Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! В момента съм с HP 655 от няколко години вече, с Windows 10, AMD. Стана много бавен напоследък, едва отваря браузър, а ми трябва за работа, която включва обработка на клипове, презентации... и ми се иска като пусна някоя игра (не кой знае какво - куестове като Black Mirror), да не съжалявам за избора си. Най-вече искам да не се налага да го сменям поне 4 години. И да има Windows 10 или по-нов, не знам дали има. Чувала съм, че Intel Core е по-добре от AMD, та да е Intel...

Цена... До към 1300 лв. Бихте ли ми препоръчали най-доброто за тази цена? Благодаря предварително! : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези безпредметни слухове "чувал/а съм" важаха за старото поколение AMD процесори от преди Ryzen. С новото поколение нещата стоят по съвсем различен начин и са за предпочитане, особено в по-ниския/средния клас. Иначе за около 1300 лева повечето варианти са с intel, като ако се включи и windows, цената става доста по-висока за тези параметри, съответно без е по-добрия избор. Видеокарта може да се намери и GTX 1050, като по-слаби варианти са MX 150/250 сериите, за да става и за игри. Вече другите разлики са обем на оперативната памет, наличие на SSD (което за съвременна машина е просто задължително), размер на екрана и така нататък. Ето опции:

https://laptop.bg/laptops-all?search[price_btw][]=1200__1499&search[price_gte]=&search[price_lte]=&search[meta_sort]=promo_asc

Ако се включи и ОС, ще трябва да се направи компромис с много по-слаба видеокарта и евентуално процесор:

https://laptop.bg/laptops-all?utf8=✓&search[price_btw][]=1200__1499&search[price_gte]=&search[price_lte]=&brand_id_in_all=all&type_laptop_id_in_all=all&used_for_type_id_in_all=all&basic_color_id_in_all=all&cpu_type_id_in_all=all&ram_type_capacity_id_in_all=all&videocard_version_id_in_all=all&vga_type_id_in_all=all&hdd_type_size_id_in_all=all&ssd_size_id_in_all=all&display_size_type_btw_all=all&display_type_id_in_all=all&display_refreshrate_id_in_all=all&resolution_size_id_in_all=all&battery_type_id_in_all=all&weight_type_btw_all=all&os_type_id_in_all=all&search[os_type_id_in][]=10&warranty_size_btw_all=all&per_page=25&search=promo_asc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари едно такова

https://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-acer-aspire-5-a515-54g-77xh.html

ССД, държи батерия (относително), IPS, рамта не е много и има вариант да е запоена като на предишните модели(мързи ме да проверявам), и ако е 8 запоена и свободен слот - ОК, ако е запоена като на моя 4 - ще имаш и 4 на слота и не е толкова добре, ако пък хич не е запоена - баси кефа, леко куц процесор ама не чак толкова лош.

Пари за уиндоус нема - някой авер ще ти подари.

Дали ще изкара 4 години или повече - още утре може да го треснеш в земята или да му сипеш да пие водичка, ти си решаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Liana написа:

Здравейте! В момента съм с HP 655 от няколко години вече, с Windows 10, AMD. Стана много бавен напоследък, едва отваря браузър, а ми трябва за работа, която включва обработка на клипове, презентации... и ми се иска като пусна някоя игра (не кой знае какво - куестове като Black Mirror), да не съжалявам за избора си. Най-вече искам да не се налага да го сменям поне 4 години. И да има Windows 10 или по-нов, не знам дали има. Чувала съм, че Intel Core е по-добре от AMD, та да е Intel...

Цена... До към 1300 лв. Бихте ли ми препоръчали най-доброто за тази цена? Благодаря предварително! : )

Здравей!

Освен ако не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се разнася и да се търси мобилност  -на ваше място бих си сглобил един Десктоп компютър за 900-1000лв(да си играя каквито ми е кеф игри), а с останалите пари, около 300лв бих взел някой "ЗДРАВ и КОРАВ" HP EliteBook/Lenovo ThinkPad/Dell Latitude за разнасяне по кафета и паланки...

Така 4(четери) години(от описанието) ще си имам една прилична като производителност машинка за работа + една качествена бизнес машинка за лека офис работа/нет/браузване/скайп и т.н.

Колко време ще изкара -тази висок клас машинка втора ръка?!? -Все ми е тая. Ако дефектира(което рядко се случва при тези машини) ще си взема НОВА висок клас за около 200лв, че най-вероятно ще имам възможност да използвам доста части и от старата да ми излезе по на сметка.

Така аз бих направил.

преди 2 часа, zlinaka написа:

За тия пари едно такова

https://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-acer-aspire-5-a515-54g-77xh.html

Дали ще изкара 4 години или повече - още утре може да го треснеш в земята или да му сипеш да пие водичка, ти си решаваш.

По принцип е така, но по същата логика това се отнася за всеки един лаптоп.

4 години за този лаптоп е много, АКО ще се тормози всеки ден с игри, и изобщо да се подлага на сериозно натоварване.

Профила му е ТЪНЪК, следващ модата с ултабуците, целия е от Пластмаса, използвани са сравнително евтини материали за изработката му, добавяме и евтинджос IPS  матрицата и "кофтито" обслужване/почистване -защото лаптопите в този сегмент повечето са на щипки и трудно се отварят. Възможността нещо да се счупи при отваряне е доста голяма.

Най-удачното е ако се товари с опция да РАЗЧИТАШ на него поне 3-4 години(от описанието) и задължително ако се търси мобилност -някоя мобилна работна станция от класа на Precision M4800/M6800. Да, с по-стари поколения видео карти са, ама то и игрите които ще играе по описанието не са първа младост или да изискват кой знае какво.

Нещо за 900-1000лв + 100лв доплащане за ГАРАНЦИЯ до 2 години(удължаване)... Останалите пари 100-200лв  на място ако е необходимо му добавят още една плочка рам, SSD или да речем Caddy за втори диск, че и пари за Уиндоус може да му останат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите! Мобилността е задължителна и ежедневна, така че няма начин да е настолен компютър. Игрите не са задължителни, просто не искам да реша да пробвам Need for Speed или нещо от сорта, и да не мога.

Не разбрах почти нищо от описаните параметри, нито ще добавям памет, няма кой около мен да прави модификации. Тези ултрабуци и ноутбуци са много по-евтини от "лаптоп", а не са ли същото? Какво им липсва, че не се наричат лаптоп?

Сегашният ми има 4-ядрен процесор, така че може би 8-ядрен е наред, искам да е по-силен. Днес 5 минути отварям браузър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...