но захранването е 190mm, така че трябва да се съобрази. Има и компактни ATX кутии - за жалост FD Meshify C отпада, но разгледай NZXT H500/H510 - не предлагат най-добро охлаждане - или малко по-големите Phanteks P400A и Phanteks Enthoo Pro M TG. Първата Phanteks е на тъпа цена в Амазон. Имай предвид, че P400A поддържа само до 160мм висок охладител - ще стане въпрос за Noctua NH-U14S, който е 165мм висок. До колкото помня, при него не може да се смъкне вентилатора, но може да бъркам.

За AMD:

MSI B450 Tomahawk MAX

AMD Ryzen 5 3600

опция: Noctua NH-U12S SE-AM4 / Noctua NH-U14S

опция: продаваш паметите и вземаш комплект 2x8GB Crucial Ballistix DDR4-3200 CL16

За intel:

Gigabyte Z390 AORUS Elite или Pro (WiFi) - най-доброто откъм VRM в този ценови клас

intel Core i5-9600K

Noctua NH-U14S

Оттам нататък ще ти “липсва” само бързо NVME SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта е DDR4 предполагам, че има и DDR3 на такава честота?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

Ни та разбрах кво питаш, честно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

За LPX серия на DDR3 не съм чувал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена таймингите на Рам паметта: 
Тя е 2х8ГБ 2400Mhz CL14 ( 14-16-16-31 ) DDR4

Толкова ли е важно паметта да е бърза със райзен? Колко ще се влияе Райзен със бавната памет?

Гледах из интернет тази памет сравнена със 3000Мхз CL16 и разликата беше само една наносекунда? Заслужава ли си? 

Ако трябва, мога да продам наличната памет, и да вложа парите в нова - по-бърза, как мислите? 

За монитор гледах и Alienware, но там казват че има някакъв гостинг или нещо което се появява на екрана ако използваш опцията - fastest в менюто за response. 

А този ASUS VG279Q като е IPS, дали наистина е 1ms както казват или е някакъв маркетингов трик? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си представяй големи разлики, просто в твоя случай търсиш минималните кадри да са възможно най-високи, като оптимално за Ryzen 3000 се оказва DDR4-3600 CL16, което не значи задължително да сменяш паметта - отбелязах го само. Отделно от това може да оптимизираш честота и тайминги на твоите си памети с овърклок - смяната си е занимавка. Така или иначе, intel решението ще е малко по-производително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи и от други фактори, но след като имате налична памет можете да отложите ъпгрейда на оперативната памет за известно време и да изчакате цените пак да тръгнат надолу, че последните няколко седмици се повъзстановиха след срива от преди това, през който стигнаха доста изгодни стойности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, явно ще се насоча към нова РАМ памет, и ще взема споменатата Ballistix 3200Mhz CL16. 

Райзен идва в пакет със охладител, той не е ли достатъчен ако не се клоква, или пак си трябва стабилен нов охладител? 

Малко съм се насочил към Райзен конфигурация, защото предлагат хубаво качество на добра цена, и най-важното,  няма да ми трябва да сменям дъното ако искам след 2-3 години да взема нов процесор. 
Ако бъркам, моля кажете..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие си решавате, но по принцип осезаемите разлики от оперативна памет, за да се покажат както следва, си иска топ процесор, топ дънна платка и въобще конфигурацията да е максимално добре подбрана, както и да се използуват подходящи тестове и резолюции и други допълнителни настройки, които да откроят разликите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, denisov_slav написа:

Добре, явно ще се насоча към нова РАМ памет, и ще взема споменатата Ballistix 3200Mhz CL16. 

Райзен идва в пакет със охладител, той не е ли достатъчен ако не се клоква, или пак си трябва стабилен нов охладител? 

Малко съм се насочил към Райзен конфигурация, защото предлагат хубаво качество на добра цена, и най-важното,  няма да ми трябва да сменям дъното ако искам след 2-3 години да взема нов процесор. 
Ако бъркам, моля кажете..

