Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

jordanp

Коя машинка за подстригване бихте препоръчали от изброенитe

Препоръчан отговор

Търся си машинка за подстригване в бюджетен клас 25-30 лв, за домашо ползване.
Има и за 10-15 лв евтини, но вече 2 такива ми се счупиха, та си търся нещо що годе прилично до 30 лв. Имам няколко предложения за момента, но не знам кои от избраните машинки за подстригване биха били по-надежни. Не ми трябва за професионална употреба предполагам от 80-100 лв. нагоре са качествените, търся нещо по-бюджетно но да не се счупи на следващия ден.

Спрял съм се на няколко модела:

Elecom EK-1116
Мощност: 18W
Цена: 23,50 лв.
https://elekom.bg/product/1962/mashinka-za-podstrigvane-ek-1116.html

First FA5674-5
Мощност: 15W
Цена: 29 лв.
Керамична глава (не знам дали е предимство)
https://www.emag.bg/mashinka-za-podstrigrane-first-ac-motor-15w-fa5674-5/pd/DCS7HZBBM/

Remington HC5018
Цена: 22,90 лв.
https://www.emag.bg/mashinka-za-podstrigvane-remington-apprentice-stomaneni-nozhcheta-mrezhovo-zahranvane-3-18mm-cherna-chervena-hc5018/pd/D0L8RYBBM/

Mozer 1400
Мощност: 10W
Цена: 22 лв.
https://www.alo.bg/2210520#comments

Последния модел (Mozer 1400) за тази цена едва ли ще е оригинален, интересно ми е все пак и китайското копие дали не е добър избор за тези пари. На места чета, че има малки отличия, но е също не лош вариант и се доближава до оригиналния. Не знам дали е така.

Коя машинка за подстригване бихте препоръчали от изброените, някой ползвал ли ги е?
Даже ако може да ми препоръчате нещо друго  по-добро от ваш опит (бюджет към 30 лв.).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари нито една. Хубава машинка дето ще те подстригва над 150-200 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Пак не става. След третото подстригване ще скубе или ще умре. Вече съм го бил този барабан. ( демек ял съм трибуквения)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам такава машинка от Декември, миналата година.Понеже съм плешив се стрижа всяка седмица до дъно.Купих я от Лидъл тогава.Засега съм доволен.В един друг форум се разискваше същия въпрос.Там един потребител каза, че ползва машинка за подстригване на кучета и котки и е доволен!:)

Зависи какво е подстригването и какво очакваш от машинката!

Re.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ivan_pop написа:

Аз ползвам такава машинка от Декември, миналата година.Понеже съм плешив се стрижа всяка седмица до дъно.Купих я от Лидъл тогава.Засега съм доволен.В един друг форум се разискваше същия въпрос.Там един потребител каза, че ползва машинка за подстригване на кучета и котки и е доволен!:)

Зависи какво е подстригването и какво очакваш от машинката!

Re.jpg

Значи веднага утре я купувам!!! Сериозно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак 150 -200 лева за машинка домашно ползване не бих дал, но и бюджета е малък за нещо свястно, умножи го по 2 и си вземи някоя с батерия примерно https://www.emag.bg/mashinka-za-podstrigvane-remington-pro-power-titanium-baterija-0-5-44-mm-titanievi-ostrieta-cheren-srebrist-hc7130/pd/DH8BVFBBM/?ref=

ако беше някоя еднодневка като машинките за по ~20 лева нямаше да и дават 5 години гаранция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си някой среден клас philips за 50-60 лева. Ползвам такава от няколко години, ножчетата се самозаточват и все още работи перфектно, като изключим, че трябва да се ползва само на ток, понеже и замина батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ined написа:

Чак 150 -200 лева за машинка домашно ползване не бих дал, но и бюджета е малък за нещо свястно, умножи го по 2 и си вземи някоя с батерия примерно 

Моята от горния пост е с батерия и беше 40лв. някъде!

