Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,
Минаха няколко месеца от както си сглобих новата конфигурация с голяма ваша помощ. Сега мисля да дам някой друг лев и за SSD, затова пак се допитвам до вас. Изобщо не съм запознат с тях по простата причина, че никога не съм се интересувал и никога не съм имал конфигурация от такъв клас, че да си заслужава SSD, но мисля, че в края на 2019 е вече напълно нормално всеки да има. Дори не знам какъв бюджет да отделя, но ми се иска да е поне 1 TB, видях това, и че има доста голямо намаление, но после го видях същото в никем с цена 344, така че явно намалението му не е чак толкова голямо.. Благодаря предварително на всички отзовали се.. 😄

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гледай, че във Варио половината неща са вписани като намалени, измишльотина е. Иначе цената не е лоша като за 860 Evo, в extreme digital е 270лв. За около 250лв се взима Crucial MX500 1TB, което е другото оптимално SATA SSD, но ако имаш m.2 слот, по-добре де ориентирай към NVME устройство от сорта на ADATA SX8200 Pro 1TB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Системата ви с какъв твърд диск е сега?

Какво ще се слага на въпросното SSD?

Твърдия диск е от подписа, SSD-то ще се ползва за ОС, игри и програми.

преди 18 минути, PANOV написа:

Не гледай, че във Варио половината неща са вписани като намалени, измишльотина е. Иначе цената не е лоша като за 860 Evo, в extreme digital е 270лв. За около 250лв се взима Crucial MX500 1TB, което е другото оптимално SATA SSD, но ако имаш m.2 слот, по-добре де ориентирай към NVME устройство от сорта на ADATA SX8200 Pro 1TB.

Имам, това ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента колко голям ти е системния дял за ОС, програми и игри?

Или казано направо - нужно ли ти е 1TB SSD, след като имаш и 2TB HDD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Ивайло Пецев написа:

Твърдия диск е от подписа, SSD-то ще се ползва за ОС, игри и програми.

Имам, това ли ?

Или S11 Pro, че сега е на добра цена, а е общо взето същото - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, plamen_petrov_80 написа:

В момента колко голям ти е системния дял за ОС, програми и игри?

Или казано направо - нужно ли ти е 1TB SSD, след като имаш и 2TB HDD?

Не мисля да си купя някое малко SSD и като се напълни да се налага да трия нещо за сметка на друго нещо..

преди 45 минути, PANOV написа:

Или S11 Pro, че сега е на добра цена, а е общо взето същото - цък.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, grizly написа:

И какъв ти е въпроса всъщност?!

Да ми препоръчате някакво качествено SSD?

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Ти най-добре си знаеш!

Аз обаче бих помислил преди да дам 300 лв. (-/+).

Ще го обмисля добре разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.vario.bg/adata-xpg-gammix-s11-pro-1tb-agammixs11p-1tt-c

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-GAMMIX-S11P-1TB-M2-PCIE/

Това реално си е 8200Pro но ще платиш по-малко. От Варио доставката ще е безплатна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Roujin Z написа:

https://www.vario.bg/adata-xpg-gammix-s11-pro-1tb-agammixs11p-1tt-c

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-GAMMIX-S11P-1TB-M2-PCIE/

Това реално си е 8200Pro но ще платиш по-малко. От Варио доставката ще е безплатна.

Благодаря, по - горе вече предложиха това S11. Явно ще е то, сега само да видя дали да не си взема 512GB-та версия. Пламен успя да ме накара да се замисля дали наистина ми трябва толкова голямо SSD. 😀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е че охлаждащия радиатор при 8200Pro не е предварително монтиран иначе и той има такъв в комплекта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ивайло Пецев написа:

Благодаря, по - горе вече предложиха това S11. Явно ще е то, сега само да видя дали да не си взема 512GB-та версия. Пламен успя да ме накара да се замисля дали наистина ми трябва толкова голямо SSD. 😀

То ако решението ще са 512GB за 170лв, може и да ти се откъснат от сърцето 200лв за 970 Evo Plus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Ивайло Пецев написа:

Категорично не ти трябва. ССД с 120ГБ ти е предостатъчен-като наблъскаш вътре ОС, много програми и каквото ти дойде още, ще стане това от картинката. Всеки обем отгоре ще е излишен и ще стои неизползван.

55.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Категорично не ти трябва. ССД с 120ГБ ти е предостатъчен-като наблъскаш вътре ОС, много програми и каквото ти дойде още, ще стане това от картинката. Всеки обем отгоре ще е излишен и ще стои неизползван.

55.jpg

2014та се обади да си поиска поста.

