Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 4 минути, pepy86 написа:

Какъв ботълнек с клокнат i5-8600K на 4.8 - 5Гхц ? Ти знаеш ли кога излезе на пазара 1080ti ? A 8-мо поколение интел? 

а ти знаеш ли кога излезна AMD RYZEN 3 3200G 

не се опитвай да обвързваш дата на излизане с производителност

просто е смешно и показава колко си  б о с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам твоите аргументи черно ня бяло в резултати. Моите ги има подробно описани в съседната тема .  Дай да те видя професоре.

едит: Проблема при теб е друг , ти изобщо не си наясно с възможностите на хардуера който предлагаш , камо ли на i5-8600K , Който плюеш. Така е като нямаш база за сравнение , четеш само писаници в нета и се излагаш. 

За буквара офертата е валидна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, pepy86 написа:

черно ня бяло в резултати.

преди 7 минути, pepy86 написа:

i5-8600K

Цитат

GTX 1080Ti - 11GB

какви резултати какви черно на бяло

потърси из нета 

на 10 % процента разлика се счита за  ботълтек

не e било  нужно  да се набутваш за 1080    и после да нямяш кинти  за i7

зами си 1060 или 1070

и   некъв  i7 4хххх  нагоре 

ето ти видео резултати

ама  да ти ги анализирам

25-50% процесорна недостатъчност на моменти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти вярно не си наред . Колко други процесорно зависими игри подобни на AC знаеш ? Какъв процент са те от всички останали ? Къде са твоите тестове ? Видя ли моите тестове  на Odyssey и каква е разликата между 8600K и чист 8700 в комбинация с 1080ти и паметта от подписа ми ? 8700 и той ли ботълнеква картата след като е равен или пада от клокнат i5? страница 13 Къде е твоя 2600 във въпросните сравнения ? Видя ли 3600Х (който също имам) с колко изостава в останлите заглавия , а е с 20% по добър сингъл кор от 2600 ?

Пич , наясно ли си, че имам 9 броя 1080ти в момента у нас (лично мои) и най-калпавата от тях е SC Black edition ? За останалия ми хардуер не искам да те депресирам и няма да го споделя.  Дали нямам кинти за по-скъп процесор ? (тук говорим за 200лв при това)? 

Сега разбра ли колко са ти знанията , като се основаваш на 3- 4 теста от измислени youtube канали .

Приключвам разговора с теб , защото както и очаквах не видях адекватен аргумент от теб.

Жив и здрав !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с радио не ми се спори 

явно си държиш че нямаш  ботълнек е добре

вярвай си 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Tommygun написа:

При всички положения паметта ще играе голяма роля ,след като явно ще се играе в процесорния лимит. Имах някъде клипче , където нарочно го пробвах на 720р с моя 1600 и в процесорния лимит се усеща. На 1080 и високи настройки така или иначе картата е факторът и беше еднакво.

Може и направо на 480р да се пробва. Това че при дадени обстоятелства, се откроява осезаема разлика, какво значение има за автора на темата, за неговият начин на ползуване и предназначение на конфигурацията след ъпгрейда? Знам, че по темата с в-ядърце и е-ядърце, пък самсунг, пък майкрън, пък хайникс, пък, пък и биннати(подбирани чипове и т.н.) може да се развиват всякакви теории и практики. Обаче авторът има цели, има и ограничен бюджет, и  така, и иска прост съвет,  не лекции.

Ох, темата се е превърнала на мерене на пишки, кой е по-прав в някакъв техен си спор. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, засега съм се спрял на тези компоненти ( след помощ от вас ( колегите ) и четене из интернет и гледане на тестове ) .

1. Процесор - Ryzen 5 3600

2. Дъно - MSI B450 TOMAHAWK MAX

3. РАМ - 2x8GB Crucial Ballistix DDR4-3200 CL16 BLS2K8G4D32AESBK

4. Охладител - Noctua NH-U12S SE-AM4

5. Кутия - NZHT H510

И вече ще си избирам някой доколкото може да е 'гейминг' монитор от порядъка на 300 евро ( главно се цели с монитора да се вдигнат високи фпс на ЦС-ГО при резолюция от 1080п или дори на 1440п със ниски настройки ). Ако имате предложения за монитор - моля заповядайте! 

