Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BlazzgroM

Проблем при инсталиране на Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте , взех си нов лаптоп който е бе windows и при опит да влезна в биоса да настроя да ми чете флашката , не ми излизат никакви дискове нито външни нито флашки . И като влезна в Boot меню освен UEFI mode нямам друг избор   Имате ли идея защо е така и как да го оправвя . Понеже гледах и в гугъл но не открих много. 

Лаптопа е Acer Aspire 7 

Screenshot_20190909_210828_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20190909_210825_com.android.gallery3d.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От втората картинка разреши F12 и от него викай Boot менюто, а  D2D го забрани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ined написа:

Пак нищо не става  . Това е снимка на менюто от F12 

Screenshot_20190909_214111_com.android.gallery3d.jpg

преди 9 минути, ined написа:

Като гледах клипове в нета на хората им излизат всички дискове външни вътрешни SSD-та и т.н.а при мен нито един .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката трябва да бъде направена в GPT Partition table, може да бъде направена с rufus. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Secure Boot му дай Disabled и ще ти се появят всички устройства.

Сложи флашката в USB 2.0 понеже 3.0 много рядко работи понеже изисква драйвери които без Операционна система нямаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 си има драйвер за USB3. Най-добрия вариант е да се отида на сайта на microsoft, да се изтегли и запише windows 10 с техния инструмент. Той ще направи USB да стартира както трябва под UEFI:

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, KoiAzLiWe написа:

Secure Boot му дай Disabled и ще ти се появят всички устройства.

Сложи флашката в USB 2.0 понеже 3.0 много рядко работи понеже изисква драйвери които без Операционна система нямаш.

на Secure boot  не мога да кликна понеже ми е затъмнено и нямам достъп до там

преди 1 минута, Raze написа:

Windows 10 си има драйвер за USB3. Най-добрия вариант е да се отида на сайта на microsoft, да се изтегли и запише windows 10 с техния инструмент. Той ще направи USB да стартира както трябва под UEFI:

Разбирам ви, но като не ми чете флашката как ще го настроя да чете windows . Както виждате на снимките нито хард диск нито ssd нито флашка се вкжда . Докато при стария ми лаптоп като го взимах пак нов си ми ги четеше , макар че нямаше windows . 

Според мен в биоса е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре отиди на Security и виж там какви опции има,поиграй си с опциите докато не ти позволи SecurityBoot да го Disable-ш.Може и да иска рестарт след смяната на всяка опция за да влезе в сила.

Също ако може да дадеш модела на лаптопа и версията на му на БИОС-а за да видим дали има в сайта по нов и ако има дали оправя нещо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, KoiAzLiWe написа:

Добре отиди на Security и виж там какви опции има,поиграй си с опциите докато не ти позволи SecurityBoot да го Disable-ш.Може и да иска рестарт след смяната на всяка опция за да влезе в сила.

Също ако може да дадеш модела на лаптопа и версията на му на БИОС-а за да видим дали има в сайта по нов и ако има дали оправя нещо .

A715-72G-775Q

и в security ми е затъмнено всичко . Нямам достъп до нищо в тоя биос .... 

Screenshot_20190909_222310_com.android.gallery3d.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, BlazzgroM написа:

на Secure boot  не мога да кликна понеже ми е затъмнено и нямам достъп до там

Разбирам ви, но като не ми чете флашката как ще го настроя да чете windows . Както виждате на снимките нито хард диск нито ssd нито флашка се вкжда . Докато при стария ми лаптоп като го взимах пак нов си ми ги четеше , макар че нямаше windows . 

Според мен в биоса е проблема

Не се вижда, защото не е настроена за UEFI BOOT, което е малко по-различно от стария BIOS. Направи каквото ти казвам и ще станат работите, не си първия с подобна тема, няма да си и последния!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Не се вижда, защото не е настроена за UEFI BOOT, което е малко по-различно от стария BIOS. Направи каквото ти казвам и ще станат работите, не си първия с подобна тема, няма да си и последния!

окей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Secure Boot Mode :Ти е на Standard не може ли да го забраниш ?

Отиди на последната опция Exit и просто му задай BIOS RESET DEFAULT и потвърди 

Ресетването в фабричните настройки трябва да оправи това Security BOOT на Disabled (понеже тази опция се пуска само от потребителя ,фабрично е забранена).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, KoiAzLiWe написа:

Secure Boot Mode :Ти е на Standard не може ли да го забраниш ?

Отиди на последната опция Exit и просто му задай BIOS RESET DEFAULT и потвърди 

Ресетването в фабричните настройки трябва да оправи това Security BOOT на Disabled (понеже тази опция се пуска само от потребителя ,фабрично е забранена).

Нищо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с друг уиндоус пак 10 . Може да е компот от костилки само. От къде го теглите?

Сменета сата моде да не е на ахци също фаст боот на енаблед сложете.

Това ми се струва странно . Или има проблем харда ако чета единия ред само или не поддържа заключване ако чета и долния ред

tfi94Ib.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Raze написа:

Получи се . Много ти благодаря .

Screenshot_20190910_075538_com.android.gallery3d.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора , всичко точно със windowsa ама сега не ми чете харда,  детo уж трябва да е 1тб . И при инсталацията показваше само  SSD-то .  Имате ли идея защо е така ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BlazzgroM написа:

Хора , всичко точно със windowsa ама сега не ми чете харда,  детo уж трябва да е 1тб . И при инсталацията показваше само  SSD-то .  Имате ли идея защо е така ? 

Ако дискът се вижда в управление на дискове, виж дали има буква, ако няма буква му сложи, и рестартирай.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак рестарт няма нужда. Дано да се види там, че щом е липсвал при инсталацията може и да има хардуерен проблем. В BIOS разпознава ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Raze написа:

Това че потребителя нехае и не си прави флашката с Руфас за GPT или MBR диск си е чист натурален идиотизъм. Предимствата са по-големи при използването на некомпресирани имиджи WIM, а не компресираните ESD както си го упътил. Но за децата и жените това не е от никакво значение. Остави ги да пуцат, те ще правят това същото и на дърти години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Бонбон с катран! написа:

си е чист натурален идиотизъм

Въздържай се от квалификации ако обичаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...