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Не зная дали сега се предлагат.Аз я купих Декември 2018г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле, днес един циганин ми предлагаше на паркинга машинки за подстригване и оригинални парфюми. Викам му, така като ме гледаш, трябва ли ми машинка за подстригване? Ама така жално ме гледаше, че го съжалих като си тръгна. Поне парфюмите трябваше да погледна, те всички на пазара са ментета, та какво като купя още едно, хаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Joss Bomon написа:

Търся машинка с кабел, а тази е на батерии и из руските форуми не пише много добри отзиви за нея - след 2-3-та година се скапва.

преди 23 минути, Емил Костов написа:

Тази повече ми допада, но като гледам действително по-хубавите започват от бюджет x2, все пак ако ми попадне нещо на 40 лв. намален също е вариант :)

преди 52 минути, jordanp написа:

Последния модел (Mozer 1400) за тази цена едва ли ще е оригинален, интересно ми е все пак и китайското копие дали не е добър избор за тези пари. На места чета, че има малки отличия, но е също не лош вариант и се доближава до оригиналния. Не знам дали е така.

Интересно този евтин вариант на Mozer 1400, някой ползвал ли го е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jordanp написа:

Търся машинка с кабел, а тази е на батерии и из руските форуми не пише много добри отзиви за нея - след 2-3-та година се скапва.

Тази повече ми допада, но като гледам действително по-хубавите започват от бюджет x2, все пак ако ми попадне нещо на 40 лв. намален също е вариант :)

Интересно този евтин вариант на Mozer 1400, някой ползвал ли го е?

Аз знам че са с по-голям бюджет. Наложи се за за един салон да купуваме. Абе деее.....ва слъпото си е скъпо и качествено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Кико написа:

Леле, днес един циганин ми предлагаше на паркинга машинки за подстригване и оригинални парфюми. Викам му, така като ме гледаш, трябва ли ми машинка за подстригване? Ама така жално ме гледаше, че го съжалих като си тръгна. Поне парфюмите трябваше да погледна, те всички на пазара са ментета, та какво като купя още едно, хаха.

Малко офтопик: Един циганин преди 5 г на един панаир ми опря нож в гърлото и каза че го продавал - искал да ми покаже как бръснел ножа (носех голяма брада).  Казах му че не се интересувам от ножове, тогава той с едно движение извади един тример и ми обръсна едната буза и казва - виж как работи, а? Ще ти го дам за 20 лв., всъщност в този период си търсех тример по интернет и му казах, че за дето ме обръсна най-много 5 лв да му дам за това. В крайна сметка му дадох 7 лв. за комплекта .. искаше още 1 лв. да у дам за кафе. Та въпросния тример още го ползвам вече 5-та година .. върши работа :). Жалко че не става и за подстригване, модела е: gemei gm-710 - http://onebgshop.com/Gemei-GM-710

преди 25 минути, Емил Костов написа:

слъпото си е скъпо и качествено!

Има и случаи на скъпо и не отговарящо на качеството си, но в повечето случаи е така ... надявах е да има обратното за някой модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jordanp написа:

Малко офтопик: Един циганин преди 5 г на един панаир ми опря нож в гърлото и каза че го продавал - искал да ми покаже как бръснел ножа (носех голяма брада).  Казах му че не се интересувам от ножове, тогава той с едно движение извади един тример и ми обръсна едната буза и казва - виж как работи, а? Ще ти го дам за 20 лв., всъщност в този период си търсех тример по интернет и му казах, че за дето ме обръсна най-много 5 лв да му дам за това. В крайна сметка му дадох 7 лв. за комплекта .. искаше още 1 лв. да у дам за кафе. Та въпросния тример още го ползвам вече 5-та година .. върши работа :). Жалко че не става и за подстригване, модела е: gemei gm-710 - http://onebgshop.com/Gemei-GM-710

Има и случаи на скъпо и не отговарящо на качеството си, но в повечето случаи е така ... надявах е да има обратното за някой модел.

