Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Sicario

Лаптопът забива за секунди като отворя дадено приложение

Препоръчан отговор

Изтегли и инсталирай SSD Utility и провери с него за нов фърмуер.

image.png.f5dba0d346ce0aee4000ba3a99a4325b.png

На тази снимка в раздел Details покажи Hardware ids

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай пълен и точен модел на лаптопа - от етикета на дъното му

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP Gaming Pavilion - 17-cd0210ng

Product ID
: 6RP03EA

Serial Number
: CND9203GP9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия на BIOS? Версия на Windows 10?
Драйвъри

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирал съм всички драйвъри от сайта.

Windows 10 Home x64

Bios: 

Brand    Insyde
Version    F.12
Date    02-08-2019

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нещо не в ред в този диск.
Я пробвай да деинсталираш първо диска, и веднага след това деинсталираш контролера му (без да слагаш отметка за изтрииване на файловете) и да рестартираш.
image.png.7bbf90338541103fe14cb743b6139f9c.png

преди 17 минути, Sicario написа:

Windows 10 Home x64

Стартирай winver и покажи версоия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Sicario написа:

Деинсталирано е всичко, да не рестартирам сега?

Сега вече можеш да рестартираш. След първото зареждане най-вероятно ще поиска още един рестарт.

Има нова версия на BIOS за Windows 10 1903 - F.12 Rev.A    Aug 12, 2019
Много е възможно да има някоя кореекция (няма описание на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това съм инсталирал точно от Aug 12, 2019, не знам защо ми го показва, че е с по-стара дата.

Чудя се дали не съм омазал нещо при инсталацията на windows-a, защото помня, че след инсталация в My Computer ми показваше само ssd-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си инсталирал F12, a e наличен F12A

image.png.25ad914429ee4d24260da1ab404c3bb6.png

С администраторски права ли стартира?
Пробвай сега след преинсталирането на драйвърите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Sicario написа:

Чудя се дали не съм омазал нещо при инсталацията на windows-a, защото помня, че след инсталация в My Computer ми показваше само ssd-то.

Тази версия на уиндоус 10-1903,компилация 18362.329 ,откакто ни я набутаха през юли 2019,не само на твоя лаптоп ги прави тези лагове.Аз също си купих нов модел лаптоп,през май тази година.Същата работа стана след обновянето с тази версия.При теб забива при отваряне на приложение,при мен забиваше дори когато отварях папки.При отварянето на диспечера на задачите пък се ослушваше доста,дори трябваше по няколко пъти да повтарям докато се отвори.Бавеше също когато кликна на иконата за известия,иконата за звука,wifi,часовника с датата и др.Сякаш някой целенасочено пречеше да правя каквото и да е с този лаптоп.Опитвах първо с оригиналните драйвъри,поднових версията на биос,нищо не помогна.Даваше понякога сини екрани на „смърта“.Бях решил да използвам гаранцията и да го връщам.Преди това започнах да оптимизирам системата,като изключвах всевъзможни функции.Премахнах Microsoft Edge от функции на уиндоус,защото беше като хищник на ресурси.При теб се вижда че използва рам над 500 мб.,така беше и при мен.После спрях доста от функциите на Гогле хром,понеже също мислеше много при отваряне на страници,а интернета ми е бърз.Изпълних също Съвети за подобряване на производителността на компютъра в Windows 10 .Въобще беше един дълъг процес,насочен към олекотяване на системата,докато постепенно всичко се оправи.Така и не мога да кажа точно кое оправи нещата,но сега съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Димитър 59 написа:

...

Всичко това е много хубаво, но при него се регистрират грешки, които не са свързани с оптимизирането на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах windows-a, резултатът е същият, нещата отиват май, май на към боклука, или да слагам едно XP и да се оправят нещата със забиването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв XP? Откъде ще вземеш драйвъри...Лаптопът ти е гаранционен - в сервиз на HP и да му търсят проблема.
Може да пишеш и на Toshiba за проблема със ssd.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ми писна все да трябва да се прави нещо, за да можеш да си ползваш компютъра нормално, колкото до гаранцията, аз хубаво ще го дам, после 1 месец ходи го чакай. Според мен е нещо от windows-а, така мисля поне де, защото игрите си вървят на макс FPS, ще се наложи да свиквам с това freez-ване май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Sicario написа:

Според мен е нещо от windows-а, така мисля поне де, защото игрите си вървят на макс FPS, ще се наложи да свиквам с това freez-ване май.

Правилно мислиш.Аз съм стигнал до същия извод.При мен това freez-ване,остана само около 5-10 минути,след като включа лоптопа и зареди системата.След това е без грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересното е, че като пусна някоя тежка игра и пц-то почва да се пече, всичко си работи нормално, няма забивания, в task manager-a си излизат процесите, няма ги онези бели полета като го отворя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай една игра, минимизирай я и провери как работи системата в този момент.

Може да пробваш и с пуснат 7-zip да изчислява колко MIPS прави процесора ти, ако не Aida64 и пускаш тестове на отделни компоненти или различни комбинации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, plamen_petrov_80 написа:

...и пускаш тестове на отделни компоненти или различни комбинации.

Тестове от всички компоненти показват постоянно,че всичко работи нормолно.По време на продължителниат лаг,няма големи натоварвания,според диспечера на задачите.Най големите ресурси в такъв момент използва единствено защитата с многото процеси в реално време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не разбра идеята ми ...

От писаното до тук аз разбирам, че когато лаптопа е добре натоварен работи по-добре от колкото когато нищо не прави - за това натовари го изкуствено и виж как е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Може би не разбра идеята ми ...

От писаното до тук аз разбирам, че когато лаптопа е добре натоварен работи по-добре от колкото когато нищо не прави - за това натовари го изкуствено и виж как е.

Идеята ти я разбираме.Човекът казва,че игрите му вървят добре,на максимални параметри,само дето загрявал повече.Това си е съвсем нормално.Проблема е че когото кликнеш да отваряш програма,настройки,папка с локални файлове или браузър,мисли дълго.А понякога не изпълнява действието,при което трябва да го повтаряш,докато реши да го изпълни след 5,  10 или повече секунди.Без да има натоварвания в такъв момент.Става въпрос за съвременен лаптоп,с добър процесор,16 гб. РАМ и SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри сигурно използваш 1650, където всичко е наред. За браузери програми да не си с hd630 - може ли от там да е проблема, да пробваш и 1650 да е направиш основна, ако не е и за браузерите  примерно само за тест.  😉

https://www.tenforums.com/tutorials/72971-add-ahci-link-power-management-power-options-windows.html  това пък намерих за SSD - добавяне на опция в пауър мениджмънт....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...