Затова преди охладителя - подобно на паметта - съм сложил думичката “опция”. Въпросните Ballistix би трябвало да чукнат 3600Mhz - без да гарантирам - но това, както и таймингите ще е до бройки и желание/познание за настройки.

За следващи поколения не е гарантирано, но дори настоящото Ryzen 3000 включва доста сериозни процесори, към които можеш да посегнеш при необходимост по-нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно дъното, "Tomahawk MAX", има ли някаква алтернатива, защото в повечето сайтове или го няма налично или отнема доста време да се достави..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, denisov_slav написа:

Относно дъното, "Tomahawk MAX", има ли някаква алтернатива, защото в повечето сайтове или го няма налично или отнема доста време да се достави..

Стандартното Tomahawk, на което обаче трябва да се обнови BIOS версията. Или MSI B450-A Pro MAX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@denisov_slav

На каква DDR4 платформа си в момента и защо изискваща смяна ?

на 7.09.2019 г. в 12:45, denisov_slav написа:

Толкова ли е важно паметта да е бърза със райзен? Колко ще се влияе Райзен със бавната памет?

Гледах из интернет тази памет сравнена със 3000Мхз CL16 и разликата беше само една наносекунда? Заслужава ли си? 

Ако трябва, мога да продам наличната памет, и да вложа парите в нова - по-бърза, как мислите?

Важна е не само при Zen, а при всяка платформа.Текущия ти кит не е нужно да го продаваш, освен ако не е за нещо доста по-добро. Провери с какви чипове е с Thaiphoon Burner или потърси информация за конкретния кит, но като се знае каква томбола са чиповете в Corsair китовете най-добре заложи на сигурно. Заслужава си смяната само ако е тотална трагедия, но само с нещо по-добро. Въпросния Crucial BLS2K8G4D32AESBK би трябвало да се клоква колкото BLS2K8G4D30AESBK, но аз бих се уверил че е така преди да поръчам. Имай на предвид че за да си заслужава смяната ще трябва да го настроиш ръчно (независимо от платформата), както ще трябва да настроиш ръчно и текущия ти кит.

Това за наносекундата мисля че трябва повече контекст за да се разбере какво какво точно искаше да кажеш.

преди 5 часа, denisov_slav написа:

Има естествено. Дъна с B450 чипсет ''бол''. Явно не си търсил там, откъдето смяташ да пазаруваш - цък. Цената от 246.50 лева е висока. В Amazon.de в момента е 209 лева - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.09.2019 г. в 12:58, oic написа:

Този канал се е доказал като измама. Но дори и да не беше, вградения бенчмарк на тази игра не е полезен за такива сравнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно пак съм дал грешно сравнение. Извинявам се за което.

Попаднах на това видео днес:

AMD Ryzen 3000 Memory Benchmark & Common RAM Mistakes (fClock, uClock, & mClock)

Този канал нямам престава дали е legit/верен, но ето още едно сравнение:

RAM 2133 vs 2400 vs 2666 vs 3000 vs 3200 Mhz | Ryzen 5 2600 | 1080p, 1440p, 4K Gaming Benchmarks

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рамта вече е продадена, ще се търси нова подходяща. 
А въпросната рам - BLS2K8G4D32AESBK, тя със Samsung B-die чипове ли е?  Казват, че такива са най-подходящи за райзен.

Ако не е, може ли да изберем по-хубава, която да е с такива чипове? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B-die не се произвеждат вече, трябва да се търсят модели с такива, но цените не са особено приятни. Въпросните Crucial са с Micron E-die, които в момента са оптимални като цена и като постижими честоти/тайминги. Характерни са по-високите вторични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.09.2019 г. в 20:01, oic написа:

Явно пак съм дал грешно сравнение. Извинявам се за което.

Попаднах на това видео днес:

AMD Ryzen 3000 Memory Benchmark & Common RAM Mistakes (fClock, uClock, & mClock)

Този канал нямам престава дали е legit/верен, но ето още едно сравнение:

RAM 2133 vs 2400 vs 2666 vs 3000 vs 3200 Mhz | Ryzen 5 2600 | 1080p, 1440p, 4K Gaming Benchmarks

Този материал на GN е интересен и полезен, но мисля че щеше да е доста по-полезен ако се бяха добавили някой детайли, например ръчния им профил. Ако беше във писмен формат щеше да е лесно да се направи и нямаше да отнеме близо 30 минути (не броя усилията за направата на видеото), а двойно по-малко.

