Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Детелин Василев Кирчев

Чета та се смлях да чета за RTX 2070 ! ОК, но има 20 варианта , кой е най-добрата инвестиция ???

Препоръчан отговор

Здравейте , 
Чета та се смлях да чета за RTX 2070 ! ОК, но има 20 варианта , кой е най-добрата инвестиция ??? 

- EVGA GeForce RTX 2070 GAMING 8GB GDDR6 256 bit  ( 1 вентилатор ) 
- ASUS GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 ( ТОП производител , 2 вентилатора  ) 
ASUS GeForce RTX 2070 8GB Turbo ( честота на ядрото 1410 - съблазнителни )  
- ASUS GeForce RTX 2070 8GB Turbo EVO ( честота на ядрото 1700 ) 
- има и модификация "X TRIO" 
Има и на MSI и ATI но там съм им платил да НЕ ме занимават никога !!!!!!! 

От тези всичките , имате ли практика , кое е най-желателното ? 
............ и защо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Детелин Василев Кирчев написа:

Чета та се смлях да чета за RTX 2070 !

Начииии, лъжеш. То е ясно, че съвременните дяца като прочетат 5 изречения и им се спихне сивото и си мислят, че много са прочели. Важното е, не само да четеш, а и да разбираш, за което е нужна функционална-грамотност. Примерно да се сещат, че като увеличат някакъв текст, дори и да не пишат с главни букви, пак е крещене по форумната терминология.

Като се пита, се представя бюджет за харчене и се описва другият чаркалък на компютъра. Да не се окаже, че не е изгодна въобще картата, в никой от вариантите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, sliderum написа:

Начииии, лъжеш. То е ясно, че съвременните дяца като прочетат 5 изречения и им се спихне сивото и си мислят, че много са прочели. Важното е, не само да четеш, а и да разбираш, за което е нужна функционална-грамотност. Примерно да се сещат, че като увеличат някакъв текст, дори и да не пишат с главни букви, пак е крещене по форумната терминология.

Като се пита, се представя бюджет за харчене и се описва другият чаркалък на компютъра. Да не се окаже, че не е изгодна въобще картата, в никой от вариантите си.

Де да бях АДМИН на форума ......... 
за такива лаладжии в стил АДВОКАТ С ДУМИ ЧУЖДИЦИ В РЕЧНИКА 
директно те изтривам ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай най-изгодната и с най-много гаранция която е. На zotac са с по 5 години, докато на другите производители са само с 3. Примерно тази:

https://www.vario.bg/zotac-gaming-geforce-rtx-2070-oc-mini-zt-t20700f-10p

или

https://www.vario.bg/zotac-gaming-geforce-rtx-2070-amp-zt-t20700d-10p

и така нататък.

Overclock винаги можеш да си направиш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Вземай най-изгодната и с най-много гаранция която е. На zotac са с по 5 години, докато на другите производители са само с 3. Примерно тази:

https://www.vario.bg/zotac-gaming-geforce-rtx-2070-oc-mini-zt-t20700f-10p

или

https://www.vario.bg/zotac-gaming-geforce-rtx-2070-amp-zt-t20700d-10p

и така нататък.

Overclock винаги можеш да си направиш сам.

ок , съгласен 
но да те питам ти как мислиш 
ZOTAC ............ не е ли малко измислен производител ? 
Малко по-различно е nVidia или ASUS , май , а ? 
Коментар ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислиш ли, компания от 2006 година, която от години произвежда хардуер, дали ще е "измислена"? И ако за теб +2 години гаранция са нищо, може да си вземеш и видеокарта с по 2 години гаранция, има и такива.

https://en.wikipedia.org/wiki/ZOTAC

Вече като искаш си потърси поотделно и почети за гаранционните условия и си избери производител, при който според теб те са най-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Детелин Василев Кирчев написа:

Де да бях АДМИН на форума

Точно по описаните от @sliderum причини и не си админ! И, моля, спазвай добрия тон!
Освен това писание в различни размери шрифт е досадно и вместо да направи темата приятна за четене, въздейства напрягащо и отблъскващо.
За заглавието - нямам думи? А колко по-добре би било "Моля за помощ при избор на видеокарта от серията 2070"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Детелин Василев Кирчев написа:

Здравейте , 

При ценова разлика от около 100лв. в полза на 2060 Super срещу 2070, мисля, че е по-изгодния избор откъм цена/производителност/консумация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още не знаем буквално нищо, разчитайки информацията да я има тук. Защо автора е предпочел да е 2070, вместо които и да е други конкурентни модели. Какъ у е останалият хардуер, какво цели с покупката, само игра, или и работа, как да играе, търсят ли се брой кадри или качество на картината.Може и да има нещо в другите му теми, но никой не е длъжен да му чете другите теми.  Тази важна тема не е случайна:

Crystal Sphere Error 404 или Kак да задаваме правилно въпроси

Отнася се за започването на теми в хардуерният раздел, дори когато изглеждат толкова уж конкретни при избор в рамките на един тип(с еднакво GPU) видеокарти. Предвид, че е изброен и  бюджетен едновентилаторен модел и такива, които са с по стотици левове по-скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За каква резолюция е картата? Бюджет? Минавай направо на 2070 Super, ако си на 1440p и нагоре. Оттам нататък гаранцията е много хубаво нещо, но по-важно е да се разгледат картите разглобени, за да се добие пълна представа за устройството на охладителя, наред с инфо за температурите и нивата на шума. Отдавна марката не е твърдо показателна за качеството на изработка. Повечето ревюта пишат и за свистене, ако случайно присъства. Екстри като пасивен режим в покой не са за пренебрегване, макар че специално в този клас трябва да са стандарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичките са Nvidia (и Zotac и Asus и MSI които са си екстра) виж ATI няма как да има и да искаш. 