По-посредствена логика не бях чел скоро. Първо, поради устройството и каналите на контролера, SSDтата с по-малък обем често показват по-лоши резултати от големите си братчета. Второ, цената за гигабайт е значително по-лоша. И трето, една съвременна игра колко е голяма, господин BMW 320? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих казал че към момента всичко което е под 500 ГБ по една или друга причина не си заслужава. Цените са достатъчно ниски. Изкушаващо е с 30-40 лева да боднеш 120 ГБ ССД и да си свиркаш, но някой скоро писа че само WOW бил 100 гиги нагоре. За качествата пък за тези пари да не говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B3M2W0 написа:

55.jpg

Дори и от бюджетни съображения, цената на 240GB е толкова близо до тази на 120GB, та не е добра тази логика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои от новите игри са бая големички и не виждам смисъл да инсталирам и трия постоянно.. В момента имам 5 игри само инсталирани и са около 200гб само инсталациите им...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да речем, че инсталаторите не е нужно да са на ssd. Могат да са на втори диск или на външен такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Да речем, че инсталаторите не е нужно да са на ssd. Могат да са на втори диск или на външен такъв.

Да, да това казах само инсталациите броя, с инсталаторите отиват над 350гб и това са само игри, нито ОС, нито каквито и да било програми. Не мисля, че може изобщо да става въпрос за SSD под 500гб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Ивайло Пецев написа:

В момента имам 5 игри само

Извинявам се , ама отдавна съм излязъл от забавачката и въпросът с игрите ми се струва несериозен. Не казвате за дрънкалки колко "гиги" ви трябват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OS + програми са ти някъде към 30GB (преди 24 часа го правих).

Само, че говорим за теб и мен, съответно различно поддържане на ОС и различен софтуер - за това гледаш какво е при теб сега, слагаш и едни задължително 10-15% от обема на SSD то като постоянно празни и се застраховаш с няколко свободни 20-30-50-100GB за "ако изникне нещо".

Дори с най-евтиното малко (120GB) SSD системата ти ще стане значително по-пъргава и игрите ще зареждат една идея по-бързо, защото механичния диск вече няма да носи цялата OS, програми, temp, swap и т.н., единствено торентите и игрите ще го товарят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Извинявам се , ама отдавна съм излязъл от забавачката и въпросът с игрите ми се струва несериозен. Не казвате за дрънкалки колко "гиги" ви трябват...

Виж сега, аз също отдавна съм излязъл от "забавачката", но през свободното ми време ми се играят игри и си играя. Попитах за 1TB SSD, като след това си дадох сметка, че може и 500GB биха ми свършили работа, но е абсурд да си взема нещо под 500, а ти ми излизаш с теории, че 120 ми е предостатъчно. Това е като по автомобилните групи - търсиш си бензинова кола, обаче всеки ти пробутва дизеловата си кола, защото била икономична и много здрава.. Благодаря на всички все пак, ще взема или Samsung Evo-то или ADATA S11
Edit - може да заключвате темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко M.2 слота имаш на дъното си.
Ако са повече от  1,  единият може да го 'жертваш' и за high-level  М.2 SATA 1 TB заради почти осезаемо по-ниската цена спрямо NVMe и допълнителен бонус от по-ниски температури заради по-ниските скорости спрямо М.2 NVMe.
Ako e 1 - само NVMe e подходящо. Но внимвай какво избираш - entry-level NVMe са на цени като SSD SATA, и в същото време далеч по-зле от тях при натоварване.

2.5" SATA SSD - имa смисъл само ако нямаш М.2 слот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от kristiyan.channel
      В това видео ви казвам 10 Причини защо да си купим iPhone и какви са му предимствата. 
    • от kristiyan.channel
      В това видео ви показвам как обработвам снимките си за инстаграм
    • от kristiyan.channel
      Здравейте на всички
      В това видео ви показвам как можете да си добавите SWIPEUP опция в Инстаграм още преди да сте достигнали 10000 последователя. Цялата магия се случва чрез IGTV. И въпреки, че е малко по различно от другите SWIPEUP опции все пак е доста яко. Ако и вие мислите така Харесайте и споделете клипът в социалните мрежи. 
      ! Ако искате пишете в коментарите какво искате да бъде следващото видео. 
      Последвайте ме в Instagram: https://instagram.com/krisi_jordanov
      За бизнес запитвания: [email protected]
      FAQ
      1.  Какъв е моят телефон? 
           Моят телефон е iPhone XS MAX
      2. С коя програма обработвам видеата си? 
           Обработвам видеата си с Filmora 9
      3. Къде живея? 
           В момента живея в България.
    • от kristiyan.channel
      Здравейте на всички
      Аз съм Крис,
      И днес ще ви разкажа за 10 приложения които са безмислени. Някои от тези приложения не вършат никаква работа а други от тях нямамт смисъл. 
      !!!!!   Някой от тези приложения са премахнати от APPLE APPSTORE. 
      Последвайте ме в Instagram: https://instagram.com/krisi_jordanov
      За бизнес запитвания: [email protected]
      FAQ
      1.  Какъв е моят телефон? 
           Моят телефон е iPhone XS MAX
      2. С коя програма обработвам видеата си? 
           Обработвам видеата си с Filmora 9
      3. Къде живея? 
           В момента живея в България.
  • Дарение

• Добави ново...