Ако мислите, че има още какво да се подобри по конфигурацията - дайте съвети ( може би относно кутия и охладител ). Да добавя - не смятам да овърклоквам, защото не си струва за по-малко от 10% performance. ( може би в този случай охладителя не е нужен - но кой знае стоковия колко е зле.. ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, denisov_slav написа:

Да добавя - не смятам да овърклоквам, защото не си струва за по-малко от 10% performance.

За мен конфигурацията е ОК , просто чакаме да подобрят малко биосите и да решат навсякъде проблема с бууст честотите.  На въпросния процесор и да искаш , няма какво да му клокнеш толкова, просто активирай Precision boost overdrive и задай ryzen power plan-a или High Performance power plan-a за да може да получиш приличен бууст на всяко ядро.    Друго хубаво дъно в този ценови диапазон е и Asus TUF b450-PRO. Можеш да разгледаш и него като алтернатива/освен , ако не държиш на по-големия bios rom size/ . Вероятно ще е нужно и да се флашне биоса преди да монтираш 3600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, sliderum написа:

Може и направо на 480р да се пробва. Това че при дадени обстоятелства, се откроява осезаема разлика, какво значение има за автора на темата, за неговият начин на ползуване и предназначение на конфигурацията след ъпгрейда? Знам, че по темата с в-ядърце и е-ядърце, пък самсунг, пък майкрън, пък хайникс, пък, пък и биннати(подбирани чипове и т.н.) може да се развиват всякакви теории и практики. Обаче авторът има цели, има и ограничен бюджет, и  така, и иска прост съвет,  не лекции.

Ох, темата се е превърнала на мерене на пишки, кой е по-прав в някакъв техен си спор. :angry:

Няма нужда да пробва, 1080 на low с 980Ti е долу-горе същата работа. И точно за целите на автора и поставените условия ИМА значение паметта. Ако ще гони 60 кадъра на 4К няма какво да говорим, но тук е казано ясно и точно, че ще гледа да подпре в процесора. А тогава паметта ИМА значение. Вземи пробвай и тогава ме цитирай с някакви тъпи опити за ирония. Иначе ще си заформим една двойка за дискусия както Пепи с неграмотника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Tommygun написа:

Иначе ще си заформим една двойка за дискусия както Пепи с неграмотника.

Доста грубо. Все пак ''sliderum'' не е новобранец. Даже сте колеги по форум - ''господари на хардуера''.:D (или беше ''хардуерен отбор'')?

П.П. Рибата ли спря да кълве? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Jorge написа:

Доста грубо. Все пак ''sliderum'' не е новобранец. Даже сте колеги по форум - ''господари на хардуера''.:D (или беше ''хардуерен отбор'')?

П.П. Рибата ли спря да кълве? 

За момента съм на вълна свикване с ясла.

Иначе не е грубо, просто господина се опитва вече втори път да ме иронизира , въпреки че като "колеги" го помолих да не се занимава с мен. Ако е с основание да, но конкретно в случая няма как да го приема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, гледам една рам в амазон.де на 3600мхз, която е с към 20 евро разлика от споменатата по-горе Ballistix 3200Mhz, дали няма да е по-добре да се насоча към тази с по-голям клок?

Това е въпросната памет: 
Corsair VENGEANCELPX16GB (2X 8GB) DDR4 3600 (Pc4-28800) C181.35V Desktop Memory - Black

Линк: цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля се водят CL 18-22-22 . Не са кой знае какво ако са същите.  Тези тук  са също в този ценови диапазон. Имаш варианти като цяло .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, pepy86 написа:

Мисля се водят CL 18-22-22 . Не са кой знае какво ако са същите.  Тези тук  са също в този ценови диапазон. Имаш варианти като цяло .

