Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!От известно време имам забавяне  и забиване на системата и затова вчера и днес пуснах няколко сканирвания с две различни версии на Eset-a.С най-новата версия откри 4 инфектирани файла.С другата при първото сканирване включих и дял D и също 4.При второто без дял D,3 такива.Чудя се дали трябва да се трият тези файлове.Това са логовете.

Eset Online Scanner-07.09.2019.txt Eset Online Scanner-08.09.2019.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснах да отбележа че преди това правих сканирвания с AdwCleaner и MBAM и те не откриха нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо сериозно. Не е зловреден код. Продуктите на Avast! съдържат рекламен софтуер, който включва туулбарове(лента с инструменти).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с HDD, сканирай за лоши/бавни сектори диска с някакъв софтуер като HDD Tune, Hard Disk Sentinel или др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Stoyannnov написа:

Нищо сериозно. Не е зловреден код. Продуктите на Avast! съдържат рекламен софтуер, който включва туулбарове(лента с инструменти).

Благодаря!Да попитам още,ако компютъра започне да става бавен,да забива,да замръзва и прочее какво трябва да се прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма еднозначен отговор на този въпрос - при всяка машина такова поведение може да се дължи на различнн неща.
Ако е hdd може да са бавни сектори
И при двата вида дископве може да се дължи на:
- повреди във файловата система,
- на повреди в системните файлове,
- на липса на права върху заиси в регистратурата,
- на....

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам за да се разбере от какво е трябва да се правят проверки с различни програми.Ако няма някъде някаква тема по тези въпроси,където всичко да е систематизирано на едно място,ми се вижда странно,защото мисля че това е често срещан проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Alpine Trail написа:

Предполагам за да се разбере от какво е трябва да се правят проверки с различни програми.Ако няма някъде някаква тема по тези въпроси,където всичко да е систематизирано на едно място,ми се вижда странно,защото мисля че това е често срещан проблем.

Няма начин, а и изобщо не е "често срещан проблем"! В края на краищата, нищо не ти пречи да си правиш по един имидж на работещата с-ма през някакво време и при някакви симптоми за проблем да с разпънеш готовия имидж за 15-20 мин. Веднага ще стане ясно, проблема дали е софтуерен или хардуерен 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, street racer написа:

Няма начин, а и изобщо не е "често срещан проблем"! В края на краищата, нищо не ти пречи да си правиш по един имидж на работещата с-ма през някакво време и при някакви симптоми за проблем да с разпънеш готовия имидж за 15-20 мин. Веднага ще стане ясно, проблема дали е софтуерен или хардуерен 

Според теб излиза че само с две програми ще разбереш какъв ти е точно проблема.Едната е свързана със софтуера,другата с хардуера.Направо ги напиши и да приключим темата.Освен това май че си е точно "често срещан проблем" защото съдя по себе си,т.е. на мен често ми се случва,а със сигурност поне 90% от останали не са нещо по-различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте...!

Цитат

Според теб излиза че само с две програми ще разбереш какъв ти е точно проблема.Едната е свързана със софтуера,другата с хардуера ....

Според мен точно от тук трябва да започнете за определяне на причината на проблема ви...! Само че програмите да оставим за по нататък и да се възползваме от едно златно правило според мен:

- безопасен режим с мрежа ( Safe Mode with Networking )

Ако проблемът  е наличен  под  безопасен режим, то означава, че проблемът се корени някъде:
- сред някои от приложенията, които все пак се стартират в Safe Mode (има такива, но са много малко на брой)
- по-дълбоко в системните файлове/системния регистър;
- или в хардуера.
Логично, в противен случай, ако проблемът не е налице под Safe Mode, тогава най-вероятно се дължи на някои от въпросните процеси/услуги/драйвери, които не са стартирани в него режим, но се стартират в нормалния, т.е. почти сигурно е, че проблемът е софтуерен."

Цитат

....забавяне  и забиване на системата

..това е толкова обширно понятие и причината може да е толкова разнородна.....Така че проверката в безопасен режим ще ви насочи .....къде да търсите , с какво да тествате .....! Приятна вечер...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Alpine Trail написа:

Според теб излиза че само с две програми ще разбереш какъв ти е точно проблема.Едната е свързана със софтуера,другата с хардуера.Направо ги напиши и да приключим темата.Освен това май че си е точно "често срещан проблем" защото съдя по себе си,т.е. на мен често ми се случва,а със сигурност поне 90% от останали не са нещо по-различно.

Не съм казал такова нещо! А и не става само с "програми" :)

Ако ползваш системата си правилно и не натискаш "yes" на всеки бутон, който видиш ще караш дълго време без проблеми!

Да не забравяме и факта, че има ЗКУ-тa, които искат от хардувера си неща, за които не е пригоден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...