Е за съжаление си прав. Има го и този вариант!! Малко са и на късмет работите!!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам вече близо 3 години Philips HC3400 и съм доволен. Принципно за домашна употреба, колкото човек да се обръсне набързо е добра, но за сложни прически, и ако има кой да я ползва умело, то Wahl са едни от най-добрите професионални уреди в тази сфера. Ако нямате някакви по-сериозни умения в тази сфера, професионална машинка Ви е напълно ненужен разход. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Soviet Soldier написа:

Аз лично ползвам Philips HC3400 и съм доволен. Принципно за домашна употреба, колкото човек да се обръсне набързо е добра, но за сложни прически, и ако има кой да я ползва умело, то Wahl са едни от най-добрите професионални машинки. Ако нямате някакви по-сериозни умения в тази сфера, професионална машинка Ви е напълно ненужен разход. 

Не ме карай да ходя да я купувам, че ако не става колко водка ще те глобя идея си нямаш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Не ме карай да ходя да я купувам, че ако не става колко водка ще те глобя идея си нямаш ;)

Ха ха еее зависи, какво разбираш под "става", ако ти е да се обръснеш първи номер е идеална, реже добре, не скубе, понякога горе оставям по-дълго, също се оформя сравнително лесно и успешно, но за по-сложни прически едва ли би се пригодила. И пак повтарям, че и професионален уред в неумели ръце няма да свърши никаква работа и не си заслужава да се дадат 200лв за Wahl, ако човек няма умения да я ползва. 

Имам понятие, що е то гадна машинка, ползвах преди години една китайска "Елит", мъка си беше. Слаби батерии, скубане, забиваше се в коса и започваше да дъвче косата, в сравнение с нея Philips-а е чуден. Ха ха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тема за джихадисти ли е това :P  

Тая сутрин си ползвах Жилет-а и ни скубене, ни нищо на 2 седмничната ми брада.  Навремето позлвах една латвийска или литовска машинка, че вече ми се губи спомена. Ужасно беше. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Soviet Soldier написа:

Ха ха еее зависи, какво разбираш под "става", ако ти е да се обръснеш първи номер е идеална, реже добре, не скубе, понякога горе оставям по-дълго, също се оформя сравнително лесно и успешно, но за по-сложни прически едва ли би се пригодила. И пак повтарям, че и професионален уред в неумели ръце няма да свърши никаква работа и не си заслужава да се дадат 200лв за Wahl, ако човек няма умения да я ползва. 

Имам понятие, що е то гадна машинка, ползвах преди години една китайска "Елит", мъка си беше. Слаби батерии, скубане, забиваше се в коса и започваше да дъвче косата, в сравнение с нея Philips-а е чуден. Ха ха

Елементарна подстрижка, ти пък!!!!

преди 5 минути, Кико написа:

Тема за джихадисти ли е това :P  

Тая сутрин си ползвах Жилет-а и ни скубене, ни нищо на 2 седмничната ми брада.  Навремето позлвах една латвийска или литовска машинка, че вече ми се губи спомена. Ужасно беше. 

Е ти чак сега ли разбра, че ние всяка сутрин се будим с думите Аллах Акбар!!1

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Елементарна подстрижка, ти пък!!!!

За елементарна подстрижка мен напълно ме устройва. Иначе и гаранцията е доста дълга 5 години ѝ дават. Само трябва да се внимава с приставката за регулиране, че е от крехка пластмаса. При някои модели са 2 такива приставки, в едната отрязаната коса се набива и примерно може да я изръсиш в даден съд, при другата пада директно на земята. Моята е само с една, но може отделно да се закупи и втора. 
EHOPHILIPSHC545015_6_680x680.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

За елементарна подстрижка мен напълно ме устройва. Иначе и гаранцията е доста дълга 5 години ѝ дават. Само трябва да се внимава с приставката за регулиране, че е от крехка пластмаса. При някои модели са 2 такива приставки, в едната отрязаната коса се набива и примерно може да я изръсиш в даден съд, при другата пада директно на земята. Моята е само с една, но може отделно да се закупи и втора. 
EHOPHILIPSHC545015_6_680x680.jpg

Спести си глобата с водка!;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

за отдолу сигурно ще свърши работа 😁

Под дрехите тялото имам в предвид да не си помислихте нещо друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя филипс е на над 4+ години, както казах, още работи перфектно, макар и само с кабел. Ползвам си го 2-3 пъти в месеца. Модел HC 5440.

https://www.pazaruvaj.com/mashinki-za-podstrigvane-c4208/philips/hc5440-15-p223394780/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...