Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

След няколко месеца ще имам пълнолетие. Доколкото знам след 18 години трябва сам да си внасям вноските, защото държавата спира да ме осигурява. Може и да греша и това да става след завършване на 12-ти клас, но заради това реших да попитам тук. Също бих искал да попитам какви документи трябва да подам когато държавата спре да ме осигурява? Надявам се някой запознат да сподели какво още трябва да знам по темата, защото не съм никак запознат каква е процедурата относно всичко това.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато учиш независимо дали си ученик или студент (редовно обучение до 26 години) те осигуряват, през лятото когато е ваканцията не те осигуряват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нещо, което нито аз, нито родителите ми знаеха. Току-що проверих онлайн дали имам здравни осигуровки и пише, че са прекъснати. Тоест доколкото разбирам трябва накуп да се внесат всички пропуски от 1-ви клас, че и от преди това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате някаква грешка - ученици НЕ плащат здравни осигуровки, така че няма как да са прекъснати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, insec написа:

Имате някаква грешка - ученици НЕ плащат здравни осигуровки, така че няма как да са прекъснати.

Да, извинявам се, имам осигурителни права. Тоест за ваканциите не трябва да ги плащам, както ined твърди или?

И на другия въпрос, когато стане време сам да ги плащам, трябва ли да подавам някакви документи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако си самоосигуряващ се Иначе грижата има работодателят(по принцип). А ти можеш да проверяваш дали го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, m2013 написа:

И на другия въпрос, когато стане време сам да ги плащам, трябва ли да подавам някакви документи?

Отиди до близкият ти офис на нап и там ще ти кажат - това им е работата. Иначе на кратко, ако работиш ще ти ги плаща работодателя, ако си безработен, трябва да идеш и да попълниш някаква декларация, май номер 7 беше(ще те излъжа) и тогава почваш да ги плащаш. Също така трябва да идеш ти, ако иде родител или близък ще му искат пълномощно. И независимо дали си навършил 18г.,  докато сe водиш ученик/студент не плащаш(освен в промеждутъка разбира се). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

държат се данни за 5 години назад

демек колкото по не плащаш толкова си по на файда

ако не плащаш 10 години и се наложи нещо което ще ти излезне по евтино примерно ти е нужно нещо за 10000 лв да го ползваш безплатно 

вкарваш си осигоровките за 5 години които мисла че са   около 1200 лв  и го ползваш и така си на печалба 9000 лв +1200  за тва че не си плащал 

и си имаш безплатно ядене и папкане 

ако не 

и измислят неква бюрокроция

правиш престъпление и в затвора са длъжни да те лекуват безплатно 

животът е най важен

а за дребни работи в бърза помощ лекуват безплатно и без да си с осигуровки

се пак държавата е инвестирала в тебе некво уж безплатно убочение до клас 12 и има файда да те пази жив

а и като влезш в магазина така илинича плащаш данък ддс

аз ако управлявам държавата от ддс то директно вкарвам в здравната каса 

да няма къде да се бяга

ама наще са тъпунгерчета 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...