Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

zobas

С какво да внимавам при избора на счетоводител

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да започна с малък бизнес за ремонт на компютри. Разбрах, че за да е всичко законно и т.н. трябва да се регистрирам като ет или оод. Та за целта ще ми трябва и счетоводител. Можете ли да споделите опит с какво да внимавам при избора и от опит какви проблем могат да ми създадат, за да имам едно на ум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли някой счетоводител/ка ще тръгнат да ти създават проблеми нарочно, освен ако нямат някакво вземане-даване с теб предишно или ти нямат нещо зъб...Още повече пък и на тях излишни проблеми и главоболия да си създават.

Моят брат на фирмата му си е наел една възрастна жена счетоводителка-пенсионерка, която цял живо това е работила само и е много свястна, съвестна и разбрана. И незнам колко и плаща изобщо а и не ме интересува това ни най-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Счетоводител може да ти създаде проблеми само от незнание, тъй че по- скоро ти трябват повечко контакти, информация и въобще да разпиташ из твоя град към кого да се насочиш - това "едно на ум" никаква работа няма да ти свърши, то не е като оглед при избор на автомобил, че да внимаваш за нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За регистриране на фирма ти трябва по-скоро адвокат. Счетоводителят идва по- късно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е,задължително да имаш на щат и да плащаш заплата на счетоводител! Достатъчно е, да мицеш да ползваш услугите на такъв за годишното приключване и при нужда.
Колкото до регистрацията на ЕТ или (Е)ООД - отиди до офис на Агенцията по вписванията - там ще ти обяснят. Или прочети на техния сайт https://www.registryagency.bg/bg/registri/targovski-registar/kak-da-registriram-firma/
Лично аз препоръчвам, да си намериш съдружник и да регистрираш ООД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...