От този сайт не мога да поръчам, защото вече не доставят извън Германия ( така чух ). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• от tigid
      Здравейте, днес събудих стария си компютър ( в момента използвам лаптоп ) и понеже не разбирам от компютърен хардуер се обръщам към вас..
      HDD-то по някаква причина издаваше кликащ звук постоянно, поради което го изчистих чрез cmd. След което инсталирах Win 7 през USB. Относно това искам да попитам какви драйвъри трябва да инсталирам?
      И втория ми въпрос се отнася за параметрите. Това е конфигурацията. Да попитам как евентуално мога да почва да го ъпгрейдвам, от къде да почна за да мога да разцъквам игрички, понеже не знам дали е заради липсващи драйвъри, но дори и браузърите са бавни. Благодаря ви! 
      ПС: Колкото до сглобяването на частите, уверен съм, че ще се справя, но понеже са чувствителна техника обмислям като ги взема евентуално да ги нося на някой да ги сглоби.
    • от samuil.
      Здравейте, притежавам лаптоп Lenovo Legion Y520 и имам конкретен въпрос, възможно ли е да се смени матрицата на екрана с друга? В момента е с модел LG Philips LP156WF6-SPK3 (30 пинов.) Тъй като често се налага да се занимавам с фотообработка се нуждая от IPS екран с по-добро покритие на sRGB. Когато не съм вкъщи няма как да използвам външен монитор. Разбира се, избързах с покупката на лаптопа подмамен и от ниската цена, за това ви моля за съвет. Ясно, че ще кихна едно 150+ лева за нова матрица, но се надявам да си струва. Спрял съм се на тази LG LP156WF6-SPB5 в тестове на  ASUS GL552VW ѝ дават 91% sRGB. 
    • от The Messiah
      Здравейте, 
      Иска ми се да си купя/сглобя нов компютър за най - много 500 лева с възможен ъпгрейд. От сегашната си машина мога да използвам хард диска, който е 1ТБ също така и видео картата като за начало - GeForce GT 610. След време като събера пари ще купя видео карта и може би повече РАМ памет. Компютърът ще се използва главно за игри(знам, че с такъв бюджет не е лесно). Как ви се струва това ? Ще го взема с 8ГБ РАМ, дори не знам дали моята сегашна видео карта е по - добра от вградената. Ако има по  - добри предложения на части ще се радвам да ги видя. Мисля, че е това, ако нещо не съм обяснил както трябва ще отговоря в коментарите. Благодаря предварително
    • от Nikola Dadov
      Здравейте ! Имам желание да си "ъпгрейдна" компютъра , но за съжаление не съм достатъчно компетентен за да направя правилния избор. Единствено и само знам ,че процесора , захранването и дъното  трябва да са съвместими (поправете ме ако греша). Ето с това разполага компютъра ми в момента :
      Operating System
                      Windows 7 Professional 64-bit SP1
      CPU
                      Intel Pentium G630 @ 2.70GHz 52 °C
                      Sandy Bridge 32nm Technology
      RAM
                      4,00ГБ Single-Channel DDR3 @ 532MHz (7-7-7-20)
      Motherboard
                      INTEL Corporation H61M-DS2 (Intel Pentium CPU G630 @ 2.70GHz)      40 °C
      Graphics
                      LCD195VXM+ (1280x1024@60Hz)
                      1024MB ATI AMD Radeon HD 6700 Series (Gigabyte)    67 °C
      Storage
                      931GB Hitachi HDS721010CLA332 ATA Device (SATA)     39 °C
      Optical Drives
                      HL-DT-ST DVDRAM GH22NS90 ATA Device
      Audio
                      AMD High Definition Audio Device
      Моята цел е да "ъпгрейдна" процесора ми и RAM паметта , като може и да ми дадете препоръки и за видео карта (за да имам в предвид за в бъдеще).Разполагам с около 250-300 лева (възможно е и да надвиша този бюджет). Благодаря предварително !

• Дарение

• Добави ново...