Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

powerful

Помощ при избор на аудио колона

Препоръчан отговор

Привет

Търся да си взема 1 аудио колона , най вече държа да е с батерия. https://www.technopolis.bg/bg/Audio-sistemi/Audio-sistema-SONY-GTK-XB60L/p/153147 какво мислите за тази , няма радио обаче но ще се прежаля, понеже телевизора ми е Сони ще мога ли да я свържа директно към него , търси до 500лв нещо ако може и вие да ми предложите , не търсим кой знае кво нещо прилично и предполагам към тази колона може да се свързи безжичен микрофон чрез bluetooth.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А телевизора ти има ли bluetooth или някакви изходи за aux/микрофон? Трябва пак да гадаем дали ще можеш да я свъжеш, Sony е марка с хиляди модели, не модел телевизор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посочената горе тонколона е парти преносима тонколона. Не, че не може да се свърже към телевизор. Но и е с друго предназначение. Да се разнася където си поискаш.

Ако искаш да си подобриш аудио озвучението на телевизора и не ти са дават много средства решението е саунбар или активни 2.1/20 тонколони със spdif (toslink) вход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sony 49xe8077 е модела на тв , а иначе нямам място за саунбар , варианта е 1 колона и се чудя каква да е , https://www.technopolis.bg/bg/Audio-sistemi/Audio-sistema-SONY-MHC-V42D/p/153156  тази ми изглежда добра но е само за вкъщи не мога да си я нося навсякъде , а варианта да взема 2 колони нещо не ми допада финансово

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тонколона не е особенно мобилна предвид размерите, вижте тези на Fenda ценово са по - ниско, а като звук ще са по - добре, подчертавам по - добре звучащи, не по - силно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, powerful написа:

sony 49xe8077 е модела на тв , а иначе нямам място за саунбар , варианта е 1 колона и се чудя каква да е , https://www.technopolis.bg/bg/Audio-sistemi/Audio-sistema-SONY-MHC-V42D/p/153156  тази ми изглежда добра но е само за вкъщи не мога да си я нося навсякъде , а варианта да взема 2 колони нещо не ми допада финансово

Ако не съм се изразил правилно. Тези колони са направени за пари/джангър и  качество на звука при тях клони към нула.

И къде ще стерео ефекта, като една... Аз не бих взел подобна китайска пръчка никога.

Това са "новите"  аудио уредби така да го кажем

Ти си решаваш парите са си твои.

Ако целта, не е джангъра а слушане на музика, (освен саунбар със субуфер има и др. вариант)  с малко средства се взима стерео активни тонколони:

Edifier R2730DB 2.0

За малко повече средства, и ако си любител на музиката, не на силната музика:

Edifier S1000DB 2.0

Edifier S2000 Pro Brown

Или 2.1:

Edifier S350DB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако правилно разбирам , тази колона която съм дал на Sony за 749лв не я одобряваш така ли ? Ами тези предложения където си ги дал може и да не са лошо но на мен няма да ми вършат работа , искам да сложа в хола по възможност една колона защото нямам повече място и да къде да слушам музика, защото сега само телевизора ми е алтернативата. И другото е исках да е мобилна да мога и навън да я взимам но май няма как да стане , по-добрия вариант ще е 2 колони , една само за у дома и 1 лесно преносима. Та някакви други предложи ако може и да е само 1 колона ще съм благодарен. : ) И ако може да има що годе хубав вид , мен Sony-to много ме грабна но щом казваш, че звука няма да е качествен..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, powerful написа:

Значи ако правилно разбирам , тази колона която съм дал на Sony за 749лв не я одобряваш така ли ? Ами тези предложения където си ги дал може и да не са лошо но на мен няма да ми вършат работа , искам да сложа в хола по възможност една колона защото нямам повече място и да къде да слушам музика, защото сега само телевизора ми е алтернативата. И другото е исках да е мобилна да мога и навън да я взимам но май няма как да стане , по-добрия вариант ще е 2 колони , една само за у дома и 1 лесно преносима. Та някакви други предложи ако може и да е само 1 колона ще съм благодарен. : ) И ако може да има що годе хубав вид , мен Sony-to много ме грабна но щом казваш, че звука няма да е качествен..

Една няма как да ти предложа, ако искаш да я ползваш и за телевизора. Избери си от предложенията по-горе.

Другото е саундбар (централна тонколона бар + субуфер).

Ще трябва да направиш компромис ако искаш качество (и да поразместиш да кажем).

Вариант е да вземеш първото предложение или последното за телевизора. А с останалите средства една парти тонколона, която да разнасяш.

По- горе ти дадоха насоки към коя марка да се насочиш за по-малко средства.

Успех в избора. Това е от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още един вариант от мене:

https://www.musicworld.bg/bg/c_3171/i_47681/ONKYO_LS_T10_B.html

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Нещо като саундбар с вграден в него събуфер. Поставя се под телевизора. Телевизорът може и да стъпи на него. Издържа телевизори с диагонал до 50 инча. Размерите му са 70 х 35 х 11 см - Ширина х Дълбочина х Височина. Тежи около 8 кг. Има блутут, коаксиален, оптичен и аналогов вход. Това нещо е от MDF и за размерите си вади доста приличен звук, дори и  стерео - има  4 предни и два странични говорителя с диаметър 7 см и и 1 с диаметър 12 см, насочен надолу, плюс два странични басрефлекса.

Имам го същото и от личен опит мога да кажа, че е доста добро.

Ще ти останат достатъчно пари да си купиш и преносима колона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...