Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.

Мисля да си сглобя нещо за домашен Seedbox.

От Хардуер не разбира много, затова имам нужда от вашата помощ. Не знам дори кои са всички части които трябва да ги има едно настолно PC.

Имам налични от стар настолен DVD плеър, HDD 200GB. Имам и малко ТВ което ще ползвам за Монитор.

Може и да е от 2-ра ръка части, колкото по-малко инвестиция иска, по-добре. Ще е хубаво да има сила поне да подкарва 720p филми, ако един ден се наложи да се гледа нещо на него.

WiFi ако поддърща ще е много добре, че да не опъвам кабели от рутера, но не е задължително.

Трябва ми просто да работи 24/7.

Целта на целия проект е: Евтино.

Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТВ-то е NEO има вход за Монитор (онези с многото чопчета). Няма HDMI.

HDD-то не е при мен в момента. От големите старите, от стар настолен ми остана.

Ще е Линукс най-вероятно, нещо леко като Lubuntu или Kubuntu. Че да не му трябват много ресурси.

Бюджет не съм определил, но както споменах, гледам да е малксимално ниски разходи. Просто пц-то буквално ще стои включено и освен за сийдбокс, няма да се ползва за друго. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, MisterDimchev написа:

ТВ-то е NEO има вход за Монитор (онези с многото чопчета).

VGA, DVI или нещо друго? HDMI също има "много чопчета"! Вариант е някоя маркова машина втора употреба с гаранция за около 200 лева с I3/I5 2 поколение или по-нов.

https://www.google.bg/search?q=втора+употреба+i5&hl=bg

WiFi винаги можеш да си добавиш с няко USB или друг адаптер, но тогава няма гаранция каква ще е скоростта и как ще се държи връзката, зависи от разстоянието, адаптера и от рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизор без HDMI не съм чувал да има освен ако не говорим за CRT?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VGA е порта.

Не е CRT, просто е NEO - не може да се очаква много от него. Наитина няма HDMI. :)

Но и монитора не е толкова важен. Трябва ми само докато инсталирам ОС-то. След това с Teamviewer главно ще се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избери си някоя маркова машина втора употреба, както съм ти предложил. Вграденото intel видео в процесора ще ти е предостатъчно за 1080p видео и нагоре. Гледаш да има и vga изход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDMI е стандарт в съвременните ТВ и дори най-старите модели имат такъв. Разликата при евтините е че са с един при по-скъпите са повече портовете. 

Явно говориш за стар хибриден (с тунер) монитор а не за ТВ. 

http://alphacom-bg.com/product/1675/fujitsu-esprimo-e710-g1610-4gb-250gb.html - Айви

http://alphacom-bg.com/product/1558/hp-prodesk-600-g1-desktop-g1820-4gb-250gb.html - Хасуел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е написал  стар плеър, което може да се окаже правилното прилагателно и за телевизора. Като нищо може да има предвид SCART

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SCART си има, но има и VGA, няма HDMI. 

Както и да. Колегата препоръча цял да взема 2-ра ръка.

Ако някой излезе с части, ще е по-добре, предполагам и доста по евтино сам да се сглоби. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи. Като включиш кутия, захранване, памет, дискове, освен другите части, най-вероятно ще ти излезе по-скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто теоретично, дори вграденото в чипсета на тая дърта машина за 66 лева, би трябвало да няма проблеми с подкарването на 720р видео. Може да се намери вероятно и нещо по-евтино, ама в този сайт това е най-евтиното в права кутия, в която да може да си заложиш и наличният твърд диск. Вече за повече от 720р, това вероятно няма да може. Има си и VGA изход. Доколко отговаря на останалите изисквания не зная. Но дори тази нещо да не ѝ достига, винаги може да се посочи някой чарк, който да ѝ се добави, или да се избере нещо по-съвременно, но не съществено по-скъпо, респективно и недостъпно за малък бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти @sliderum ! Точно такова нещо търся и цената е супер. Ще разгледам какво друго има, може и малко повече да се вложи. Но като цяло за seedbox и този е перфектен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...