Не знам дали този пич е legit, но ако не е, рискува много. Съмнява ме да си позволява такива евтини трикове, тоест да не тества изобщо, а да си измисля там някакви си цифрички, поне аз не бих. Естествено има и друг въпрос - дори и да е legit, дали материалите му са ''legit'', така да се каже, или са типичните безсмислени клоунски youtube изпълнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всички положения паметта ще играе голяма роля ,след като явно ще се играе в процесорния лимит. Имах някъде клипче , където нарочно го пробвах на 720р с моя 1600 и в процесорния лимит се усеща. На 1080 и високи настройки така или иначе картата е факторът и беше еднакво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като монитора ще е FHD за мен една идея по-разумното решение е интел i5 , 8-мо или 9-то поколение (няма никакво значение). Ще ти даде отличен перформънс на въпросната резолюция (за цената си).  Овърклока , който ще гониш, ще е доста зависим от охладителя и адекватния въздухопоток в кутията. Нямам идея коя малка кутия е подходяща за теб , но задължително я съобрази с височината на охладителя (освен ако не си на вода, там с радиатора.)  Мисля ,че не трябваше да бързаш с продажбата на старата памет. Попадал съм някои китове (Hynix предимно) на 2133 и 2400мхц  , които са се клоквали без грижи до 3200-3466хц при 1,35V (с интел).  Можеше спокойно да я тестваш , но както и да е . Вече е свършен факт. Относно дъната , избора не е малък, особено ако не целиш екстремен клок и имаш късмета да попаднеш на хубава бройка процесор .  Моето от подписа не е с кой знае какво охлаждане на врми-те ,но пък носи доволно на клок . Все пак тук не говорим за 8700К ,9700К или 9900К, а за и5-ца.

Сподели с нас , като вземеш решение за платформата.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от  смяна на рам няма  никаква ф а й д а

в най добрия случяй играе роля от 1 до 5 фпс

най -важен е процесор и   видеокарта да нямат голям бот ъ лн ек помежду им и бърз ssd

преди 1 час, pepy86 написа:

След като

доказал сте се с не к омп етен тни мнения

самата ви конфигурация е някакъв сбироток 

и не ви оти ва да д ават а мнения за билдове

имате ботълнек - процесора ви е слаб за тази видеокарта

дадохте 1000 лв за видеокарта

ст ис ка х те се за  400 лв  за процесор да м и нет е тънк ана ...

Цитат

HDD: 2TB  Seagate ; SSD: SX8200 Pro Adata 512GB  и 240GB SSD Kingston

пъ ле н бол о м ач! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си престъпно глупав . Каквото и друго да кажа за теб ще е загуба на време.  Какъв ботълнек с клокнат i5-8600K на 4.8 - 5Гхц ? Ти знаеш ли кога излезе на пазара 1080ti ? A 8-мо поколение интел?  Изобщо направи ли си труда да видиш какви са резултатите на FHD и 2K при същата комбинация с други процесори като i7-8700 например ?  Какъв 2600 му предлагаш , изобщо наясно ли си ,че този процесор ботълнеква всяка карта от 1070-1070ти на горе на FHD и има значително по слаб сингъл кор перформънс . ryzen 5 2600 изостава значително при гейминг спрямо i5 8600K не само на FHD , а дори и на 2К резолюция. Такива кретени като теб без абсолютно никакъв допир до разнообразен хардуер , освен да спамят и да объркват хората с нищо друго не биха допринесли .  Да не говорим ,че едно е да сглoбяваш 50 конфигурации на месец , съвсем друго е да тестваш  въпросния хардуер как се представя не само на синтетични бенчмарк тестове , но и при гейминг , както и за  ежедневна употреба , работа със софтуер и прочие. За разликата в рам паметта както при таймингите , така и в честотата даже не мисля да ти обяснявам , ще те оставя да се мъчиш. По-тъп едва ли е възможно да станеш и без това.