Хубаво е да избягваш референтни (като моделите на Асус които гледаш дори да са с друго лого). 

jwrwqib1bfhd65l6_setting_000_1_90_end_50

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Roujin Z написа:

Всичките са Nvidia (и Zotac и Asus и MSI които са си екстра) виж ATI няма как да има и да искаш. 

Хубаво е да избягваш референтни (моделите на Асус които гледаш).

Що пишеш глупости?! Ако не си чувал за ATI RTX 2070, значи просто не си се смлял от четене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, PANOV написа:

Екстри като пасивен режим в покой не са за пренебрегване, макар че специално в този клас трябва да са стандарт.

Оти? Какъв е смисълът от този режим? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Епа, става си безшумно, особено със съответното захранване - като спрат двете - плюс хубави перки на кейса и е приятна работа. Аз съм старомоден и кутията ми е на бюрото, а не всички са с изолация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета. Качествените захранвания на практика са безшумни(стига да не мериш със специализиран уред от 5 сантиметра). Иде реч за нормални човешки възприятия. А ако решиш да замериш шума в стаята, където е кутията включвайки всичките му източници ще останеш неприятно изненадан. Освен ако не си държиш компютъра в звукозаписно студио. Тези писаници са за забава на зрителите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам RM650x на домашния и да ти кажа рядко съм го виждал да пуска перката, но пък е втора бройка, щото първата имаше свистене. Преди имах същия проблем със SS-660XP2 - единственият звук, който чувах от компютъра, откакто нямам твърд диск. Това на страна, честно казано, не ме интересува колко безшумно е захранването, като върти, след като може да не върти и е с 10 год. гаранция. Преди, като имах време за цъкане, смених за 3 месеца две различни GTX 980 - една G1 и една Gaming на MSI - е поне аз си намирах разлика в шума на двете при стандартна настройка на охлаждането. Нямам кори от яйца по стените, но офис-стаята гледа към вътрешен двор и вечер съвсем добре можех да различа дали перките на картата ми развъртат сериозно или са спрели. Тъй че за карти, които стават шумни под товар, що да са измислици? Ако ти живееш на оживен булевард и си отваряш прозорците, няма да разбереш и самолет да ти излита в стаята. А и не си ли с изолирана кутия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, PANOV написа:

Тъй че за карти, които стават шумни под товар, що да са измислици?

Това е така, но ми се струва, че по-рано идеше реч за карти ненатоварени. Или нещо не съм прочел правилно? Надали.

Лека вечер и на теб!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не съм го написал съвсем правилно - по-скоро ако е с шумни вентилатори ми се струва приятно, когато не се пускат до едни 60 градуса примерно. Не толкова в покой, ами пасивният режим като цяло. Но аз като един темерут като такъв гледам и на перките. Лека! :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Детелин Василев Кирчев

Направо си се изкривил от четене. 😂 :D

Иначе по-темата , аз също съм на мнение ,че ако ще даваш 1100лв за карта , по-добре да минеш директно на 2070 Super . /ВИЖ ТУК./  Разгледай и в други сайтове за алтернативни предложения в този ценови диапазон. Вероятно ще намериш. Изобщо не подценявай охлаждането на картите. Тези Turbo предложения от 1-вия пост на автора грам не ми допадат и в никакъв случай не бих си взел за мен подобна карта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.newegg.com/global/bg-en/black-raidmax-vortex-v4-atx-mid-tower/p/N82E16811156331?fbclid=IwAR3Ed1RAW2Vkiqln-OjMaPOC_JJnDLIhX9LyxMHGeNjdjfiZiyJIHohVHlU 
това е кутията ми 

ама Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8G GV-N207SGAMING OC-8GC 
дали ще се събере ? или ся и кутия трябва да купувам ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията ти позволява според спецификациите Max GPU Length Allowance  = 381мм, а видео картата я дават Д=286.5 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, pepy86 написа:

Кутията ти позволява според спецификациите Max GPU Length Allowance  = 381мм, а видео картата я дават Д=286.5 .

не се ли гледат размерите които съм маркирал с червена стрелка ??? ( 30 см ) 
а видеото е 29 см 

кукукукуку.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни къде ти се пада PCI-E x16 слота на дънната платка. Замери дължината , като имай предвид и останалите размери на картата според спецификациите на производителя: Д=286.5 Ш=114.5 В=50.2 . Така няма как да ти отговоря na 100%.

edit: Ако случайно е твърде дебела (висока) картата и опира , мисля ,че можеш да премахнеш ламарините за закрепването на HDD-то. Тогава ще ти се наложи да проявиш импровизация и да мислиш друг вариант за монтаж на харда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе ако трябва с флекса ще го отрежа , няма да ми е за първи път , ся няма да давам 150 лв за нова кутия я :)
само странното че има за захванването видеото има и 8 пина и 6 пина 
Само с 6-те пина ще стане ли , че нямам 8 на захранването 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е захранването, за да преценим дали ще стане с преходник за другите 8-пина ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...