Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам база данни с 2 таблици - новини и коментари.
И имам проблем с извеждането на новините. Когато добавя новина тя се показва , показва и броя на коментарите , но когато добавя 2ра новина се показва само 1вата.
Направил съм и странициране и съм задал да се показват по 3 на страница , но се показва само първата. Когато направя да се показва 1 на страница на втората страница се показва втората новина.
Как да оправя този проблем , искам да извежда всички новини. Пробвах с премахването на страницирането , но ефекта е същия показва само една.

Тук е кода ми -> https://pastebin.com/JyeM049w

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не можеш сам да си напишеш читав код, или плати на програмист или ползвай CMS, избор има WordPress, Joomla, Drupal, теми и плъгини  колкото душа ти иска :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Android Test2me написа:

Ако не можеш сам да си напишеш читав код, или плати на програмист или ползвай CMS, избор има WordPress, Joomla, Drupal, теми и плъгини  колкото душа ти иска :)

Напълно излишен и неъместен коментар. Ще е добре да се придържате към темата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свикнал съм framework да върши тази мръсна работа, но мисля, че видях проблема.

while ($row = $stmt->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)) {  
	$category->id = $row['category_id'];
	$category->readCategoryName();

С "$row = $stmt->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)" не се ли взима един ред от базата данни и след това се показва ? Не виждам как продължава loop...

Не трябва ли да е така:

$rows = $stmt->fetchAll();

foreach($rows as $row) {
	...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Random Person написа:

Свикнал съм framework да върши тази мръсна работа, но мисля, че видях проблема.

while ($row = $stmt->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)) {  

С "$row = $stmt->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)" не се ли взима един ред от базата данни и след това се показва ? Не виждам как продължава loop...

Не трябва ли да е така:

$rows = $stmt->fetchAll();

foreach($rows as $row) {
	...

Да , това реши проблема ми. Би ли ми обяснил каква точно е грешката ми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Румен Радев написа:

Да , това реши проблема ми. Би ли ми обяснил каква точно е грешката ми ?

Kaкто споменах, "$row = $stmt->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)" взима само първият ред и не продължава. fetch() връща един ред, а PDO::FETCH_ASSOC настройва PDO резултата да е под формата на associative array. Реално while работи като if според мен.

Ако ще се използва while loop, като гледам документацията има няколко начина да се направи. При PDO::FETCH_ASSOC в while loop не е достатъчно само стойността като условие, както е направено на повечето места, а нещо такова би трябвало да реши проблема:

while (($row = $stmt->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)) !== false ) {
...

Също има вариант за извеждане с scrollable cursor на fetch(). Погледни документацията, която реално на части написах по-горе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Random Person написа:

Kaкто споменах, "$row = $stmt->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)" взима само първият ред и не продължава. fetch() връща един ред, а PDO::FETCH_ASSOC настройва PDO резултата да е под формата на associative array. Реално while работи като if според мен.

Ако ще се използва while loop, като гледам документацията има няколко начина да се направи. При PDO::FETCH_ASSOC в while loop не е достатъчно само стойността като условие, както е направено на повечето места, а нещо такова би трябвало да реши проблема:

while (($row = $stmt->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)) !== false ) {
...

Също има вариант за извеждане с scrollable cursor на fetch(). Погледни документацията, която реално на части написах по-горе. 

Ясно ,  лагодаря ти :) Ето това е мнение. Много благодаря за отговора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...