Като за начало вземи си буквар.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• от tigid
      Здравейте, днес събудих стария си компютър ( в момента използвам лаптоп ) и понеже не разбирам от компютърен хардуер се обръщам към вас..
      HDD-то по някаква причина издаваше кликащ звук постоянно, поради което го изчистих чрез cmd. След което инсталирах Win 7 през USB. Относно това искам да попитам какви драйвъри трябва да инсталирам?
      И втория ми въпрос се отнася за параметрите. Това е конфигурацията. Да попитам как евентуално мога да почва да го ъпгрейдвам, от къде да почна за да мога да разцъквам игрички, понеже не знам дали е заради липсващи драйвъри, но дори и браузърите са бавни. Благодаря ви! 
      ПС: Колкото до сглобяването на частите, уверен съм, че ще се справя, но понеже са чувствителна техника обмислям като ги взема евентуално да ги нося на някой да ги сглоби.
    • от samuil.
      Здравейте, притежавам лаптоп Lenovo Legion Y520 и имам конкретен въпрос, възможно ли е да се смени матрицата на екрана с друга? В момента е с модел LG Philips LP156WF6-SPK3 (30 пинов.) Тъй като често се налага да се занимавам с фотообработка се нуждая от IPS екран с по-добро покритие на sRGB. Когато не съм вкъщи няма как да използвам външен монитор. Разбира се, избързах с покупката на лаптопа подмамен и от ниската цена, за това ви моля за съвет. Ясно, че ще кихна едно 150+ лева за нова матрица, но се надявам да си струва. Спрял съм се на тази LG LP156WF6-SPB5 в тестове на  ASUS GL552VW ѝ дават 91% sRGB. 
    • от The Messiah
      Здравейте, 
      Иска ми се да си купя/сглобя нов компютър за най - много 500 лева с възможен ъпгрейд. От сегашната си машина мога да използвам хард диска, който е 1ТБ също така и видео картата като за начало - GeForce GT 610. След време като събера пари ще купя видео карта и може би повече РАМ памет. Компютърът ще се използва главно за игри(знам, че с такъв бюджет не е лесно). Как ви се струва това ? Ще го взема с 8ГБ РАМ, дори не знам дали моята сегашна видео карта е по - добра от вградената. Ако има по  - добри предложения на части ще се радвам да ги видя. Мисля, че е това, ако нещо не съм обяснил както трябва ще отговоря в коментарите. Благодаря предварително
    • от Nikola Dadov
      Здравейте ! Имам желание да си "ъпгрейдна" компютъра , но за съжаление не съм достатъчно компетентен за да направя правилния избор. Единствено и само знам ,че процесора , захранването и дъното  трябва да са съвместими (поправете ме ако греша). Ето с това разполага компютъра ми в момента :
      Operating System
                      Windows 7 Professional 64-bit SP1
      CPU
                      Intel Pentium G630 @ 2.70GHz 52 °C
                      Sandy Bridge 32nm Technology
      RAM
                      4,00ГБ Single-Channel DDR3 @ 532MHz (7-7-7-20)
      Motherboard
                      INTEL Corporation H61M-DS2 (Intel Pentium CPU G630 @ 2.70GHz)      40 °C
      Graphics
                      LCD195VXM+ (1280x1024@60Hz)
                      1024MB ATI AMD Radeon HD 6700 Series (Gigabyte)    67 °C
      Storage
                      931GB Hitachi HDS721010CLA332 ATA Device (SATA)     39 °C
      Optical Drives
                      HL-DT-ST DVDRAM GH22NS90 ATA Device
      Audio
                      AMD High Definition Audio Device
      Моята цел е да "ъпгрейдна" процесора ми и RAM паметта , като може и да ми дадете препоръки и за видео карта (за да имам в предвид за в бъдеще).Разполагам с около 250-300 лева (възможно е и да надвиша този бюджет). Благодаря предварително !

• Дарение

• Добави ново...